Povinné ručení na IČO

Od: Datum: 15.07.13 22:55 odpovědí: 7 změna: 19.07.13 23:26

Dobrý den, potřebuji pojistit auto, nejsem OSVČ ani podnikatel a pojišťovák mi nabídl Povinné ručení na IČO , že mu vychází levněji.Ano vychází, ale co to znamená pro mě? Jaké můžou být následky? Nemusím platit silniční daň? Z logiky věci bych si myslel, že pojištění na IČO vychází dráž, protože na firmě s autem jezdí kdo má ruce nohy.Děkuji za vysvětlení. Petr

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.13 23:53

Máte IČO? Máte auto nahlášeno na IČO? Máte auto v účetnictví? Jestli ne, tak o tom nepřemýšlejte. Z logiky věci auto pojistěte, jak máte nebo oslovte někoho jiného.

Ohodnoceno: 0x

Od: commander
Datum: 16.07.13 07:41

Přesně tak. Pokud to nemáte jak píše Pckop, tak nomální POV. Pokud chcete ušetřit, tak vřele doporučuji Slavii, která má podle mě POV nejvýhodnější (bonus za beznehodovost až 60%, pojištění pokut na rok zdarma, sleva při sjednání on-line) i když to nebude na IČO. :)

Od: nu*
Datum: 16.07.13 08:16

silniční dan? Jak to souvisí se zákonem 168? To by podle pana Kaluska byl.o nesystémové

Od: trollface*
Datum: 17.07.13 10:29

Pokud nepodnikáte, tak bych se do povinného ručení na IČO rozhodně nepouštěl. Na čí IČO byste vlastně ručení registroval? Nemá cenu z toho pak mít opletačky. Navíc výše povinného ručení se nijak zásadně neliší při přihlášení na IČO nebo jako soukromá osoba.

Datum: 18.07.13 02:38

Od kdy upravuje zákonné pojištění vozidel zákon o "výkonu trestu odnětí svobody"?

doplněno 18.07.13 18:45:

Mám tím na mysli Vaše stránky, na které jste zde zadával odkaz. Jak vidno ani sám nevíte, co vlastně prezentujete.

Datum: 18.07.13 10:59

Co tím máte na mysli?

Datum: 19.07.13 23:26

Na odkazovaném webu je jak platné znění zákona 168 / 1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Kde jste narazil na zákon o "výkonu trestu odnětí svobody" je mi záhadou. Četl jste ten web pořádně?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.