Průjezd křižovatky na červenou

Od: Datum: 15.07.13 21:41 odpovědí: 14 změna: 10.08.13 11:11

Dobrý den, dnes jsem projela na červenou na velké křižovatce na Vypichu (po Bělohorské směrem na Patočkovu dolů).Nejsem vlastník auta. Problém byl v tom, že tam skočila oranžová a já už bych to před hranicí křižovatky neubrzdila, tudíž jsem zrychlila, ale stejně už blikla červená, když jsem projížděla. Auta v jiných směrech se však nestihla rozjet, když jsem projížděla křižovatkou. Jela jsem pod 50km/h. Jsou na vypichu kamery? Mám očekávat pokutu?Koukala jsem na internet a nefunguje tam ani dopravní kamera a ani ten jejich ukazatel stupňů atd, takže...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jardino555*
Datum: 15.07.13 21:59

můžete být v klidu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.13 23:51

Vypich není kam.systém,v poho...bacha ale Legerka,Sokolská(magistrála) tam jsou snad na každých z asi osmdesáti semaforů...

Od: nefi*
Datum: 16.07.13 14:18

Tím si nejsem tak jistá. Na portálu prahy tam je, že tam jsou kamery na průjezd na červenou

Od: axus®
Datum: 16.07.13 14:27

Ve statistikach se necha dohledat, ze pres vypich projede denne 14000 aut. Kdyby na cervenou (vasim stylem) projelo pouhe jedno procento z nich, coz je dosti realne, je to denne 1400 prestupku a to kazdy den.

Tedy za rok 500000 prestupku. A to se bavime o jedne jedine krizovatce.

I pokud by vas skutecne zmerili, jakou sanci myslite ze mate, ze se Vami vubec budou zabyvat a i pokud ano, ze se zrovna Vas pripad staci vyresit behem jednolete promlceci lhuty?

Staci podat jedno jedine odvolani a uz na Vas nebudou mit cas.

doplněno 16.07.13 14:29:

Nejak sem se sekl s poctama o jednu nulu, ale to nic nemeni na tom, ze je to stale velmy vysoke cislo a pravdepodobnost jakehokoiv postihu je velmi mala.

Od: nu*
Datum: 16.07.13 17:48

já bych nespal*smich*kamery tam jsou ale Mepo to nestíhá zpracovávat..reší se jen to NEJ..polepšete vse a spete klidne

Datum: 16.07.13 20:04

Tady je to hrozně udělaný. Někdy fakt není možný rozhodnout jestli projet nebo šlápnout na brzdu. Kdysi jsem v Rakousku viděl, než ze zelené skočila oranžová tak se zelená asi na pět až deset vteřin rozblikala a pak skočila oranžová,a bylo absulutně jasné jestli stihneš bezpečne zastavit před semaforem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.08.13 13:33

Tak včera vlastníkovi auta přišla pokuta. Takže tam dávejte bacha. Vyšlo mě to na 1000,- Kč

Datum: 09.08.13 14:17

? http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011061202

Obviněný se blížil k předmětné křižovatce1 a v době, kdy na se světelném signalizačním zařízení objevil oranžový světelný signál "Pozor!", po vyhodnocení všech okolností včetně aktuální situace v provozu, povětrnostních podmínek a stavu dané pozemní komunikace se rozhodl před předmětnou křižovatkou nebrzdit, ale naopak ji projet. Tento postup plně odpovídá ust. § 70 odst. 2 písm. d) zákona č. 361/2000 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích a o změně některých zákonů (dále jen "zákon o silničním provozu"), dle něhož: "Při řízení provozu na křižovatce znamená pro řidiče signál se žlutým světlem "Pozor!" povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" a "Příčná čára souvislá s nápisem STOP", a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením; je-li však toto vozidlo při rozsvícení tohoto signálu již tak blízko, že by řidič nemohl vozidlo bezpečně zastavit, smí pokračovat v jízdě."

doplněno 09.08.13 14:20:

Tady je celé znění toho zákona.

Datum: 09.08.13 15:32

Otázka je, jestli nebude lepší to zaplatit než se s nimi dohadovat. Nakonec bych z toho mohla vyjít ještě hůř.

Od: multitask*
Datum: 09.08.13 14:19

tak to mi je líto. Děkuji alespoň za sebe. budu si dávat větší bach. Jednou jsem projela také prý na červenou no na mé kameře v autě byla právě oranžová a to my zachránilo kůži...

Od: jonik*
Datum: 10.08.13 09:54

Bez bodů?

Datum: 10.08.13 11:10

jojo..bez bodů, jelikož auto neřídil majitel, ale já, tak je to jen pokuta

Od: hop®
Datum: 09.08.13 19:30

Mě jen zaráží, že by tam ta oranžová byla tak krátce. Většinou jde v pohodě dobrzdit anebo pokud jsme bílže tak projet ještě na oranžovou, a to i při větších rychlostech...

Datum: 10.08.13 11:11

Taky mě to zarazilo, možná e to proto, že jsem jela pomaleji, ale přišlo mi to rychlejší

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.