Autolak - Královská modrá

Od: Datum: 14.07.13 22:05 odpovědí: 7 změna: 15.07.13 01:15

Zdravím, v současnosti řeším pro mě neřešitelný problém. Rozhodl jsem se na drobnější opravu mé Felicie z roku 1997. Ale v obchodě s laky jsem zjistil, že existují 2 typy královské modré. Servisní knížku od vozidla nemám a taktéž štítek původně umístění na dně kufru je již nenávratně pryč. V TP je uvedeno pouze tmavá modrá. Nevíte, jestli lze zjistit barvu například z VIN nebo dle modelového roku? Samozřejmě si mohu nechat namíchat barvu na míru, ale to už jsme zase v jiné cenové hladině. Díky předem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.13 22:27
Na šestnáctiletou Feldu bych volil postup koupe primo Motip spraye podle přiložení vzorniku,který v každých barvách látkách maji a trefite to nebojte...
Ohodnoceno: 0x

Od: ar*
Datum: 14.07.13 23:40

Prodávané spreje nikdy nebudou odpovídat barvě staršího vozu. Barva do sprejů v drogeriích atd. je míchana dle odstínu nového laku a není zohledněno stáří.

Člověk se musí rozhodnout jesli chce kvalitu a nebo levnou "strakatinu". Navíc namíchání barvy a naplnění do spreje není zase o moc dražší než šunty od Motipu na krámě. Kvalita se diametráně liší.

Datum: 14.07.13 23:52

Já mám dojem že na felicii je číslo barvy na štítku otevři kapotu a koukni na velký hliníkový štítek Je neoznačené úplně vpravo dole až pod černým rámečkem

doplněno 15.07.13 00:00:

http://www.feliciaklub.cz/?id=typy_barvy_hatchback

Od: ar*
Datum: 15.07.13 00:19

Opět se v otázce umístění kodu barev pleteš. U Felicií je kod na papírovém štítku vedle rezervy, bohužel je tak kvalitní, že je často poškozený, viz foto štítku "ficky" kterou právě dělám.

doplněno 15.07.13 00:52:

endyfrog®, zase se pleteš, já nenapadám tebe, ale špatné rady a to je rozdíl. Chešli někomu poradit je potřeba vědět a ne se jen zůčastnit. Pořekadlo Coubertina neplatí.

Apropó na sklech najdeš rok výroby a ne kod barvy, mnohdy má barva i několik pododstínů a to i v jednom roce výroby atd. atd.

Datum: 15.07.13 00:38

Možností je zpousta pokud se zabýváš autolaky určitě víš že barva se dá zjistit např rokem výroby ,podle skel pokud jsou originál,dle TP,v rezervě kde je jmenovaný štítek papírový po letech nečitelný,dle výrobního čísla karosérie,dle čísla na prahu atd mně nemusíš napadat sám o tom vím dost a kolikrát řeším problém jako každý druhý ale vždy jsem si uměl poradit pokud se jedná o č barvy vždy radím dle položením otázky a to že někdo chce natřít metalízu a rozhoduje se čím je jeho problém když nemá prachy na to aby to někdo stříknul at to tam třeba nahází zednickou lžící

Datum: 15.07.13 00:58

Zrovna škodovka dělala asi hrozně odstínů a poloodstínů to se pleteš hodně ale Bez komentáře

Od: aroff
Datum: 15.07.13 01:15

Jak vypadá poloodstín*smich*. Auta už nějaký pátek lakuju, ale na poloodstín jsem ještě nenarazil. Máš pravdu bez komentáře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.