Jak ověřit, zda serviska není sfalšovaná?

Od: Datum: 11.07.13 14:27 odpovědí: 8 změna: 12.07.13 08:47

Zdravím, jak si mám ověřit servisku, zda není sfalšovaná, když mi v autorizovaném servisu odmítli něco říkat, dokud jim nedokážu, že vůz vlastním? Jak si to ověrujete Vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 11.07.13 14:29

Rekni majiteli vozu, at do toho servisu zajde s Tebou, nebo jim zavola, ze Te ty informace maji poskytnout. Hned i uvidis reakci majitele.

Obycejne ale neni problem ani po telefonu. Co je to za servis (znacku?)

Ohodnoceno: 0x

Od: autorizovanyser
Datum: 11.07.13 14:37

Je to Audina... Jinak problém je v tom, že bazar stojí cca. 65km od nejbližšího autorizovaného servisu a pochybuju, že by se mnou jel prodejce tak daleko... Po telefonu jsem to také zkoušel, ale nehnul jsem s nimi.

Od: nu*
Datum: 11.07.13 14:54

kupte si audinu jinde, nelépe v německu, nebude biouraná a stav tachjometru bude odpovídat, na bazar se vykašlete, kdo se dnes zbavuje dobrého auta se kterým je spokojen?

Od: autorizovanyser
Datum: 11.07.13 15:02

Předchozí majitel si prý kupoval novou Audinu, takže proto prodávala tuhle. Jinak jsem si auták projel měřičem laku a můj automechanik mi to auto i zkontroloval - neměla by být bouraná a stav odpovídá polovičnímu nájezdu (100.000km) než je na tachometru (200.000km). Jenom bych si rád ověřil, zda i servisy a výměny v servisních intervalech jsou dělané tak, jak by být měly, protože bych si jí co nejdříve koupil, než mě někdo předběhne...

Datum: 11.07.13 16:02

blahopřeju, pokud je skutečně tk dobrá, ale na druhou stranu, není kam spěchat, aut ej všude jako máku, problém je spíš auto prodat než koupit...jde také o to kdo a jak to auto v čr servisoval

Od: danecekdan*
Datum: 12.07.13 01:24

Podívejte se na cebia.cz. Stačí zadat Vin kód vyhlédnutého auta, dát "ověřit" a zobrazí se Vám počet prohlídek v autorizovaném servisu. Každé zajetí auta do autorizovaného servisu je zde evidováno. Základní info jsou zadara, ale ty stačí. Pokud by jste chtěl podrobné, stojí to asi 1000,--. Tedy pokud bude v servisce 8 záznamů a na "cebii" jeden nebo žádný, je něco špatně*frajer*

Datum: 12.07.13 07:31

ověřit se dnes nedá NIC

CEBIA je jen nástroj na tahání peněz z našich kapes

veřil bych údajům zapasným do systému v autoriovaném servisu ve větší autoopravně v německu, tam ze za falšování podobných dokumentů vyhazuje z práce, u nás je tomu naopak, kdo umí ojebávat, ten prodá více aut

v ČR to vždy bylo a bohužel dlouhá léte budce tak, že se bude ojebávat i v servisech které mají na svém štítu nějalké světové logo...je to v lidehc, když zaměstnanec použije podřadný pryžový díl za 80,- Kč a klientu se naúčtuje 320,- Kč + DPH + majlant, když se mu naúčtuje speciální "plně syntetický" olej všech specifikací za 480,- Kč za litr a dá se tam něco za 179,- Kč za litr, atd, výsledkem je to že zaměstnaci ty kvalitní díly kradou, odnášejí si je domů a pak je použijí na své melouchy, a na stavu auta se to může projevit časem, a pokud jd eoi nějaklé důležité úkony, věřte tomu že se to projeví...

neprojeví se to hned,. ale časem...za rok, dva, nebo za pět...

Take nebuďte NAIVBÍ a NEPOSUZUJTE stav auta jen podle záznamu v servisní knížce, a už vůbec ne popdle toho co řekne prodejce v bazaru...

Datum: 12.07.13 08:47

Nevěřil bych 100% ničemu. Vždy je potřeba brát tyto všechny ůdaje jen jako vodítko.

Ani německá serviska s větší autoopravny v německu není zárukou ničeho. Bratranec v jedné takové pracuje a podvádí se tam také. Sám mám kontakty na další servisy v německu, kde není problém fiktivní zápis.

Ohledně olejů. Nemá smysl dávat zákazníkovi levnější olej, protože v nákupních cenách olejů nejsou takové rozdíly jako v prodejních.

např. olej s normou 507.00 se dá koupit pod 100Kč za litr, při vetším odběru. Olej s normou 505.01 od cca 85kč. A obyč 10w40 se koupí už od cca 40Kč. Takže žádné velké rozdíly, pro které by se vyplatilo podvádět.

A pokuď by někdo dal obyč. 10w40 místo long-life oleje, tak by se to poznalo už při příští výměně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.