Koupě auta a problém s přepisem

Od: Datum: 09.07.13 20:01 odpovědí: 15 změna: 10.07.13 23:35

Zdravím, koupil jsem starší auto. Je sepsána klasická smlouva. Majitel tvrdil, že k přihlášení stačí jen jím podepsaná plná moc. Jak se však ukázalo, toto nestačí-prodávající musí auto odhlásit na nového majitele. Tady je však problém-prodávající se odstěhoval do zahraničí a nemám na něj žádný kontakt. Telefon má vypnutý, emaily asi nečte...

Jak mám postupovatr,když chci auto přihlásit? Velký i malý techničák mám.

Díky všem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 09.07.13 20:58

No auto přihlašuje nový vlastník. Takže mohl dát plnou moc na to odhlášení, nebo ji napsat chytře na úkony u OdbDSA spojené s prodejem auta. Nechci navádět, ale dá se napsat nová, že...

Ohodnoceno: 1x

Od: jarda3*
Datum: 09.07.13 21:08

Plna moc musi obsahovat, k cemu zplnomocnuje... Nechci navadet... ale zatim to jde ;) Je tedy potreba plna moc k odhlaseni na noveho majitele a s tou zajit na misto, kde je auto aktualne registrovano (jde to asi i korespondencne).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.07.13 21:16

Možná vám to úpně nevyplynulo z odpovědí předemnou. Ta plná moc zatím kupodivu nemusí být ověřená.. Tím vás samozřejmě k ničemu nenavádím.. :).

Od: ostravacektomik
Datum: 09.07.13 21:49

No plnou moc mám, ale na magistrátě mi řekli, že musí být ověřená... a to nemám.

Datum: 09.07.13 23:13
To by mi musela uniknout nějaká nová změna. Myslím, že ověřená být nemusí. Teoreticky si ji můžete napsat sám.
Např zde: http://www.povinne-ruceni-levne.cz/plna-moc-vzor.php, a zde http://plna-moc.cz/plna-moc-k-prepisu-vozidla/
Všude se píše, že neověřená.

Od: buss®
Datum: 10.07.13 00:01

Postačí jednoduchá a prostá otázka: Podle čeho ověřená, kde mám stanovenou tu povinnost?

Od: machturbo*
Datum: 10.07.13 00:37

Nenechte se odbýt, toto je hloupost a hrubá nedbalost ze strany úředníka magistrátu. Podejte stížnost na úředníka, který vám tuto informaci podal.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.13 20:19

Zatim staci neoverena plna moc. V novem zakone - kde se resi napr. RZ na prani, uz bude muset byt plna moc overena. Tento zakon vsak jeste neplati. Takze Vam veseli buliky na nos.

Od: nu*
Datum: 09.07.13 22:03

tak budete jezdit autem přihlášeným na hlupáka který se o nic nezajímá, odhlásit auto , to je JEHO zákonná povinnost

Budete jezdit jako prase a předvolání k podání vysvětlení bude dostávat REGISTROVANÝ provozovatel

Od: asd*
Datum: 10.07.13 00:44

Hm, bývalý majitel zruší techničáky a pak ho první policajt zatkne, ideálně v Rakousku při cestě na dovolenou...

Plná moc ověřená být nemusí - chtějte po úředníkovi na základě jakého předpisu ověření vyžaduje, pokud to nezabere tak to řešte s jeho nadřízeným.

Datum: 10.07.13 07:48

Původní majitel evidentně porušil zákon a v případě že zruší techničák a já budu mít náklady podám na něj žalobu

Od: asd*
Datum: 10.07.13 09:45

To ano, ale rakušák sebere vás a ne jeho.. Ono i s platným techničákem vás bez jeho souhlasu s používáním vás v cizině pěkně prolustrujou. Na druhou stranu pokuty budou chodit jemu. V každém případě pokud se domluviil že to za něj odhlásí nový majitel a dal mu na to plnou moc, tak to není jeho chyba ale chyba úředníka který odmítl uznat neověřenou...

Datum: 10.07.13 18:53

Majitel porušil zákon, podejet na něj žalobu...odstupte od kupní smlouvy pokud vám nemožnost provést evidenční úkon brání řádnému užívání věci

nevím o jaké plůné moci píšete, poud máte plnopiu moc k přihlášení na vás, je vám k ničemu, pokud jste svéprávný tak auto přihlašujete na sebe sám a ne na základě nějaké plné moci

Pokud jde o úřady, ty mohou požadovat cokoliv, vzhledem k tomu že se dnes ví že větčina předkládaných plných mopcí je falešných, může mít úřad kdykoliv jakékoliv pochybnosti.

Není to tedy tak, že když někdo přijde na úřad s falešnou plnopu mocí , bude tato automaticky akceptována jen proto že jí zákon nevyžaduje... úřad si může vše ověřovat, a registraci může zamítnout nebo celé řízení přerušit do doby než se vše ověří a vyjasní...

Od: machturbo*
Datum: 10.07.13 21:40

Plnou moc měl pravděpodobně na odhlášku auta. Buď si ho majitel odhlásí sám, nebo dá plnou moc kupujícímu. Běžně to takto dělám jako protislužbu při "zajímavé" ceně kupovaného vozu .

Datum: 10.07.13 23:35

to je blbost.. dělal jsem to nedavno a bez problemu.. to je zas nějaký důležitý úředník...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.