Koupě vozu/auta bez Velkého technického průka

Od: Datum: 07.07.13 00:48 odpovědí: 6 změna: 10.07.13 11:52

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s koupí auta bez Velkého Technického Průkazu (VTP)? Mám možnost koupit auto z exekuce (z portálu exekutorské komory). Již je psáno, že není VTP, ale další info o autě vím - SPZ, vin kod a taky malý technický průkaz prý je.

Kdybych za takovéto situace pořídil auto, jakému riziku se vystavuji? Jaká jsou konkrétní úskalí (např: nejde sehnat VTP)? Jakým způsobem získat VTP (nový/duplikát)?
Děkuji moc za odpovědi / rady

Ice-man ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 00:56

Pokud kupujes takové auto z exekuce určitě dostaneš doklad že velký TP není tudíš budeš mít kupní smlouvu od exekutora a sní dojdeš na magistrát a oni vystaví nový TP bud za poplatek 100,- nebo zdarma ted už je určitě majitel exekutor tak nevydím problém

Ohodnoceno: 2x
 
Od: icebullshit*
Datum: 07.07.13 17:06

Z logiky věci s tebou souhlasím, jenže si nejsem jistí právním řádem ČR :D S pořízením TP dejme tomu problém nebude. Co ale nějaká úskalí (na auto je ještě jiná zástava, nedoplacený leasing, atd). Stále hrozí toto riziko, i když nákup proběhne přes exekuci?

Díky za odpověď / radu

Datum: 07.07.13 17:20
avatar

Pokud chcete pořídit vozidlo v dražbě, tak je dobré nejprve se seznámit s dražební vyhláškou a podmínkami dražby vozidel obecně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 07.07.13 22:10

Podle zákona 56/2001 Sb. je povinností žadatele o registraci předložit "VTP" + malý TP a splnit další zákonné podmínky

Duplikát TP lze vystavit pokuid byl ten původní ztracenm, odcizen bnebo poškozen...

Skutečnost, že nebyl "povinným vydán exekutorovi není zákonným důvodem k vystavení duplikátu "VTP".

Jedinou zákonnou možností je že do dokladu o nabytí / vydražení/ exekutor napíše že doklad ztratil nebo že jej zratil "povinný".

Pak se dá vystavit duplikát

doplněno 08.07.13 12:28:

ještě doplňuji že exekutor draží auta na základě usnesení soudu, a že SOUD má pravomoc sérií donucovacích pokud dotlačit povinného k tomu aby "VTP" vydal...ale to je práce a kdo by se tím zabýval...nikdo se s tím ne**re a auitgo prepodá jakm jek, a pak někdo auto koupí jak je, a žte speciáolní právní úprava to řeší po svém zjišťujete až na úřední přepážce kde se budete rozčilovat, vy i úřednice, pokud nebudete schopen doložiot co se s VTP stalo..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: icebullshit*
Datum: 08.07.13 21:38

Všem děkuji za rady. Musím říct, že jste mi všichni pomohli at po stránce utvrzení sám sebe nebo v širších souvislostech ohledně VTP. Počítám s tím, že na základě dokladu o vydražení a potvrzení vykonavatele exekuce o ztrátě VTP, by mělo být vše vyřízení-schopné.
Držte palce s dražbou na pátek ;)

Ď :)

Od: axus®
Datum: 10.07.13 11:52
avatar

...pokud nebudete schopen doložit co se s VTP stalo...

A jak se doklada ztraceni? Leda pouhym prohlasenim. Jaky jiny dukaz o ztraceni by mohl existovat?

Tak muzu prohlasit, ze jsem to ztratil treba cestou na urad / hodinu po tom, co jsem auto vydrazil a prevzal a pod. a je to to same, jako ztracene (nebo nevydane) kdykoliv jinde klymkoliv jinym.

Nebo tak by to neslo? (samozrejme v pripade, ze by s tim exekutor nechtel nic mit a davat zadne potvrzeni)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.