Dopravní přestupek a následná výzva

Od: Datum: 03.07.13 22:34 odpovědí: 7 změna: 04.07.13 12:20

Dobrý den,

včera mi přišla domů výzva o údajné vyšší rychlosti do 20km/h a následně jsem povinen uhradit částku ve výši 1.000,- na bankovní účet, který je uveden v této výzvě.

Jen se ptám, zda-li se ještě dá nějakým způsobem vyhnout této "pokutě", je to bez bodového trestu, pouze finanční částka je povinná...

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 03.07.13 23:15

To zaleží co na vás mají.Dá se ještě odvolat,ale pokud mají fotku z radaru kde jste vyfocen vy tak je lepší zaplatit

doplněno 04.07.13 21:09:

Dnešní modení radary vas vyfotí velice ostře ,a jsou dnes vysoce kvalitní programy který jsou schopny analizovat fotografií a vás pomoci bodů tváře

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.07.13 07:00

Především bych si zjistil, jestli se nejedná o podvod.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.07.13 11:15

A datum spáchání? Přestupek se musí nejdříve projednat, pak se teprve uděluje sankce.

doplněno 04.07.13 11:16:

@pacourek : ukažte mi znalce, který řekne, že na fotce jste 100% Vy a ne někdo jiný? podobnost je jen subjektivní vjem *smich*

doplněno 04.07.13 11:23:

hop : podle knihy jízd by na Vás došly tak jako tak a pravděpodobně Vám dali větší sankci, takže souhlasím s Vámi, lepší je ve většině případů zaplatit a nedohadovat se. Z toho důvodu také klesl počet blokací ŘO formou vybodování, jelikož každý radši zaplatí pokutu jako provozovatel, kdy vymahatelnost pokut rapidně stoupla.

doplněno 04.07.13 12:57:

k2 nu má na jednu stranu pravdu, vemte to tak, že na jednu stranu určitě stejně jako všichni nadáváte na úředníky, ale ve své reakci jste uvedl, že by jste jim to zlehčit nechtěl, takže si vlastně tak trochu protiřečíte.

doplněno 04.07.13 12:59:

Na druhou stranu souhlasím, s k2, že ne každý kdo spáchá přestupek v dopravě je automaticky prase. Občas se to prostě bohužel stane a někdy je k tomu člověk dokonce donucen vzniklou situací, např. přejetí autem do protisměru apod. dokazování je potom věcí druhou. Kort v dnešní době, kdy se každej stará jen sám o sebe a když budete ležet v krvi na zemi, tak se každej radši podívá jinam a překročí Vás.

Datum: 04.07.13 11:34

Pokud bych si byl vědom, že jsem přestupek spáchal, tak bych bez debat zaplatil a nesnažil se někoho přečúrat. On je to takový náš národní sport.

Od: hop®
Datum: 04.07.13 09:15

Nedávno přišlo šéfovi (po čtvrt roce od přestupku) podobné lejstro, podle SPZ to byl "můj" služebák, také za rychlost (z radaru). místo a čas souhlasilo s mým průjezdem, částka 400,-Kč. Než se hádat o takovou částku a ještě k tomu s nejistým výsledkem a třeba i hrozbou trestných bodů - bez váhání jsme zaplatili.

Myslím, že PČR tuto formu pokut bude preferovat, sníží tím administrativu, při "rozumné" částce většina lidí raději zaplatí než aby řešila případný větší postih, než aby přemýšleli o "osobě blízké" a podobných výmluvách.

Vyhnout se možná lze, ale nejjednodušší, nejspolehlivější a nejrychlejší je zaplatit. Kdybych si představil, kolik času bych strávil nějakým jiným řešením situace, kolik by mě to stálo peněz třeba za naftu (nebo jinou dopravu), raději budu déle v práci a tu tisícovku mám nazpátek. O nervech při jednání s podobnými úřady raději nemluvím...

Od: nu*
Datum: 04.07.13 12:10

naše správní řízení je z důvodu púřílišné humanizace a demokratizace ČR zdlouhavé, neefektivní a především drahé pro stát...

Je nutné zjednodušit pravidla a náklady na řízení zvednout podle jeho délky...tisícovku za každý měsíc...kdo to bude hrát 11 měsíců na prekluzi a nevyjde mu to, zaplatí 11 tisíc plus pokutu...prekluze tedy poromlčení by bylo až po 3 nebo 5 letech...kdo by to chtěl "uhrát", zaplatil by za 3x12 tedy 36 měsíců tahanic se státem 36 tsíc, v příapadě jeho viny...

Byl by to okamžitý sigtnál státui vůči prasatům sedajícím SI za VOLANT, ŽE jezdit jako prase se nevypaltí

Od: k2
Datum: 04.07.13 12:20

Myslite si, ze pravo branit se proti (udajnemu) prestupku je prilis humanisticke a demokraticke? Co takle zvednout promlceci lhutu prestupku na 20let jako je dnes u vrazdy?

Kazdy, kdo spacha prestupek, podle Vas jezdi jako prase? Zajimave mysleni...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.