Odtahová služba - profesní průkaz

Od: Datum: 09.07.13 13:35 odpovědí: 3 změna: 10.07.13 12:35

Dobrý den, chci se zeptat, zda, když si udělám živnost na odtahovou službu a budu jezdit, zda potřebuji profesní průkaz?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.13 23:38

Ahoj. U týhle věci záleží na tonáži soupravy. Např. pro dodávku s podvalem ho nepotřebuješ. Teď si moc nevzpomínám, ale jde o hmotnost nad 10 Tun. Musí být v případech podnikání a nebo zaměstnání v dopravě. A nad těch 10 tun.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machturbo*
Datum: 10.07.13 00:54

Do 3,5 tuny ho mít nemusíte, nad 3,5 tuny ano, více viz § 6, odst. 9 zákona č. 361/2000 Sb.:

"Řidič motorového vozidla, k jehož řízení opravňuje řidičské oprávnění udělené pro
skupiny C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E nebo řidičské oprávnění uznávané jako
rovnocenné, kterému nebyla do řidičského průkazu zaznamenána profesní způsobilost řidiče, je
dále povinen mít při řízení u sebe průkaz profesní způsobilosti řidiče pro příslušnou skupinu
vozidel nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem Evropské unie
, s výjimkou vozidel
stanovených zvláštním právním předpisem9a). Držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče, který
se podrobil vstupnímu školení v základním rozsahu podle zvláštního právního předpisu9b), je
oprávněn řídit motorové vozidlo zařazené do skupiny C a C+E až od 21 let a motorové vozidlo
zařazené do skupiny D a D+E až od 23 let, s výjimkou motorového vozidla linkové osobní
dopravy, pokud trasa linky nepřesahuje 50 km. Držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče, který
se podrobil vstupnímu školení v rozšířeném rozsahu podle zvláštního právního předpisu9b), je
oprávněn řídit motorové vozidlo zařazené do skupiny C a C+E od 18 let a motorové vozidlo
zařazené do skupiny D a D+E od 21 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evzenn
Datum: 10.07.13 12:35

Děkuji Vám za vysvětlení.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.