AUTOMOBIL DO PRÁCE ZA 3000 Kč

Od: Datum: 02.07.13 23:23 odpovědí: 13 změna: 03.07.13 12:52

Dobrý večer,

chtěla jsem se zeptat - potřebuji auto na denní ježdění do práce 17,5 km tam a 17,5 zase zpět, problém je v tom, že na to mám jen 3000 Kč, 2000 Kč mám jako rezervu ... prostě hledám auto do 5000 Kč ze vším šudy - známej mi nabídl pěknou ŠKODU 120 - taková leštěnka s 60 000 km, po rozvodech a GO brzdách, je tam i rok stará baterka... rok 1988, má to novou STK v červnu dělanou... a chtěl by za to 4000 Kč a já nevím zda je to moc a zda by něšlo sehnat něco lepšího, alespoň Favorit... pochopte mě prosím a poraďte, vím že těch 5000 Kč je tak na kolo, ale já mám 3 děti a muž mi neplatí a mám mizernou práci a teď jsem sehnala lepší, ale potřebuji auto na dojíždění

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 02.07.13 23:31

Pokud je vše jak píšete, tak já bych do toho šla, protože vám rozumím a protože vypadá dobře. ta technická je takový bonus navíc ;)

chápu, že to prostě potřebujete na rok nějak vyřešit...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.07.13 23:39

To je hezké, ale co ekologická daň?

Datum: 02.07.13 23:42

Pokud je tech. stav na úrovni vzhledu, tak by to nemusel být krom komfortu moderny vůbec špatný vozejk...

Technická je velký plus, snad jen dávat pozor na to aby to někdo neukradl, pro italskošpanělské indy to bude asi dráždidlo...

Kdyby se tím náhodou něco stalo oprava bude rozhodně levnější a rychlejší než u favorita...

Datum: 02.07.13 23:49

Vypadá moc dobře a opraví to případně každý kutil. Šel bych do toho.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.07.13 23:50

Zdravím tak za ty peníze by to šlo ale pokud bude chtít vᚠznámý převod tak počítejte semnou kolem 200.-evidenčka 800,.převod a pokud není zaplacena ekodan tak 10 000 ktomu plus pojištění kolem 1500.-plus 4000.-za auto dohromady pěknej balík ale pokud vám to nechá bez převodu prostě majitel bude pořád on tak bych to bral ale vždy může nastat nějaký problém a třeba to bude časem chtít převézt na vás a pak ten koloběh přijde stejně

Datum: 02.07.13 23:51

Pokud je auto v dobrém stavu, tak ho kupte.

Od: axlik*
Datum: 03.07.13 05:20

Ta škodovka by se nemusela pokazit, jde o to, že místo 1500,- za měsíc si na benzínu veme 2500,- ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.07.13 05:44

Já osobně bych to za vaší situace bral, pokud máte naději na lepší práci za dvou podmínek: pokud nejsou shnilé prahy a pokud bych vyřešil ekovýpalné. Ekodaň se platí při prvním přepisu auta-u tohoto 10 000,-, při dalším přepisu na jiného majitele už ne. Osvobozeni od poplatku jsou ZTP a žadatel o registraci v rámci majetkového vypořádání (dědictví, spol. jmění manželů). Takže leda přepsat to na někoho takového (ZTP poplatek neplatí) a pak na sebe (=druhý přepis-již se neplatí). Anebo punková hardcore verze je si vzít prodejce a pak se rozvést.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 03.07.13 08:20

Pokud řešíte tři, nebo čtyři tisíce při nákupu auta.. Tušíte vůbec, co stojí jeho provoz? Navíc toto je generace vozů, kde neplatí jen otočím klíčkem a dva roky jezdím.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.07.13 09:04

Pokud na nic novějšího a lepšího nemáte tak jako prozatimní nouzové přibližovadlo je to dobré . Chce se to hodně dívat ten favorit by se dal sehnat také kolem 5 000 CZK a za tu cenu jsem viděl i felicii.

doplněno 03.07.13 09:06:

na druhou stranu musíte vzít v potaz že to auto stojí jako levný smartphone. Nepočítejte s tím že sednete a X let budete spokojeně jezdit, můžem si povídat co chceme na pohled sice vypadá "dobře" ale a nebo tak pořád je to stará plečka a její provoz několikanásobně převrší jeho cenu.

doplněno 03.07.13 10:32:

já netvrdím že favorit nebo felicie je lepší.

Ohodnoceno: 2x

Od: jinx*
Datum: 03.07.13 09:17

A je snad lepsie zobrat hnileho favorita? co na nom vozili gigani drevo z lesa? alebo feldu v ktorej este pred mesiacom vozil murar 700kg cementu alebo partia od sadrokartonu potom zadr..any sadli do auta?

Datum: 03.07.13 10:21

Pokud je ta stodváca ve stavu, v jakém vypadá, tak náklady nebudou vyšší než u auta za padesát tisíc z bazaru... Tak co?

doplněno 03.07.13 11:00:

Ani u nového auta neplatí, otočit klíčkem a dva roky jezdím. Provozní kapaliny a spotřební díly se musí měnit u každého vozu s tím rozdílem, že u sofistikovanějšího auta jsou tyto záležitosti složitější, tím pádem dražší a u nového musíte jet do servisu kvůli garanci, kde blbá výměna oleje přijde na dva tisíce. Pokud se starší auto vyloženě nerozpadá pod rukama, tak to není otázka nákladů ale je toho, jaký hodláte podstupovat komfort.

Ohodnoceno: 3x

Od: berobass
Datum: 03.07.13 12:52

ruku na srdce za 5000 toho moc neseženete ale radši bych ještě našetřil aspon 2000 a koupil třeba peugeot 106 se dá sehnat taky se všim za 5000 6000 spotřeba tam je do 6 litru spiš 5 stara stodvaca si veme 8-9 litru a to při vašich financich neni dobre

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.