Vyhrazené parkoviště pro invalidy

Od: Datum: 02.07.13 20:33 odpovědí: 3 změna: 03.07.13 07:00

Hledal jsem, ale nikde nenašel. Proto prosím o informaci zde v poradně. Jedná se o označení parkoviště pro invalidy, jaké je správné označení. V případě podélného stání, má být tabule se značkou (RESERVE se symbolem vozíčku) před místem s vodorovnou dopravní značkou, nebo za tímto místem? Ptám se proto, nebot jsem narazil na obě varianty. Na jednom případě dokonce je značka mezi dvěma místy s vodorovným značením. Nabízí se vysvětlení, že jsou přípustné obě možnosti, jak se ale orientovat pokud vodorovná značka není vidět, třeba pod sněhem. Ještě jednou upřesnuji, že se jedná o podélné stání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.13 20:48
avatar

V zásadě platí, že informativní značky se dávají před místo, které označují. V každém případě by ale měly být umístěné tak, aby byl jasný smysl jejich sdělení. Pokud tomu tak není, je třeba upozornit příslušný úřad (dopravní inspektorát nebo obecní úřad).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 02.07.13 22:08

značky jsou stejně k ničemu, jeďte se podívat do Plzně před Kaufland na Borských polích, na místech pro invalidy parkukí zdraví zdatní třicátníci, jsou dobže živeni a mají težké zadečky , ujít 25 metrů navíc je pro ěn propblém

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jimi*
Datum: 03.07.13 07:00

A co na to Městská policie? Ti na takové nešváry mají dohlížet,stačí pár krát botička a hned bude misto pro invalidy sloužít těm komu je určeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.