Čkp výzva

Od: Datum: 01.07.13 22:05 odpovědí: 15 změna: 02.07.13 23:24

zdravím,

Chci se zeptat jak je to s dokládáním čkp. Nebudu tu problém nějak široce rozepisovat jelikož každý ví oč běží, tak jen ve skratce.

Když obdržím výzvu od čkp a nebyl jsem v nepojištěné období vlastníkem, vozidlo bylo pojištěné či značky byly v depozitu. Je mou povinností na takovou výzvu reagovat a čkp dokládat skutečnosti? Ve výzvě se kancelář odkazuje na § 24c dle kterého je obeslaný prý oprávněn ve lhůtě 30ti dní doložit kanceláři skutečnosti dle kterých není osobou povinnou hradit příspěvek nepoj. Jenže nic takového v zákoně není, at jsem ho louskal sebe víc tak zákon vůbec nepředpokládá že by mohl být obeslán člověk který např není vlastníkem či provozovatelem. Jediné co je v zákoně o této lhůtě uvedeno je to že nárok na příspěvek nevzniká pokud je v této lhůtě kanceláři doložena skutečnost že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem, což dle mého je za předpokladu že vozidlo nebylo provozováno a bylo na skoukromém pozemku (tuto problematiku tu nechci rozvádět) Takže má otázka, pokud jsem nebyl vlastníkem v nepoj. období tak přeci kancelář nemá právo mě obesílat a pokud obešle já na to nemusím reagovat a stejně mi nevzniká povinnost příspěvek hradit a následný soud musí celou věc uznat a náklady řízení nechat hradit čkp. Nebo se pletu. Na infolince čkp člověku sdělí že je oprávněn doložit a pokud nedoloží musí hradit, což jem právě nikde nevyčetl.

Prosím o vysvětlení osoby které se v problematice vyznají po právní stránce, nechci zde rozjet diskuzi typu co kdyby...

Děkuji za věcné odpovědi

Dále jsem zřídil poradenský email jaknackp@seznam.cz, kde mohu poradit co se týče právě této organizace např. ohledně neprovozovaných vozidel, co čkp uznává atd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 01.07.13 22:11

napiště narovinu jak to bylo s tím autem a pojistkou, zákon 168 všichni známe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyx
Datum: 01.07.13 22:30

Chci odpověd na tento obecný dotaz, právě co se zákona týče, né řešit nějaký konkretní problem.

Od: nu*
Datum: 01.07.13 22:42

odpověď je v zákoně č.168, paragraf 1, 15 24

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyx
Datum: 01.07.13 23:03

nu nechci se tě nijak dotknout, ale četl jsi vůbec mou otázku? Pokud ano a obtěžuje tě jí řadně objasnit, tak se prosím ani nevyjadřuj, akorát v tom tady zas bude hokej a kloudná odpověd žádná.

Od: nu*
Datum: 01.07.13 23:11

prosťáčku, odpověď je v zákoně...povinnost zareagovat do měsíce je zakotvena v zákoně 168, a pak může ČKP podat žalobu...a požadovat úhradu dluhu + úhradu nákladů...

Kloudná odpověď je...ANO, ČKP může požadovast cokoliv...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyx
Datum: 01.07.13 23:19

tak nejdřív bych tě poprosil od zdržení se takových to oslovení, vůbec mě neznáš takže víš prd jakej jsem prosťáček. Mužeš napsat konkretní paregraf odstavec v jakem je tato povinnost stanovena.

Od: jarda3*
Datum: 01.07.13 23:42

Myslim, ze pokud CKP obesle nekoho, kdo neni vlastnik ani provozovatel auta, tak ten nemusi nic, maximalne poslat tu bandu vyderacu do pr... Ale z hlediska minimalizace problemu bude asi dopbre CKP tuto skutecnost oznamit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 02.07.13 09:53

prostáčkem tě nazývám proto, že jsi paragraf zákona který řeší 30-denní lhůtu a doručení včetně účinků nevyzvednutí uvedl sám v dotazu...a to přesto že jsi nikde nenašel vysvětlení...

to je zajímavé a také logické...:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyx
Datum: 02.07.13 23:01

Nu přečti si zákon ještě jednou a pozorně, jelikož to co ty tu uvádíš tam vůbec uvedeno není.

Dle § 24c odst. 4 je příspěvek splatný do 30ti dnů od převzetí výzvy na adresu osoby dle odst. 1 (tj. vlastníkovi, nebo provozovateli vozidla, který byl nebo měl být zapsán v registru vozidel)

Čili pokud nejsem osobou uvedenou v odst. 1, povinost hradit příspěvek mi nevzniká.

Dále §24c odst. 4 hovoří o tom, že i pokud jsem osobou uvedenou v odstavci 1, povinnost hradit mi nevzniká v případě, že je ve lhůtě 30ti dnů kancéláři prokázáno že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem (což je pokud vozidlo nebylo provozováno či ponecháno na pozemní komunikaci)

Ale tento zákon nikde nehovoří o tom, že pokud čkp obešle chybně osobu, která není osobou dle odst.1, vznikla by tomuto obeslanému jakákoliv povinost něco dokládat.

Což právě čkp ve svích vízvách tvrdí a o tomto celá tato diskuze vznikla

Pochopil? *smich*

Od: johnyx
Datum: 02.07.13 23:10

ps: omlouvám se za hrubky, byl jsem tak zabrán do vysvětlování oč se mi jedná, že mi to krapet ulítlo :) SORRY VŠEM ČECHŮM

Od: buss®
Datum: 02.07.13 23:06

Dále jsem zřídil poradenský email jaknackp@seznam.cz, kde mohu poradit co se týče právě této organizace např. ohledně neprovozovaných vozidel, co čkp uznává atd.
Pak nechápu ovšem., proč ten dotaz ve skratce, když je vůle radit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyx
Datum: 02.07.13 23:16

for buss

dotaz byl vznešen aby to objasnil někdo kdo má právní vzdělání kterým nedisponuji, ale jak jsem uvedl v předchozím příspěvku, dle mého názoru pokud mi čkp zašle výzvu a já vozidlo v uvedené období nevlastnil nic hradit nemusím a už vůbec není nikde uvedeno abych na takovou výzvu musel reagoval relevantími dokumenty jak čkp požaduje.

Od: nu*
Datum: 02.07.13 23:12

Blahopřeju, udělej to přesně tak jak tvrdíš, když tě ČKP obešle hoď to do koše , nereaguj nijak a počkej si až ČKP podá žalobu...

Jen skutečnost že jsi nezareagoval do 30 dnů je pro soudce důvodem k tomu abys zaplatil soudní výlohy nebo alespoň jejich polovinu, včetně nadhodnocených nákladů ČKP...ČKP bude tvrdit že se sice chyba mohla stát,k ale kdybys reagoval v zákonné lhůtě vše by se vysvětlilo a mohl jsi soudnímu sporu předejít...

Máš pravdu, nejsi osobou uvednou v zákoně a spinkej dál...:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyx
Datum: 02.07.13 23:20

nu ještě jednou tě žádám abys mi citoval odstavec paragrafu, ve kterém je uvedeno že mám v této lhůtě reagovat na výzvu kterou mi pošlou pokud nesplnuji podmínky dle odst.1

Od: johnyx
Datum: 02.07.13 23:24

promin napsal jsem v této lhutě, ale ona žádn lhuta pro toto uvedena není, čili se zeptám takto, dle jakého odstavce a §, mám uloženou 30 denní lhůtu proto abych čkp dokládal skutečnosti že nejsem osobou dle odst.1

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.