Tukanec do cizího auta,

Od: Datum: 24.06.13 16:39 odpovědí: 8 změna: 25.06.13 08:46

Zdravím,

Měla jsem dneska střet s jednoucím autem předemnou, jela jsem za vizidlem,které jelo pomalu tak jsem začala předjíždet a zničeho nic vybočilo z směru doprostřed tak jsem zabrzdila,ale ke střetu došlo,ale skoro to nešlo cítit.

Tak sme zastavily řidič vystoupil z vozidla a začal si prohlížet,nebylo nikde nic videt jen tam našel někde na druhý straně v plastu díru,která tam už musela být hodně dlouho to auto bylo celé domlácené,ale i tak se snažil to svézt na mě..

Snažila jsem se mu vysvětlit že nedal znamení o změně směru jízdy,ale byli na mě dva a ten druhý tvrdil že videl jak dává blinkr no co jsem mohla dělat nic.

Po chvilce řidit nastupoval do auta a než zavřel dveře řekl že zavolá policii a odjel...

Myslím si že nehoda se s policisty řeší na místě činu a né až někdy potom... Takže mě přišlo že jen hrozil a snažil se na mě něco videlat.

Co si o tom myslíte?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.06.13 16:43

Snažil se něco ´ukecat´, nic si z toho nedělej.

Pokud jsi mu nic nepodepsala a nedala opsat osobní data (OP, ŘP, ORV), nemůže nic.

Ohodnoceno: 0x

Od: indigo
Datum: 24.06.13 16:43

Pokud je to tak jak tvrdíte, tak jste měla na zavolání policie přistoupit. Oni by Vám totiž dali za pravdu (pokud teda opravdu neblikal).

A nikdo to už zpětně řešit nebude, takže se nemusíte bát. Když odjel tak je to jeho smůla, ještě jste mohla zavolat policii vy a říct, že on od nehody ujel .. Ale to už zacházím do detailů

Datum: 24.06.13 17:11

Buď ráda, že odjel, jinak by proti tobě stálo tvrzení dvou osob a byla bys nahraná a viník s patřičnou pokutou.

Ohodnoceno: 1x

Od: axus®
Datum: 24.06.13 17:21

Presne tohle se mi stalo s kropicim vozem. Kropil silnici a kdyz sem ho chtel predjet, tak kdyz uz sem byl na jeho urovni, tak najednou z niceho nic, bez jakehokoliv predchoziho znameni odbocil vlevo (na cestu mimo silnici).

No. Strhnul sem to zpatky, abych se mu pokusil vyhnout vpravo ale samozrejme uz sem to neubrzdil a s osobakem proti jeho zadni traverze dopadla hra na pretlacovanou zcela jednoznacne.

Traverza nesla stopy po mem laku, tak hned celej zhavej volal policajty. A nedokazes nic. Je to tvrzeni proti tvrzeni a ten vzadu ma proste smulu.

Bylo z toho nedodrzeni bezpecne vzdalenosti (protoze diky strzeni volantu nazpet sem ho vzal primo zezadu) a tehdy to bylo za 2000.

Plus 45000 na aute.

A neudelas nic.

Takze jak pisou predemnou. Bud rada, ze odjeli. Nic z toho nebude.

Datum: 24.06.13 18:02

Souhlasím s Vámi, chtěl na tom něco vydělat a navíc jste tu policii měla zavolat Vy, že ujel od dopravní nehody. :D

Od: nu*
Datum: 24.06.13 19:01

Naučte se jezdit.Něco podobného se mi stalo před měsícem, dával jsem přednsot vozidlu jedoucímu po hlavní, zpomalil jsem a žena ve fabii jedoucíé metr a půl za mnou to nedovrzdila rtespekltive dobrzduila o mpj zadní nárazník...vyjašlal jsme se na ní, orisk její podloýžkypod SPZ jsme rozpeštil a oděrku 14cm čtvereční ošetřil metalízopu z kavličky za 200 Kč.

Týden na to jsem zaparkoval před OBI, další ženská vyjížděla z parkoviště tak, že kouřila a telefonovala a přitom se nevěnovala plně řízení, vycouvala dodávkou tak že mi opět odřela svojí starou plečkou můj zadní vyleštěbný a nakonzervovaný nárazník...ani nevylezla z auta, spustila okénko a ječela že na autě nic nemám a že jede dál...

Tak to jsem se nas**al, vytáhl foťák a odjíždějící auto nafotil, odchyxtil svšdky a zavolal policii..., mám protokol, o tom že odjela od nehody bez sepsání záznamu...

Závěr - teď se na ní zahojím, ze spisu postoupeného do spráívního řízení si pořídím opis, zjistím o koho jde a zjistím její pojišťovnu, ta mi zaplatí opravu...jen stříkání stojí 3,5 tisíce, plus příprava na lak, demontáž a montáž atd...

Dnes jsem jen do centa a opět jsem se dostal do kolize s ridičkou, která vyjížděla z řady vozidel zaparkovaných před tržnicí podél hlavní komunikace tak, že nedala blinkr a nedala mi přednost...strhnul jsem to do protisměru, ale kdyby tam něco jelo, nevím jak bych dopadl...pravé dveře a blatníky by asi byli zralé na výměnu...Tak bych se asi zahojil na ní...

Jezdím opatrně, auto mám navoskované a navoněné jako nové, a kvůli řidičkám jako vy bude brzy z mého passata omlácená plečka?

Naučte se jezdit, než se na vás nekdo zahojí...tak jak to teď udělám já

Od: asd*
Datum: 24.06.13 23:13

Chtěl na tom vydělat, pokud odjel tak nebude nic. Mohla jste policii zavolat vy - ujetí od nehody. Ale byli by na vás dva s (křivým) svědectvím že blinkr byl = viník vy. Na tyhle případy se hodí kamera - pokud blinkr nebyl tak je to na záznamu a viník je pak jasně ten odbočující bez blinkru X tvrzení proti tvrzení je problém...

Koukejte na styl jízdy auta řed váma a taky na přední kola, jako první jde vidět jak se natáčí do rejdu a můžete dřív řešit problém, může to rozhodnout jestli se srazíte nebo ne...

Datum: 25.06.13 08:46

Klara, buďto jste (on taky) porušila předpis a neohlásila (nesepsala záznam) dopravní nehodu, nebo jste vyhodnotili, že se žádná dopravní nehoda nestala a rozjeli jstese každý po svém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.