Prestupky v zahranici, jejich reseni

Od: Datum: 23.06.13 17:09 odpovědí: 5 změna: 23.06.13 21:27
Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenost s radary na dalnici na ceste do Italie. Asi pred mesicem jsem jel na dovolenou s rodinou a byl jsem vyfocen.stacionarnim radarem, rychlost se snazim vzdy dodrzovat, dle meho jsem jel po dalnici v useku, kde jsem zahledl blesk okolo 110km maximalne. Snizeni rychlosti si nejsem vedom a ani si myslim nebyl duvod (krasna rovna triprouda dalnice). Toto se stalo okolo druhe hodiny ranni. Nevylucuji, ze tam mohlo byt snizeni rychlosti treba na 90, i kdyz to na tomto useku nechapu, neprselo, silnice byla sucha, nebyla ani mlha.ale jsem si jist, ze jsem videl blesk radaru a to dokonce 2x (nikoli za sebou, ale tak po 50km). Ted premyslim, co muze nasledovat a co to vlastne bylo? Mam bodove konto bez jedineho prestupku, predpokladam, ze za prestupky v zahranici se body nedavaji. Opravdu si ale prestupku nejsem vedom. K moji otazce, co muze nasledovat a co si myslite, ze mi hrozi? A za jak dlouho bych se toto mohl dozvedet?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ergonomics*
Datum: 23.06.13 17:36

Ahoj,

No nezbývá než necht se překvapit..jak píšeš..je otázkou zda to vůbec radar byl...

Odvolávat se na to že bylo sucho a hezkou noc pochopitelně nepomůže...Nevím kde se to přesně stalo..v Itálii? Já mám zkušenosti díky bohu zatím jen s Německem.

Zde se body strhávají,ale záleží komu radar patří..pokud se jedná o radar ve městě státní policie není informována a tudíž přestupek ani nemá vliv na počet bodů ( v té dané zemi) Mě přišlo oznámení o překročení rychlosti do 14-ti dnů s dovětkem kde mohu fotografii schlédnout a kdo je odpovědná osoba. Součástí dopisu byl i formulář o osobě blízké..Co by následovalo kdybych formulář vyplnil nevím...pokutu jsem zaplatil..byla to moje hloupost.. Tím pro mne věc skončila.Tvá záležitost se bude nejspíše týkat policie státní..jestli to bylo v Itáli...nevím nemám zkušenost..ale dofal bych v to že mi nic nepřijde...hodně štěstí..

Ohodnoceno: 0x

Od: orbion33
Datum: 23.06.13 17:50
Ahoj, dekuju za reakci. Radar me vyfotil v Rakousku. Zajima me, jak dlouho muze trvat, nez neco prijde a hlavne, jak je to s body, jelikoz opravdu jsem za svoji osmiletou ridicskou karieru neziskal jediny bod
Od: axus®
Datum: 23.06.13 17:56

Kdyby mi meli chodit ze zahranici pokuty pokazde, kdyz me neco blejskne, byl bych uz na mizine nebo ani nemohl vytahnout paty z baraku.

Ze zahranici, kdyz Te primo nezastavi na miste , Te s vysokou pravdepodobnosti nic neprijde.

Neco jineho by bylo u auta z pujcovny z dane zeme. Ale kdo by se snazí o identifikaci ciziho vozu...

Navic mohlo jit dost mozna o prubezne mereni, kdy to foti kazdeho, aniz by neco spachal.

Od: orbion33
Datum: 23.06.13 18:12
Taky ti dekuju za odpoved. Ja mam prave pocit, ze jsem nic neporusil a jel jsem maximalne 110 km/h po dalnici a nemyslim si, ze by to meli duvod na naprosto rovnem a triproudem useku snizovat, ale co vim, tak ze jsem videl blesk z radaru, ale jak rikas, treba to mohlo fotit kazdego, byla noc, tak byl blesk dobre viditelny
Od: nu*
Datum: 23.06.13 21:27

Samozřejmě se připravuje EU legisativa o vymáhání pokut za přestupky napříč Evropou...pokud jde o rakousku nebo nemecko, pokud tam spácháte přestupek a časem se tam vrátíte, počítejte s tím ža Vás zastaví policie a pokutu zaplatíte...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.