Vjezd a výjezd z podzemních garáží

Od: Datum: 23.06.13 15:53 odpovědí: 10 změna: 25.06.13 09:24

Ahoj, mám řidičák již nějaký ten pátek, ale pocházím z menšího města a nemám praktické zkušenosti s podzemními garážemi ve velkých městech. Moc se do velkých měst nedostanu, tak nevím, jak na to. Nyní se vyskýtá nová práce a měl bych jet na pohovor do jednoho většího města. Zjišťoval jsem jak to tam je s parkováním a nejvhodnější je parkovat v podzemních garážích poblíž. Nicméně jako " lama ", která ještě neparkovala ve velkém městě, nevím jak je to při vjezdu a odjezdu z podzemních garáží s automatem na parkovací lístky, jak se takový automat obsluhuje a jak se platí při výjezdu a vše okolo.

Můžete někdo popsat, jak na to při vjezdu a při výjezdu?

Dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jen*
Datum: 23.06.13 16:00

přijedeš, zmáčkneš tlačítko, vezmeš lístek, vyjíždíš, načteš kod z lístku nebo lístek vložíš, ten zajede, zaplatíš do automatu někde možná ještě dědkovi v budce*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 23.06.13 16:09

Pokud je u výjezdu "dědek v budce", pak ano...

Jinak se platí v automatu (bere mince i bankovky) předem (nebo někde existuje i možnost SMS plateb) podle doby parkování a po zaplacení je časový limit na opuštění garáží (15-20 minut) - nikdy jsem nezkusil limit překročit, takže nevím, jak se čas/peníze počítají poté. Zaplacený lístek se poté ´ukáže´ čtečce u výjezdu.

Ztráta lístku je zpoplatněna vysokou částkou (vůči ceně parkingu) - např. 1000,- vůči 50 Kč/hod.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.06.13 16:09

ještě musíš stahnout okýnko :D... a pak hlavně nezapomenout kde jsi auto zaparkoval :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: par
Datum: 23.06.13 16:10


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 19:09
avatar

Ono těch způsobů placení a "ukázání" lístku je víc možností, ale v podstatě je to velmi podobné (někde Vám to lístek vcucne, někde jen přečte, jinde zase pokladna vydá při zaplacení lístek jiný). Na každé takové pokladně bývá jednoduchý návod, jak si máte v tom kterém případě počínat. Celkem není co zvorat. V žádném případě nenechávejte po opuštění auta lístek na viditelném místě v autě (pokud to pravidla parkoviště vyloženě nepožadují).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 23.06.13 21:24
avatar

...spíš si ho (lístek) naopak vemte s sebou. Bude potřeba při placení . A když ho necháte v autě, budete se muset pro něj vrátit, protože, jak bylo zmíněno, platí se v automatu předem.

...

I když někdo řekne, "Jo a ještě ho ztratí a bude platit pokutu." Dávám si ho do peněženky a tu samozřejmě hlídám. A když ztratím tu, tak mě nějaký lístek bude nejmíň tížit.;)

doplněno 24.06.13 21:42:

Znam: Ale však se taky odkazuju na předešlé rádce " ...jak bylo zmíněno... " kde to předem je zmíněno-vysvětleno.

A mimochodem Mowla taky nepíše, "platí se před odjezdem";)

Ale z kontextu celého příspěvku, šlo asi lépe pochopit, že to předem je až před odjezdem. S čímž jsem tedy počítal a více to nerozváděl.

doplněno 24.06.13 23:11:

Znam: V pohodě, necítil jsem se naražený *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zman*
Datum: 24.06.13 21:07

Předem není až tak doslova předem, dle toho jak to píše mowla, jsem to pochopil trošku jinak. Při vjezdu odeberu lístek na kterém bude nejspíš i třeba v čárovém kódu "zmíňka" o času vjezdu. Půjdu si vyřídit svoje věci a až budu chtít odjet, zaplatím v automatu a po zaplacení mám cca 15 min. na opuštění garáží, tak jak píše mowla.

Pokud bych platil opravdu předem, tzn. ihned po vjezdu a po zaparkování, tak jak se to například dělá na běžném placeném parkovišti, tak také by to šlo a chápu to, ale neodpovídalo by to tomu, co píše mowla, že mám cca 15 min. na opuštění garáží.

Od: mowla*
Datum: 24.06.13 21:30

Pochopil jsi to správně - platí se předem - tedy před odjezdem, nikoli ale hned po po příjezdu - v tu dobu sice můžeš s nějakou pravděpodobností předpokládat dobu parkování, ale nevíš to jistě. Navíc automat, ´jemuž´ platíš, potřebuje ke spočítaní výše poplatku číslo parkovacího lístku a dobu parkování, kterou si odečte sám z aktuálního času a času zaparkování.

Časový sled je příjezd - odchod/vyřizování - příchod - zaplacení - odjezd...

;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zman*
Datum: 24.06.13 21:53

pepr: Já jsem svoji odpověď nesměroval přímo na tu Vaší jako nějakou narážku. Já jen prostě pročetl co tu je a pak kliknul jen na Odpovědět u posledního příspěvku, tak to možná vyplynulo, že to směrované přímo na nějaký příspěvek, ale spíš jsem chtěl napsat nějaký ten svůj souhrn z došlých odpovědí *vtip*

Od: laik
Datum: 25.06.13 09:24
Nejlepsi bude si do tech tvych garazi zajet v nedeli, kdyz tam neni ani noha a budes mit dostatek casu si precist vsechny instrukce, ktere tam na tebe ty automaty problikaji nebo ktere jsou na nich nalepene.
Cekat s timhle az na prvni pondeli v nove praci, to je skoro na palici. Clovek ma takovych jinym starosti prvni den v nove praci, ze pridavat si dobrovolne dalsi neni znamka dobrych smyslu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.