Autoškola - průběh

Od: Datum: 21.06.13 13:49 odpovědí: 10 změna: 21.06.13 22:16

Dobrý den,

Plánuji dělat autoškolu a měl bych nějaké dotazy.

1. Při jízdách bývá učitel v autě pouze s jedním žákem nebo jich bývá více?

2. Hodiny teorie se vyučují na učebnách třeba až s dvaceti žáky, ale pokud nějaké hodiny vynechám, tak je stejně musím absolbovat. S většinou by už byl učitel více vepředu, jak se řeší tohle? Nebo se to vyučuje jiným způsobem?

dííky moc za odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 13:57

1. Většinou pouze s jedním. Co kdyby se nedejbože něco stalo? Bouračka nebo tak?

2. To záleží na konkrétní autoškole. Někde neúčast "prominou", někde teorie ani není - studenti se učí sami z knížky... Ve velkých autoškolách je skupin více, tak můžete jít na náhradní hodinu jindy. Stejně je to pořád dokola.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.13 14:15

1. Casto v aute jezdi lidi vice. Aby se mohli po trase vystridat.

2. Pokud nekde prominou neucast, popripade teorie ani neni, autoskolu by meli zavrit.

Datum: 21.06.13 14:18

ad 1) jednou jedinkrát se mi stalo, že jsme jely v autě dvě holky (jeli jsme 100 km do Ostravy nacvičovat tramvaje ) Ale většina se jezdí okolo města, fakt jsem se já ani nikdo z mých známých nesetkali s tím, že by jelo v autě víc lidí.

ad 2) naprostý souhlas.

Datum: 21.06.13 14:36
V autoškole při jizdach tak jezdim sam nestalo so si aby nas jelo vic
A s tou teorii je to tak ze jdou kurzy po sobě a co člověk nestihnul tak to musi v dalšim kurzu dohnat...
To že v nekterych autoškolach teorie neni tak je to jenom znamka toho ze nemusi byt neco v poradku

Datum: 21.06.13 14:57

Já jsem vždycky jezdila sama...můj učitel mě vyzvedl u domu a pak jsem já přijela zase zpátky nebo jsem vystoupila, kde jsem potřebovala...ale asi to všude funguje různě.

Na teorii jsem vůbec nechodila a nikdo to neřešil...můj učitel mi to nejdřív ani neřekl, že vůbec něco takovýho funguje :D Učila jsem se to sama z učebnice...(přispěvatelům nade mnou- nechápu proč by to měl být problém...všechny otázky jsem uměla výborně, když se to člověk dokáže naučit, tak je jedno jakým způsobem ne?)

Datum: 21.06.13 15:13

Jak bych ti to jenom vysvetlil... No dejme tomu, ze do te autoskoly by si vubec nemusela chodit, ne? Naucis se vsechno doma a pak akorat slozis zkousky.

A co kdyby sis otevrela svou vlastni autoskolu? vzdyt je to jednoduche. Teorii mit nebudes jizdy nejak udelas a hotovo.

No a pak potkas na parkovisti pred tescem cloveka, ktery nevi ze tam plati prednost zprava, nedejboze potkas takoveho cloveka na silnicich I.tridy. Naucit se testy je jen mala cast autoskoly...

Od: k2
Datum: 21.06.13 15:56

Pokud slozi zaverecne zkousky (teorie+jizdy), tak to asi znamena, ze oboji ovlada ne?

Navic Vas argument s prednosti-znamena to, ze prednost zprava Vam neda jen clovek, co na teorii nechodil? To je asi blbost co?

Nevim, proc by melo byt nutne chodit na teorii.

Datum: 21.06.13 18:02

Jo, naučit se teorii, je jenom malá část autoškoly...já jsem se taky neučila jenom teorii, já jsem jezdila několik měsiců (už nevim jak dlouho přesně) autem za dozoru učitele...kdybych nechodila do autoškoly, tak bych bez řidičáku trénovat v autě nemohla...k tomu bych řekla, že je její hlavní účel. Na těch hodinách se stejně učí podle nějakých osnov a podle stejných osnov jsou dělaný i ty knížky k absolvování autoškoly...vážně nechápu co víc by mě na těch hodinách mohli naučit.

Datum: 21.06.13 15:05
1. Kdysi byla "móda" nacpat tři frekventanty do auta a tři hodiny s nimi nastřídačku jezdit. Dnes už se jezdí u většiny autoškol po jednom kusu
2. Teorie se často řeší návštěvou hodiny pro jinou skupinu.

Datum: 21.06.13 22:16

Teorie se nejlíp učí z volně dostupných elektronických testů - zcela stejných jaké potom budou na testu teorie, který se dělá v učebně na počítači. Nemá cenu se to učit z nějakých knih. Pouze pokud člověk něco nechápe, měl by se zeptat učitele. Když jsem dělal papíry na náklaďák, samozřejmě jsem už na normální teorii nechodil a po projití všech elektronických testů jsem to dal za plný počet. Nevím už jak u osobáku, ale u toho náklaďáku byla docela složitá praktická část - údržba, nebo jak se tomu říká. A potom samozřejmě jízdy. Btw. vím, že se to nesmí a nikoho k tomu nenavádím, ale než jsem dělal papíry na osobáka a motorku, měl jsem naježděno tolik, že jsem snad tenkrát ani neodjezdil všechny jízdy, prostě to nebylo potřeba :) Holky, které poprvé sedly do auta až v autoškole to potom moc nedávaly - hrozné rozjezdy, zmatkování, jinak řečeno nedostatek praxe. Proto nepovažuji za ideální začít se učit jezdit až v autoškole, penzum hodin tam prostě k tomu není dostatečné.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.