Přepsání auta

Od: Datum: 21.06.13 12:43 odpovědí: 24 změna: 26.06.13 00:06

Dobrý den, já mám ten problém, že majitel vozidla vyplnil žádost o zápis změn údajů na mé jméno, ale vůz jsem nikdy nevlastnila ani mi nebyli předány žádné dokumenty ani klíče. Auto má pořád původní majitel a nechce ho vydat. Tvrdí že auto není moje, ale platím dluhy za nezaplacené povinné ručení, jelikož jsem vedena jako majitel. Pokud budu žádat o vydání vozidla právní cestou, tak ho nejspíše rozebere na součástky. Na registru neví co s tím, policie také ne. Nevíte co dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 12:49
avatar

ki, důležité je, kdo je PRÁVNÍ MAJITEL, nikoliv to, kdo je zapsán v registru. Vy jste to vozidlo koupila? je uzavřena třeba i ústní smlouva,?

doplňte info..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 13:39

ne. žádná kupní smlouva ani ústní.

Od: buss
Datum: 21.06.13 13:59

To jsou info, proč nepíšete, proč auto na vás přepsal, z jakého důvodu? Koupila jste si ho? To jste dva majitelé na auto? Máte kupní smlouvu (nemusí být písemná, ale jak budete koupi, pokud proběhla dokazovat?)? Pojistku může hradit kdokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 15:32

Omlouvám se, že hned neodepisuji-nečekaná návštěva. Tedy, můj bývalý "přítel" mě požádal, jestli by to na mě mohl přepsat, kvůli majetkovému vyrovnání s bývalou manželkou. O žádném prodeji nikdy nebyla řeč. Dál vůz používal k práci. To bylo v roce 2009. Potom mi tvrdil, že už si to přepsal na sebe, ale jak jsem později zjistila, nebyla to pravda. Co teď s tím?Pokud jak říkáte, auto není moje, jak postupovat? Jak jsem zjistila, od roku 2009 do roku 2012 jsou tam tak 4 nepojištěná období a penále krásně naskakují. Předem děkuji za odpověď.

Datum: 21.06.13 17:42
avatar

Zdravím.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak auto je napsané na vás. Bohužel ty nepojištěná období jdou za vámi jako za majitelem. V tom vám nikdo nepomůže - pomoci si můžete jen vy sama.
Expřítel se k vám zachoval slušně řečeno jako zmetek. Takže na vašem místě bych to řešil následovně
- milého pána bych uvědomil (klidně jen ústně - bude v jeho zájmu, aby to řešil - viz dále) o tom, že je problém s povinným ručením a s penále
- dal bych mu termín (co nejkratší, týden by měl stačit), aby doplatil pojistná období a penále - jedno, jestli vám přinese peníze a vy to zaplatíte a nebo jestli to zaplatí vaším jménem a vám jen přinese doklady o zaplacení
- oznámil bych mu, že např. k 24.6.2013 chcete udělat odhlášku auta na něj a že od něj k tomu chcete doklady od auta

Dá se ale předpokládat, že vstřícny nebude. Takže - když ty jako zmetek ke mně, tak já jako zmetek k tobě. Oznamte mu, že pokud vás v tom nechá, že sice víte, že dlužné pojistné i s penále budete muset zaplatit, ale že mu teda uděláte problém taky a to že na něj podáte trestní oznámení pro podvod s majetkovým vyrovnáním (to je to samé jako nechvalně známé "odklánění" exministra Kocourka) a s vaším uvedením v omyl, o kterém jste se právě dozvěděla (to, že jste tak byli kdysi domluvení vám nikdo nedokáže - vysvětlovat bude on).
A taky mu nezapomeňte říct, aby si byl vědom toho, že jakmile jednou podáte to trestní oznámení, že i kdyby si to nakrásně třeba za týden rozmyslel, tak že vy už to stáhnout nebude moci (pokud si to dobře pamatuju, tak trestní oznámení může "stáhnout jen občan, který je s dotyčným "osoba blízká", ale to pro tohle podstatné není) a policie to musí dál šetřit i proti vaší vůli. A vy to trestní oznámení musíte podat na základě zákona jakmile se dozvíte o tom, že se trestný čin stal...
Hlavně se nenechte ještě ukecat. Reálně vzato - do týdne byste mohla mít celý problém z krku. Je to jen na vás.
Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 18:43

Ronyx-díky za odpověď. Toto už mě také napadlo. Jenom jsem nevěděla, jestli by z toho měl nějaký problém. Bojím se ale, že to policie nijak řešit nebude. Já už jsem na policii byla, že mi vůz nechce vydat, že si ho na sebe nemůžu přepsat(jak jsem už psala on to jenom na mě odhlásil, ale není to na mě přepsané), jelikož nemám od vozu papíry a řekli mi jenom, že je to občansko právní spor a že se jich to netýká. Že mi vozidlo vydat nemusí, pokud nebylo zcizeno nebo poškozeno. a přitom jsem byla podle nich majitelka.On je to opravdu zmetek. Také se mi rok "staral" o byt, kde mám nájemníky. Jak jsem později zjistila, tak celý ten rok vybíral nájemné, ale neplatil žádné účty. Když mi potom přišel účet na 50.000 jinak, že bude exekuce, tak jsem se nestačila divit. Ale protože jsme žili ve společné domácnosti, tak to asi bude jeho slovo proti mému.

Datum: 21.06.13 19:17
avatar

Podotýkám, že nejsem právník.
Takže máte další "páku" - můžete podat další trestní oznámení na "neoprávněné užívání cizího motorového vozidla" expřítelem - vy jste majitel (jen jste zatím nesplnila přihlášení na sebe, čímž jste sice porušila zákon, ale postih za to není) a přítel vám za doby vašeho společného soužití odcizil bez vašeho vědomí doklady od vozidla a vozidlo samotné (vlastně vám ho ukradl) a vozidlo vám odmítá vrátit.
Sice ani jedno z výše psaného není zcela fér, ale on k vám taky není fér. Byt a věci okolo něj to jen dosvědčuje, ale tam vám asi poradí opravdu jen právník. Ale problémů s autem byste se mohla pomocí trochu nekorektního "upozornění" docela lehce zbavit (nepředpokládám, že by se chtěl nechat tahat po policajtech a soudech kvůli autu, navíc s tím, že když něco najdou, tak ho taky můžou i odsoudit).

doplněno 21.06.13 19:22:

A nepředjímejte, jestli policie něco bude a nebo nebude řešit - on zrovna tak jako vy neví, jestli když vy svoji hrozbu splníte a podáte to na něj, tak jestli to odloží a nebo to budou řešit. Takže by docela dost riskoval.
A jen tak mimochodem - pokud byste chtěla být za hodně velkou potvoru - můžete se spojit s jeho exmanželkou, před kterou auto "ukryl" a věřte tomu, že ona si v rámci pomsty (jo, to ženy umí dokonale - vlastní zkušenost) najde cestu, jak na něj. I tohle mu třeba můžete jako přátelský varování říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 19:27

Ronyx-No, nechtěla jsem to takhle řešit, ale asi mi nic jinýho nezbývá. já jsem nikdy nepotkala takového podvodníka jako je on. a co je zajímavější- těch podvodů má na triku víc a vždycky se ze všeho vylhal. No darebáci mají vždycky trošku navrch protože se nebojí lhát a nemají výčitky. Díky za radu, snad to dopadne dobře.

Datum: 21.06.13 19:41
avatar

Nedejte se. Jo, je to podpásovka. Ale on si začal. Vy jste mu podala pomocnou rukou a on vás okradl. Takže buďte tvrdá a nenechte se ukecat.
Ještě bych vám něco napsal, ale to tady není vhodné. Ozvěte se mi na mail kixynor na seznamu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 19:37

No samozřejně, že i jí dluží nějaké peníze. Ono by to chtělo sehnat všechny lidi, se kterými kdy přišel do styku a napsat nějakou hromadnou žalobu. Že bych se stala Erin Brokovič?*cert*

Datum: 21.06.13 19:45

§ 345 Křivé obvinění

(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 značnou škodu,
b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem,
c) spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,
d) spáchá-li takový čin v úmyslu zakrýt nebo zlehčit svůj vlastní trestný čin, nebo
e) spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu.

doplněno 21.06.13 20:28:

@ronyx Ona hlavně nikdy nebyla skutečný vlastník. Vlastník je stále její bývalý přítel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 20:03
avatar

To je sice hezké, co píšete, ale ani jeden případ, co jsem napsal, není o tom, žeby paní měla někoho křivě obvinit. Možná by to mohlo platit v případě oznámení na krádež vozidla, ale pk to stačí změnit na podvod (převedl auto, ale nepředal doklady od vozidla, takže podvod). Paní fyzicky auto nepotřebuje - jí by stačili doklady k tomu, aby to auto mohla jako majitel zrušit či odhlásit.
JInak je to celé o tom, že paní prostě ( i když ne úplně fér) použije svých vědomostí, znalostí, práv, ale i povinností (oznámit trestný čin podvodu na exmanželku dotyčného).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 20:58
avatar

Podle čeho usuzujete, že vlastník je stále její bývalý přítel?
Fyzický vlastník je jedna věc, "papírový" vlastník věc druhá. Její ex auto odhlásil na ni, tudíž je vzhledem k zákonu (při přestupcích apod.) odpovědná za provoz vozidla ona. Že on vlastně spáchal podvod s tím, že jen papírově změnil majitele a auto si nechal nemění nic na tom, že ona je ze zákona osoba odpovědná za auto a auto je vlastně její ( i když de facto není).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda3*
Datum: 21.06.13 20:52

Postavil bych to na tom, ze v registru je chyba a nejsem majitel ani provozovatel auta. Tecka. Odhlaseni na kohokoli muze udelat kazdy, takovy tu mame hezky system registrace...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 21:24

To teď už vím taky, že vlastně nejsem majitelem vozidla. Tenkrát jsem to ještě nevěděla. On mi nasliboval, že to vyřídí, zaplatí, v momentu kdy to nabylo právní moci se už neozval... Ano, ano, jsem blbá, blbá, blbá*zed*. Doufám, že na ta další nezaplacená období to už obhájím bez problémů. co mám ale dělat s tím autem teď? Nechat to na něho přepsat, aby mi s tím nenadělal další dluhy? Nebo to nechat?

Od: buss
Datum: 21.06.13 21:30

to ki: pořád jsem se nedozvěděl, proč platíte pojistku, to jste se k tomu dobrovolně uvázala? Auto jste nekoupila, nedostala darem, KS nemáte. Ex sice může tvrdit, že nebyla písemná, ale doklady, auto nepředal. Takže ho po něm chtějte... Policie v tomto případě zatím nemá proč konat, jde o občanskoprávní věc. A uvědomujete si, že tohoto "podvodu" jste se dobrovolně účastnila? Uvedete pravdu? Spadla jste do pasti sama. Chtějte po něm, ať ten převod anuluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 22:00

Tak ještě jednou. myslela jsem si, že auto je na mě převedeno. Nikdy jsem nevlastnila auto takže nevím, jak ten proces probíhá. V době, kdy mi od soudu přišlo, že jako majitel vozidla musím zaplatit za období, kdy nebylo sjednáno povinné ručení, jsem si myslela, že se odvolat nemůžu, protože není na co. Ten darebák mi mohl říct, odvolej se, to auto vůbec není tvoje, nebylo plně převedeno. On místo toho vyčkal, až to nabide právní moci a potom mi to teprve řekl. šikula. Takže teď nemám ani auto a spoustu dluhů, které musím zaplatit.

Od: buss
Datum: 21.06.13 22:23

No fajn, najděte si šikovného právníka, pokud vám to stojí za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ki
Datum: 21.06.13 22:37

Ono je toho víc. Nebudu se rozepisovat. Díky všem za rady a názory- bylo to naučné. příště až budu mít nějakej problém, určitě zavítám sem. Mějte se všichni, kdyby Vás ještě něco napadlo, tak dejte vědět. víc hlav víc ví.

Od: buss
Datum: 21.06.13 23:10

Svatá pravda "Ano, ano, jsem blbá, blbá, blbá"

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.06.13 14:32
avatar

ki, dala jste písemný souhlas (podepsala plnou moc) k odhlášení vozidla na Vaší osobu? učinila jste odhlášení vy osobně

doplněno 26.06.13 08:17:

Ki, ok, jak již někdo napsal, musíte se bránit, že jste nikdy vozidlo neregistrovala na sebe, ani nedával souhlas. Je to podvodné jednání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ki
Datum: 26.06.13 00:06

žádnou plnou moc jsem nedala. Ani jsem nebyla přítomna. A ta žádanka byla vyplněna už roku 2009.

Od: nu*
Datum: 24.06.13 17:06

blbá a naivní...budete ho muset potopit...plná moc byla určitě falešná, a ppokuid vbyloa plní moc falešnám, byl celý úkon který preovedkl půřítel cna zálkaldě plné moci falešný...

Budete svině a BUDETE POPRAVDĚ TVRDIT, ŽE BYLA FALEŠNÁ...Neplatrnost plné moci bude muset prohlásit SOUD...u soudu uvedete že plnou moc zfalšoval přítel aby se vyhnul dělení majetku atd, a to vše bez vašeho vědomí...a že jste zjistila že je auto psané na vás až poté co se probudila ČKP...

Majitelem jste nikdy nbebyla A PROOT VÁM NIKDY NMEVZNIKLA POVINNOST MPLATI POVINNÉ RUČENÍ

Úřad zahájí na záklůadě soudního rozhodnutí obnovu řízení a registrační úkon zruší

Pokud nebyl regustrační úkon půroveden déle než před 3 lety, lue obnovu provést na základě podnětu v podstatě bez rozhopdmntéí spouzdu...

Výsledkem by bylo rozhodnuití že s ecelá raghiustarce na vaše jméno od prvopočátku ruší a nikdy nebyla prvedena

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nu*
Datum: 24.06.13 17:10

Závěrem - nechápiu, proč sem vlastně píšete, sama jste se vším souhlASILA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.