Destičky dřou o kotouč

Od: Datum: 21.06.13 09:57 odpovědí: 7 změna: 22.06.13 11:45

Dobrý den,možná to bude znít jako hloupá otázka,včera jsem si měnil na svojí octavii kotouče a destičky a zapoměl jsem ovzdušnit brzdy,chystám se na to až dnes.Pak jsem včera jel autem a destičky mi pořád dřeli o kotouč tak se chci zeptat jestli je to tím že to není ovzdušněný.Děkuji moc za vaší odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 10:40
Pokud jsi třmen neodpojoval od hadice, odvzdušňovat netřeba.
Třmen je plovoucí, zřejmě má zatuhlé vodící čepy, měl jsi ho rozhýbat. S odvzdušněním to nemá nic společného.
Ohodnoceno: 1x

Od: quassimodoo*
Datum: 21.06.13 10:49

Třmen jsem od hadice neodpojoval,ale při každé výměně destiček se mají ovzdušnit brzdy,tak právě jestli to tím nedělá že ten píst se nevrátí zpátky,takže znova sundat a cely vyčistit nebo stačí jeno třeba parkrát šlapat na pedal a on povolí?

Od: ar*
Datum: 21.06.13 11:33

Není potřeba nic odvzdušňovat, pokud se mění jen destičky a kotouče jak už bylo psáno. Je hlavmě ptřeba pořádně tmen očistt a namazat čepy, dobré je máznout i pístek (pod manžetu)

Druhá otáza je jak je stará kapalina, hadice atd. Ono se může stát, že staré hadice jsou uvniř naleptané a pak se tlak od pístku nevrací i když je vše vyčištěné. Kapalina by se správně měla měnit po dvou letech. Nevím jak ji máte douho.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.06.13 00:37

Není třeba ovzdušnovat při výměně destiček či kotoučů je třeba vše pořádně prohlédnout promazat a očistit pokud se pístky nevrací může být problém s hadičkou což bývá většinou neprůchodná nebo málo další problém že pístky jsou zarezlé kapalinu bych řešil až naposled ale jasné je že by se měla měnit častěji

Datum: 22.06.13 00:54
Opravdu je potřeba to vždy rozhýbat. Pokud jste na to sám, tak např. velkým šroubovákem s citem odtlačit oba brzdové válečky, aby vznikla aspoň několik mm mezera. Pak jít sešlápnout brzdu na doraz a to celé tolikrát opakovat, až jdou válečky odtlačovat plynule a bez velkého odporu. Většinou je to potřeba minimálně tak 6x. Nespoléhejte se na to, že to samo sedne. Nesedne. Pokud to neuděláte, tak to dření přejde časem v otravně pískání.

Od: quassimodoo*
Datum: 22.06.13 09:40

Moc všem díky za vaše rady a odpovědi,chtěl jsem se včera po práci na to vrhnou ale nějak nebyl čas *pivo* takže odpočinková neděle to jistí,jakmile to rozeberu a bude to fachčit dám vědět.

Od: brzdy
Datum: 22.06.13 11:45

a nebo si pouze ještě nesedly ty destičky ;) časem se vytvarujou podle kotouče..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.