Babetta nestartuje

Od: Datum: 17.06.13 20:31 odpovědí: 4 změna: 17.06.13 21:22

čaute, z dědictví sem dostal babettu a jelikož ani nemám šajna jak se to přesně startuje a hlavne tomu přesně nerozumím tak zde popíšu postup startu...1) otevřu přivod paliva, 2) zmáčknu tyčinku karburátoru( asi ) 2x to cvakne a vrátí se z5, začnu šlapat, babetta po chvíli začne prdět ale když přidám plyn tak nic, když přidám este víc tak ta tyčinka z kroku 2 cvakne a když přidám este víc tak cvakne po druhé, motor se bez šlapání neudrží, svíčka hází jiskru, a plyn to vezme asi tak jednou z 10 pokusu na okamžik pak zas nic, babeta je z roku 197x, a cca se na ni 5 let nejezdilo a zustal v ni starej benzin, takže bych to odhadoval že to je někde ucpaný a nebo špatně startuju... mohly byste mi prosím poradit? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 17.06.13 20:43

benzin vyměnit

karburátor vyčistit

pro spolehlivé starty doporučuji seřídit hladinu paliva v plovákové komoře, dá se na to vyrobit speciální přípravek, ale osobně jsem vyzkoušel výměnu starého karburátoru za nový dellorto, který se dá včetně tělesa vzduchového filtru pořídit cca za 890,- Kč, babča startuje i se starým bebzinem a drží otáčky splehlivě, jede jako pila

doplněno 17.06.13 20:44:

vyčisti bych i nádrž, bude tam rez...

Ohodnoceno: 0x

Od: vyhny
Datum: 17.06.13 20:50

rez tam je :D benzín jsem vymenil

Od: nu*
Datum: 17.06.13 21:19

do nádrže trochu nafty, nasypat hrubší písek a 15 minut protřepávat, pak vypláchnout...vyčisti katvec a svíčku a sítko na palivovém kohoutu a musí to jezdit

Ohodnoceno: 0x

Od: vyhny
Datum: 17.06.13 21:22

zejtra se do toho dám napíšu jesi sem uspěl :D ono to asi kompletne potřebuje všecko promazat :D, ale jinak je bez rzy akorat řetěz kapanek a ta nádrž

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.