Ověřují si úvěr. spol. info u zaměstnavatele?

Od: Datum: 16.06.13 17:51 odpovědí: 6 změna: 17.06.13 15:47

Zdravím, chci se zeptat, co si myslíte, o tom, zda si úvěrové společnosti ověřují mnou udané info o výši příjmu a zaměstnání u mého zaměstnavatel. Jedná se mi především o úvěr na vozidlo, kdy bych většinu hodnoty vozu zaplatil jako akontaci? Jsem zaměstnaný v rodinné firmě a nechci moc, aby se dozvěděli, že jsem si vzal úvěr...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 18:11

Obávám se, že ano chtějí název, adresu, ičo a kontakt na zaměstnavatele, já dával vždy telefon na účetní. Musí si ověřit že skutečně ve firmě pracujete a že máte skutečně takový průměrný plat, jaký jste uvedl. Takže by si to ověřovat měli.

Ohodnoceno: 1x

Od: bv
Datum: 17.06.13 08:03

Repkin: To je pěkná kravina. Chtějí potvrzení, ale nic neověřují a ani by to nešlo. Myslíš si, že účetní zvedne telefon a kdekomu vyprdelí tvoje příjmy a další osobní údaje? To by asi hodně brzy skončila nejen ve firmě, ale možná i za mřížema.

Overovani: Neověřují nic. Ani by to nešlo, jak už píšu Repkinovi. Nevěř všemu, co kdo vypravuje, účetní do telefonu nezdělí nic, protože si nijak neověří, komu takové údaje předává a nebude riskovat kriminál ani vyhazov.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 17.06.13 08:18

BV: Budeš se divit, co vše si lze ověřit... *smich* A co vše si ´poskytovatel´ úvěru také uvěřuje... *smich*
A nejen třeba u zaměstnavatele, ale i na FÚ. Samozřejmě, že dotaz nezní "dobrý den, kolik vydělá Pepa Vocásek", ale např. "Pepa Vocásek uvedl na žádosti o úvěr průměrný příjem XXXXXX,- a doložil jej potvrzením od mzdové účetní Bětky Vomáčkové ze dne YYYYYY, můžete potvrdit správnost těchto údajů?"
Stejnětak úředník/ce FÚ ti nepoví, kolik zaplatil "Pepa Vocásek za loňský rok na daních", ale potvrdí, že jeho daňové přiznání odpovídá či neodpovídá tomu, které Pepa přiložil k žádosti o úvěr.

A - mimochodem - pokud dotyčný Pepa ´prokáže´ nepravdivé údaje, nejenže úvěr nedostane, ale do registrů se dostane info o pokusu o podvod (tedy kažká následná žádost prověřovaná v registrech dostane negativní info) - ale hlavně riskuje trestní oznámení pro pokus po úvěrový podvod (a budeš se asi divit, ale pokud už se jednou ´banka´ rozhodne TO podat, dokáže po ´činných orgánech´ docela ´šlapat´ - aby reálně činili...

doplněno 17.06.13 08:22:

To Overovani: Rozhodně počítej s tím, že si poskytovatel úvěru (leasingu...) údaje ověřovat bude - a to tím více, čím méně tě zná (např. banka, u níž máš nějakou ´historii´, si nebude potřebovat ověřit výši tvého měsíčního příjmu - pokud na tvém účtu uvidí pravidelný měsíční převod od jednoho plátce po řadu měsíců zpět).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.06.13 08:51

Viz. ostatní, jinak by si ty údaje asi nevyžadovaly a kriminálka by pak nedělala lidi za úvěrový podvody. *frajer*

Od: buss®
Datum: 17.06.13 08:40

Chtějí pracovní smlouvu, až něco nehraje tak potvrzení příjmu, jinak nad určitou výši úvěru, ověřerní namátkově, ne každý.

Od: uverspol
Datum: 17.06.13 15:47

Zdravím, žádnou pracovní smlouvu ani potvrzení příjmu po mě nechtějí... Navíc i kdyby chtěli, tak by mi to nevadilo, protože zaměstnán jsem, pouze chci vědět, jestli když dělám v rodinné firmě a účetní na kterou bych uváděl kontakt je moje matka, jestli by jí volali... A také by mě zajímalo, jak to dělají, když bych šel do bazaru si koupit auto v sobotu, v 8 hodin večer (například auto esa, ty tam jsou až do 10 večer), vzal si úvěr, zda v úvěrové společnosti někdo je a ověřuje - obvolává zaměstnavatele, když většina zaměstnavatelů v 8 hodin večer, v sobotu není v práci...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.