Postup při výměně lepeného skla

Od: Datum: 16.06.13 15:46 odpovědí: 5 změna: 16.06.13 17:48

Ahoj, chci si doma vyměnit přední lepené sklo. Poradte přesný postup abych něco nezkazil, nechci draze platit servis. Můj plán je takový:

Strunou vyříznu staré okno, poté vyčistím zbylé lepidlo na karoserii tak, že tam nechám zbytek lepidla tak 1-2 mm. odmastím nové sklo, nanesu na sklo,nebo karoserii? housenku lepidla, položím nové sklo, zafixuji aby nesjelo, třeba izolepou, a necham aspon 4 hodiny schnout. Ještě nevím, jestli je nutné použít ten primmer? jestli jsem na něco zapoměl, tak mě prosím opravte, díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 17:02
avatar

Já se chystám lepit zadní okno z boku kufru na Suzuki Baleno kombi. Objednal jsem na to sadu:

Teroson Terostat 8596 - sada ID : 981541 ( Ks : 1 , Cena : 640.00 Kč )

Myslím, že lepidlo se nanáší na sklo v tlusté housence, nechá se trochu zaschnout a potom se připlácne a zafixuje, snad nějakými klínky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.13 17:18

není to taková prdel jak se může zdáš... malé okýnka dejme tomu.. ale to přední jak blbě nalepíš tak ti časem může prasknout... což ve výsledku spíš proděláš než ušetříš.. ale zase na druhou stranu risk je zisk..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.13 17:26
avatar

Toho bych se nebál, jsou auta kde vlepená skla praskají - ale to i když je vlepí odborník, protože se jim prostě nevhodně kroutí kastle. To takhle člověk jede, žádný kamínek, nic, a najednou rána a prasklina přes celé okno :) No ale OK, přední okno asi raději v servisu, někdy se to dá udělat i zadarmo, díky nějakému pojištění čelního skla, plno pojišťoven to dává jako bonus k pov. ruč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 17:36

jo to je pravda ale právě proto musíš vědět kolik toho lepidla tam dát... pokud ho tam dáš málo tak to sklo bude namahané víc a může prasknout... pokud ho tam bude hodně tak taky nevim... člověk který lepí X skel denně asi už bude vědět co a jak...nevím.. já bych si asi netroufl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 17:48

Pokuď jsi nezaměstnaný a nebo špatně placený, tak do toho jdi. Bez zkušeností bych se sám do toho nepouštěl.

Správný postup je.

1. Vyřízneš staré sklo a odstraníme částečně vrstvu starého polyuretanu.

2. Na neodstraněný polyuretan použijeme aktivátor.

3. Na nové sklo použijeme nejdříve primer.

4. Poté na sklo naneseme polyuretan a ihned nasadíme na auto a zafixujeme na takovou dobu, jaké jsme použily lepidlo.Dělají se i hodinové.

Pokuď nějaký krok vynecháš, tak nemusí být výsledek 100% .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.