Potřebuji řidičský průkaz na skůtr?

Od: Datum: 16.06.13 14:46 odpovědí: 9 změna: 16.06.13 23:45

Potřebuji řidičský průkaz na moto skútr 50ccm a a max. cestovní rychlost 45km/hod.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 16.06.13 14:50
avatar

Samozřejmě!

I na Babettu byl vždy nutný řidičák...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: farin
Datum: 16.06.13 17:24

Ano. Na vse co ma pohon - auto, motorka, ... - potrebujete ridicak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 18:11

Ahoj. Když tu kubaturu a rychlost budeš provozovat jen na svém dvorku, tak ne. Je docela logické, že na veřejné komunikace se leze jen s papírama. Řidičákem, techničákem a pojištěním. Ještě se doporučuje blembák. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 16.06.13 18:18
avatar

Jelikož z dotazu není jistý váš věk, tak k ostatním rádcům dodám, že nepotřebujete nutně řidičák na motorku.

Na tuto moto stačí vlastnit řidičák skupiny "B" (na osobák).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.06.13 21:05
avatar

Ne, k vlastnictví tohoto skůtru řidičský průkaz není třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 16.06.13 21:51
K VLASTNICTVI asi ridicak opravdu nepotrebuje, ale kdyz to bud chtit ridit, tak uz ho potrebovat bude. :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 23:45
avatar

A co když ten skůtr bude chtít jen opravovat nebo cokoli jiného? Kde v dotazu berete tu jistotu, že se jedná opravdu o řízení? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 16.06.13 21:45
Rekl bych, ze budes poterbovat ridicak pro skupinu AM (§80a, odst.1, pism. a, sekce 1 Zakona o provozu na pozemních komunikacích).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 16.06.13 21:52
Jestli uz mas ridicak pro nejakou skupinu, tak s velkou pravdepodobnosti muzes ridit i ten skutr (kdyztak posli jake skupiny mas a v jakem roce byl ridicak vydan a ja se ti po tom v Zakone podivam).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.