Provoz vozidla s řízením na pravé straně

Od: Datum: 14.06.13 17:57 odpovědí: 23 změna: 21.06.13 15:18

Dobrý den, uvažiji o koupi vozidla Toyota Supra s řízením na pravé straně z Německa nebo Nizozemí, ale napadlo mne, že by mohl být problém s přihlášením, STK a pojistkou. Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo dokonce víte jestli je to legálně možné, třeba nějaká vyjímka jako u veteránů? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wenzel
Datum: 14.06.13 18:09

U nás před barákem občas takových aut stává už pár let několik, všechno dovoz z Anglie, jezdí s tím spolouobčané, ale TK mají novou, to jsem se na to ze zvědavosti podíval, takže s tím problém není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 06:31
:D :d
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 19:54
avatar

BEZ ZÁRUKY!

Kolega (než přišel k firmě) dlouhá leta dělal v anglii,chtěl si od tama přivézt auto a tak sháněl když byl doma informace a dle toho co říkal :Může zde jezdit ,ale nikdy ho nebude zde moci přihlásit zde v ČR!Tzn ,na technickou by musel do anglie a navíc by neustále musel mít trvalý pobyt také tam a ne v ČR! auta,byť i třeba okty s opačným řízením nikdy nemůže projít STK v tuzemsku!

Ale u veteránů to asi bude jinak,tam to asi na veteránské půjde,pkd splní podmínky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 20:31
avatar

Tak auta z Německa se tady dají normálně přihlásit a dokonce ještě nedávno to byl docela hit jezdit pro auta do Německa. V Německu je jezdí vpravo, tedy jako u nás a používají také auta s levostranným řízením. Takže s autem z Německa není v ČR žádný problém. Horší by to s autem třeba z VB, kde používají auta s pravostranným řízením. Takové auto lze v ČR přihlásit pouze za těchto podmínek, co vím: 1) Jedná se o veterána 2) Auto bylo zakoupeno při dlouhodobém pobytu ve např. ve VB, kde byl daný člověk třeba na pacovním pobytu a je majitelem auta již v zahraničí a do ČR se vrátí 3) Auto se přestaví na levostranné řízení, to je ale u většiny moderních aut docela drahé a nerentabilní. Většinou se tedy auto s pravostranným řízením ponechá přihlášené v zemi původu a tady je jen jakoby na návštěvě. Má to i výhody, pokud je z exotické země, česká policie pravděpodobně nebude znát povinnou výbavu v zemi registrace auta a nebude tak problém s pokutami za chybějící položky a také se nebude muset měnit neustále lékárnička, jako v ČR, kde se často mění obsah.

doplněno 14.06.13 20:37:

Takže pokud si koupíte auto s pravostranným řízením tak ho tady nepřihlásíte, pokud jste auto nezakoupil při pobytu v zahraničí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 21:18
avatar

Nechci rypat, ale výbava i když se jedná o auto z exotické země, povinná výbava se řídí podle země kde auto jezdí? Tzn. řídí se předpisy dané země kde zrovna jezdí, bez ohledu na to kde je příhlašené?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 21:48
avatar

Podle mých neověřených informací záleží na povinné výbavě v místě registrace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 22:19
avatar

výbava auta zodpovídá jen a pouze zemi registrace-viz.Vídenská úmluva z roku tuším 1962,ne zemi kde zrovna je...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 10:01

Nechci být chytrej ale proč všude v televizi říkaji jedete do francie? musite mit alkoholtester bez rozdilu jestli projiždete pobyváte nbeo tam máte trvale bydlište, to samé plati zase pro Nemce oni aji ovinný trojuhelnik ale pouze pro auta registrované v nemecku když tam pojedu já bz trojuhelniku nevadi to ničemu, takže se nedá říci že pouze vybava v dane zemi kde je vozidlo registrováne ani že musi být stejna jako je ovina vybava ppro určity stat, ale musite si vždy před jizdou nekam zjisitt jaký tam sou pravidla pro ty a ty řidiče a včetne vybav vozidel ;) v itálii třeba nesmeji řidiči který maji řiidčak kratši dobu než dva roky jezdit vice jak 110 km atd neni to vžádnem případe pravidelný :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobre
Datum: 15.06.13 19:45

V Rakousku nestačí jen jedna reflexní vesta

Reflexní vestaFoto: Petra Škarková

Vídeň, Salcburk, Štýrský Hradec nebo třeba také Split, Benátky či Curych asi neuvidíte, aniž byste neměli co do činění s rakouskými silnicemi a dálnicemi. Právě přes tuto alpskou zemi totiž vedou cesty do Chorvatska, Itálie nebo Švýcarska. Proto není na škodu podívat se na odlišnosti tamějších pravidel.

Jednu reflexní vestu má v autě asi každý, ale máte ji pro každého, kdo jede v autě? Pokud ne, můžete mít v Rakousku problém. Například při vystupování po nehodě, musí mít vestu i všichni spolujezdci. "V Rakousku není akceptována zelená reflexní vesta, ale pouze oranžová. Pokud by řidič měl ve voze vestu zelené barvy, policie to bude brát, jako kdyby žádnou neměl, a udělí mu příslušnou finanční sankci," varuje Filip Hoffmann z ÚAMK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobre
Datum: 15.06.13 12:40

erikch - ty jsi sám úmluva -

Proč musí mít v Rakousku i Češi ve voze tolik vest, kolik jede ve voze lidí?

U nás stačí když ji má řidíč, přejedeš hranice a výbava musí být podle jejich zákonů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 15:00
avatar

NE a ještě jednou NE - výbava vozidla je poplatná místě registrace!Tzn když maj frantíci povinný alkotester a prezervativ v autě,tak já jako cizinec s autem registrovaným v ČR toto mít NEMUSÍM,zrovna tak v "A" nemusím mít v autě 5 vest ale jen jednu!V cozině jsem pouze povinni řídit se jejich dopravními předpisy ne předpisy ,které nařizují povinnou výbavu vozu.

To Erikch-*palec*

Problém je v tom,že zejména policisté v "A" obvzláště rádi pokutují české řidiče!

PS-ale jinak jste mimo mísu,toto vlákno není o povinné výbavě ,nýbrž o provedení vozu-tj levo a pravostranné řízení!

doplněno 15.06.13 15:09:

To Rapid a Dobre-v telce a tisku taky novináři tvrdí,že chodec má na přechodu pro chodce (označení pruhy a značkou) absolutní přednost.Občas se také vyskytne ve sdělovacích prostředcích,že mohou cyklistu pokutovat za překročení nevyšší povolené rychlosti,či za požití alkoholu za řídítky JK sebrat ŘP na auto-Nikoliv nesmí a nemmohou!1:jizdní kolo není z výroby vybaveno zařízením pro měření rychlosti.tudíž jako cyklista jak vím že jedu třeba 50km/hod kde je povoleno 30km/hod?Alkohol a řídítky být nesmí a lze za toto dostat stejnou pokutu jako na moto či v autě,ale na JK se nezkládají zkoušky ,tudíž seza toto nemůže sebrat ŘP! PS soudy v tomto vždy rozhodly ve prospěch viníka a ŘP mu musel být okamžitě vrácen!

Prostě novinář občas něco plácne i když to nemá 100% ověřeno a proto se jijech tvrzení nedá vždy věřit!

doplněno 15.06.13 17:57:

To K2 a jak chete dodržet rychlost když ani nevíte jak rychle jedete?Není to můj rozum,je to navíc opět potvrzeno právníky!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: k2
Datum: 15.06.13 15:18

V pripade alkoholtestru ve Francii to neni tak jednoduche. Jako cizinec v aute registrovanem v CR ho mit MUSITE!

http://auto.idnes.cz/ve-franc…c=A120313_135920_automoto_fdv

Ted teda zase nemusite

http://www.rozhlas.cz/zpravy/…t-na-mereni-alkoholu--1166506

Uvaha nemam tachometr z vyroby, nemusim dodrzovat povolenou rychlost je take dost sverazna...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 15.06.13 23:15

Jak zjisti ridic svou rychlost, kdyz nema tachometr je pouze a jenom jeho problem. Nektere predvalecne motorky taky tachometr nemely, znamena to snad, ze pro ne dnes rychlostni limity neplati?

PCR muze pokutovat za prekroceni povolene rychlosti i ridice, jehoz vozidlo tachometr nema a nikdy nemelo. Pokud ridic odmine zaplatit (s pokutou nesouhlasi) a necha to dojit do spravniho rizeni, tak cyklista ma velkou sanci vyhrat (materialni aspekt prestupku, zakonem chraneny zajem, zda lze vubec radarem kalibrovanym na auto presne zmerit cyklistu aj.)

Dle Vasi logiky: nemam-li si jak zmerit alkohol v dechu/krvi, protoze alkoholtester neni v CR pro ridice povinny, muzu jezdit ozraly jak zakon kaze, protoze jsem tak zlity, ze uz ani nevim, co, kde a jestli jsem vubec pil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 13:54
avatar

To K2.Nikdo nikoho za to nemůže pokutovat!A pokud si to myslíte,tak si je kidně plaťte i za to co nespácháte,ale pravda je taková jak jsem psal.Pokud daný stroj v našem případě bycikl nebo i staré předválečné moto je z výroby bez tachomtru,tak jeho "ridič nemůže být za toto pokutován.Je nejen stanovisko soudů (už v pár případech takovou osobu osvobodili!)

Srovnání z alkoholem je mimo,protože o tom zda jsem požil vím,a přibližně dle množství mohu vědět jak dlouho mám v krvi alkohol,ale odhadnout rychlost nejde ani náhodou!

doplněno 16.06.13 13:59:

To Dobre-vysvětlete mi teda proč jsem po kontrole nedostal od nich pokutu? Měl jsem v autě žlutou a jen jednu a jeli jsme 4 osoby?Včil mudrujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 16.06.13 14:22

Muze Vas pokutovat. Nejvyssi povolena rychlost plati pro vsechny ucasniky provozu. Rozlisujte 2 stavy:

1. PCR ci jiny organ Vas pokutuje

2. S pokutou souhlasite a zaplatite ji

Pachate-li prestupek (prekroceni povolene rychlosti), tak stav cislo 1 muze nastat. Pokud s pokutou souhlasite, je to Vas problem. Souhlasit nemusite (coz ostatne nemusite s jakoukoliv pokutou za cokoliv). Zakazat stav 1 nemuze zadny soud o udileni pokuty lze hovorit az po dokonani stavu, tedy bodu 2.

Odhadnout orientacne rychlost lze velice stejne dobre, jako odhadnout mnozstvi alkoholu v krvi. Obvzlast na jizdnim kole je rozdil 10km/h sakra znat.

P.S.: Jinak "kidně plaťte i za to co nespácháte" - tato veta je v kontextu nesmysl. Prestupek (prekroceni rychlosti) s/pacham i kdyz nevim, jak rychle jedu. Je nesmysl tvrdit "o cem nevim se nedeje".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 10:32

ne prostě to tak už dávno neplatí zeptejte se na olicii čr a na ruznejch velvyslanectví :) hádat se nemam zapotřebi ale vesty být musí v rakousku, alkoholtestr v nemecku ba naopak já nemusim mít v aute třeba vystražný trojuhelnik v neecko ponevad ho maji jen registrovane auta tam povinne :) a chtel by jsem vedet jak by jste řešil až vás frantici zastaví a vy nebudete mit alkoholtester ;) nicmene já už se k tomu tady nebudu vyjadřoat,nemá to vyzna, ja si roste beru do auta respektive to mam pořád v aute takovou vybavu aby vyhovovala pro všechny státy ktere navštevuji a v tomřípade mam klid :) ale jako jestli tady nekoho vytrhne tech pár stokorunu na"dovybavení" vozidla me teda ne,případne pokuty by byly 10 horší ;)

doplněno 16.06.13 10:33:

omlouvám se: alkoholtester ve francii a trojuhelnik v nemecku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 23:07
avatar

dobre-až některý z buzerovaných čechů nebude mít staženou pr... a obětuje čas a prachy,tak může jít celé Rakousko někam,poněvadž i rakousko ratifikovalo onu Víděnskou úmluvu a před jakýmkoli soudem by to celý rakouský department projel...,je fakt,že je samozřejmě levnější variantou koupit ty čtyři vesty než cálovat pokutu a pak se ještě soudit...Ale je to stejné jako u nás např.s bankovními poplatky-dokud se nedávno nezašprajcla ta paní v médiích a podala na banku žalobu,tak my češi ovce budeme jen brblat,sklopíme hlavu a zaplatíme...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd*
Datum: 20.06.13 14:32

Pozor není to až tak jasné - povinná výbava vozidla se podle Vídeňské úmluvy vztahuje podle země registrace (např.hasičák v autě), ale třeba ten alkoholtester je pokud vím povinná výbava řidiče = jde mimo Vídeň a musí ho mít i cizinec.

Jestli jsou vesty v Rakousku výbava auta nebo řidiče/ spolujezdců to netušim, radši si je preventivně beru (ono mít vesty pro všechny je vcelku rozumné, stejně tak hasičák vozim i když není povinný..)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 06:36
Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: komarce
Datum: 19.06.13 21:33

Děkuji všem

Od: berobass
Datum: 19.06.13 22:19

vyrabi se vubec ta novějši generace supry s levostranym řízením? v česku sem novějši generaci supry ještě neviděl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: komarce
Datum: 21.06.13 15:18

4. generace se v evropě pro malý prodej přestala brzo prodávat, ale v USA jich je dostatek. Kdo má půl milionu tak si může koupit s volantem vlevo, sem tam se v evropě na prodej nějaká oběví nebo koupit v USA a s poplatky clem daní atd to vyjde nastejno. To si rači koupim za 200 tisíc s volantem vpravo a počkám 4 roky až z ní bude veterán. Věčina nutných oprav se vědčinou rovná kupní ceně auta.

Od: berobass
Datum: 19.06.13 22:20

zrovna u supry je to škoda ksakru kdyt jeto legenda to určitě mrzi hoddně lidi

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.