Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 0000567
Datum: 14.06.13 14:26

Pokud za stání jde lehce a za jízdy tíž je to možná už horší spojka...jinak k řazení-hodně pomůže ten kloub vyčistit a namazat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 15:02

Taky bych to viděl na tu spojku. U Fav. se myslím ještě štelovala ručně, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 0000567
Datum: 14.06.13 19:05

U každého auta musí jít seřídit...otázka je jestli to je účelné,zda už není obložení nebo jiná část spojky opotřebovaná natolik že už pomůže jenom její výměna

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 06:19

Jistě, ale na novějších autech jsou spíš samoštely, takže nebývá důvod s tím za provozu něco dělat. U favorita byla myslím matice přímo na konci páky lanka. Autor musí sám vědět, jestli mu spojka zabírá jak má, nebo až na konci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 14.06.13 23:25

Pod řadící pákou máte takový šroub, ten povolíte. Potom pojedete po té tyči směrem k převodovce a narazíte na skloubení. To také rozpojíte. Podle potřeby vyměníte určitě součástky. Doporučuji vyměnit jak tyč řadící páky, tak tu dlouhou. Také si změřte olej v převodovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 06:22
Olej by to mohl být taky. Pak se to většinou chová tak, že auto řadí například dobře při studeném oleji, ale při ohřátém motoru a teplých dnech to začíná tuhnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: technoman*
Datum: 15.06.13 11:18

Jesltli jde ztuha řadit, vlezte pod auto a rozmontujte šroub na kloubu pod řadící pákou. Mně to taky šlo blbě a ten šroub byl tak zarezlý že skoro ani nešel vykroutit ven...Pak je to nutný rozhýbat a promazat. Doporučuju zkontrolovat vůli kulového kloubu řadící páky - páku zkuste jako svisle povytahovat a zatlačovat - pokud se viklá moc, jde i blbě řadit , to potom vyměňte plastové ložisko a zároveň spodní prachovku (co je dole pod vozem.

Bacha, pružný kolík co spojuje tyč řazení s převodovkou rád vyjíždí, zkontrolujte ho popř. rovnou vyměńte a dejte do něj závlačku s podložkou tak aby nemohl vypadnout. to potom hrozí destrukce řadících tyčí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.