Lambda konektor

Od: Datum: 12.06.13 17:15 odpovědí: 10 změna: 24.06.13 19:16
Zdravim, mel bych dotaz jestli je nejak mozne pri vymene konektoru u lambda sondy jenom ustipnout kabely od stareho a novy napojit pres neco ve stylu cokolady. U nove se mi totiz podarilo nechtene pretrhout jeden kablik.(konektor je jiny, proto to musim prehodit).
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.13 17:46

Jo udelej to tak , co zbyva , cokoladka , nebo pres pajdulaky. Jen je potreba poradne zaizolovat , at nenatece voda

Ohodnoceno: 0x

Od: ar*
Datum: 12.06.13 18:09

Čokoláda nebo konektor na kabelu od lambda sondy "řemeslo braň se oni tě ku..." Co takhle použít "obyčejnou" pájku, oni i nerezové kabely od sondy jdou zapájet, přetáhnout smršťovačkou a převléknout tepelně odolnou "bužírkou"

Ohodnoceno: 2x

Od: jarda3*
Datum: 12.06.13 20:34

Ja tam nasel normalni medene necim pokovene... Pajet to slo normalne.

Od: pivko*
Datum: 12.06.13 20:04
Bohuzel jsem v praci a nemam cas se rozepisovat proc to ted nemohu prepajet. Potrebuji to proste aspon prozatim spojit necim na zpusob cokolady, a prave me zajima cim(cokolada se mi zda jako uz moc velka cunarna).
Datum: 12.06.13 20:38

určitě bych to pájel... není idealni tam davat nějake čokolady... pokud by tam někde vzdnikl odpor nebo studeny spoj či něco podobného, tak by lamda začla kecat...

Datum: 12.06.13 21:06
Tak dam na vas:D Pokusim se to prepajet, snad budu mit dost casu to stihnout.
Od: vendacz
Datum: 18.06.13 18:43
Ahoj, mam stejnej problem. Me radilo v aute nejaky zvire. Bohuzel zejtra musim na technickou, jindy nemam cas a uz nesezenu nikoho na spajeni, tak jsem brouzdal a objevil jsem lisovaci spojky, dali by se aspon na tu stk pouzit? Popripade jaky, koukal jsem, ze je vice druhu. Dik Vasek

Od: jarda3*
Datum: 18.06.13 20:10

Provizorne to spojte klidne cokoladou, chvili to vydrzi (nez se do toho dostane voda a zoxiduje to - asi tak za 5 let ;) ). Pokud se nalisujou predtim dutinky, tak i trvale, jinak k univerzalnim sondam jsou taky specialni konektory co se sroubovanim v podstate jakoby slisuji. Nejsou to nijak elektricky narocne signaly - vyhrivani 12V a par A, mereny signal par set mV a bez proudu.

Datum: 24.06.13 19:14

Sice se podařilo, ale přišel jsem na jiný problém, ta lambda je nová, a od začátku jejího zapojení se mírně houpe volnoběh a auto se trochu klepe...vůbec nevím jak to bylo s původní lambdou když ještě šla, ani jak to jezdilo bez lambdy (asi tři dny před výměnou). To auto dělalo takový psí kusy, že si prostě původní chování nepamatuju :D No a taky si to za studena samo zvedá otáčky...Nějak jsem to neřešil, pač to jezdilo a jezdí relativně v pohodě, no ale dnes jsem ji ze zvědavosti odpojil a auto dělá na chlup to samé jako když je zapojená...to jest při studeným si drží vyšší otáčky, ale po přidání plynu a následném přeřazení se drží třeba na 2700, po zahřátí ok, akorát volnoběh kolísá kolem 900 otáček, sice mírně ale je to cítit na vibracích a prdění výfuku...takže mě napadá, že nová lambda vlastně nefunguje nebo nevím co myslíte?...omlouvám se za takovou slohovku :D

Datum: 24.06.13 19:16

Jinak ještě pro upřesnění, auto je teda ibiza 1.4i 95 a lambda je bosch, ale z feliny nejspíš, byl jsem v obchodě ujištěn, že bude fungovat na moje auto.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.