1xČím nejlépe ošetřit podvozek na automobilu?

Od: Datum: 12.06.13 06:14 odpovědí: 5 změna: 12.06.13 15:26

Dobrý den,

máte nějaké zkušenosti čím natřít/nastříkat podvozek, aby to hned neslezlo a nedělalo kapsy, ve kterých by se držela vlhkost? Přípravků je hodně, tak prosím o Vaše zkušenosti.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 12.06.13 09:41

Jsou dva druhy vědomostí:Vyčteninky a konkrétní zkušenost=osobně vyzkoušeno. Mám téměř 30 let starou Š120. Každé 3 roky důkladné vystříkání Rezistinem, do prahů jsem shora vyvrtal díry průměr 30 mm.Pod prahy dám vaničky, výtokové otvory prahů ucpu a naliju do nich 5 l Rezistinu, po hodině nechám vytéct A ještě je lehce poklepu, aby vibracemi vše dobře zateklo. Konkrétní výsledek:Celá kastle, mimo předních blatníků, je původní. Při technické vlezu s technikem pod auto a kladivem třískám do podlahy a prahů, a těším se z jeho údivu, že je vše ještě původní. Jmenujte mi dnešní auto, které tolik vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rr*
Datum: 12.06.13 11:49

kjanik112 - píšeš , jmenujte mi dnešní auto které tolik vydrží?

Všechny - kdyby to majitele dělali jako ty každé tři roky .Ale ted už to dělají fakt jenom největší puntičkáři (já mám pro takové lidi jiný název )

kjanik112 - a co vydrží ta tvoje rezistinová ojetina při nehodě - NIC ,to už tu psát nebudeš.

Dobrý je Body nebo starý dobrý Tlumex - každý má jiné zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 12.06.13 11:51

Ono těch výrobců je dnes poměrně dost. Mě se nejvíc osvědčila Fy Dinitrol a to už v dobách kdy to byl samotný švédský výrobek pod názem Pyrmo. Kvalita zůtala i po koupení Fy německým Dinitrolem.

Přímo na podlahu používám Dinitrol 482 ten je v kartuších a je po sříkání, pro natírání je Dinitrol 479. Pokud mají podběhy plastová nadkolí použiju 482 i tam, když nadkolí nemají používám do podběhů Dinitrol 445 nebo 447. Ty používám i na prahy, pokud mají zůstat černé, když se lakují do barvy vozu tak na prahy použiju Dinitrol 440.

Do dutin stříkám Dinitrol ML Pokud jde o Rezistin, tak pozor někdo nesnáší jeho charakteristický "zápach". Mě osobně Rezistin voní a poto když stříkám dutiny na svém voze tak si ho do Dinitrolu trochu přidám.:D Pak je lepší dát na litr "mixu" cca velkého panáka vyjetého oleje (z dieselu). Na samotný Rezistin pak cca 1/3 oleje, jinak vyschne a popraská. Rezistin Car, který je určen na pdvozky dnes už nepoužívám. Rychle vysychá, praská a pak se v šupinách loupe.

Důležité je před ochraným antikorozním nástřikempodvozek pořádněomýt a odmastit. Takže na odmaštění použiju Carlan a pak spodek "operu" pořádně wapkou, vyfoukám slačeným vzduchem a nechám oschnout. Stříkám až druhý den.

http://www.a-c.cz/index.php?/…dinitrol-479/flypage.tpl.html

http://www.a-c.cz/index.php?/…dinitrol-482/flypage.tpl.html

http://www.a-c.cz/index.php?/…dinitrol-445/flypage.tpl.html

http://www.a-c.cz/index.php?/…dinitrol-440/flypage.tpl.html

http://www.a-c.cz/index.php?/…-dinitrol-ml/flypage.tpl.html

http://pneushop.makar.cz/cz-d…ru-0-5-l-s-rozprasovacem.html

http://www.oleje-eshop.cz/car…-cistic-motoru-5-l-13268.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jfdes
Datum: 12.06.13 13:30

Jednoduše a logicky. Mastnota odpuzuje vodu, že? My máme v rodině 3 auta a kaýdé, i když bylo nové jsme ze spodu vzali vyjetým olejem a poté vzaly na polňačku... Todle,když uděláte vždycky před zimou a pozimně, tak pak když vemete wapkou, tak je jak nový ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinx*
Datum: 12.06.13 15:26

citujem "Jmenujte mi dnešní auto, které tolik vydrží."

A kolko ze ma ta tvoja skodovka najazdene?

Podla toho ja ti poviem co vydrzi*klik*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.