Jízda s rukávem

Od: Datum: 11.06.13 18:04 odpovědí: 7 změna: 13.06.13 19:42

dobry den seřizoval sem si rukáv protože brdil až za pulkou tak sem si řek jak to brzdi dobře a zezačatku nic ale pak sem spozoroval že asi byl lehce zathalej ale měl sem ho jako dole ale lanko tam drhlo lehce nevite zda jsem neco neposralo? dik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 11.06.13 19:40

" seřizoval sem si rukáv protože brdil až za pulkou " Nerozumím jazyku tvého kmene. Co si mám představit pod pojmem rukáv, ve spojení z brzdama? Že by se tak v některém kmeni říkalo ruční brzdě. *sok*

doplněno 11.06.13 22:25:

Tak v první řadě je potřeba zjstit, jestli chodí lanovody volně. Jestli jsou částečně přirezlé a nevrací se volně, je to problém. Bohužel z dotazu není jasné o jaký vůz jde a jestli jsou na voze brzdy kotoučové nebo bubnové.

Pokud to takto přibržďuje a je to znát i na výkonu vozu, budou se za jízdy patřičně zahřívat, to nejen obrušuje obložení paken nebo destiček, ale mohou se zvlnit kotouče a nebo šiška na bubnech. To ani nemluvím o gumových dílech v prasátku a nebo brzdovém třmenu. Kapalina se může zahřát na takovou míru, že tam vzniknou bubliny a soustava se pak zavzdušní.

Zkuste nejprve brzdu povolit, jestli není jen moc přitažená. Jinak je potom potřeba výmněna lanovodů. Jak jsou jednou zarezlé, promazání moc nefunguje. Rezavé lanko "nabobtná" a v bowdenu dře i po namazání.

V každém případě do odstranění závady s vozem nejezděte, jinak uděláte víc škody.

doplněno 11.06.13 22:28:

Jo jen pro info, kde se takto v naší rozlehlé vlasti :D v hantýrce říká ručce. Já to fakt slyším poprvé.

doplněno 11.06.13 22:30:

Ještě jedna věc. Ruční brzda by měla jít zatáhnout na 7 zubů a na 5 zubu by měla brzdit. To je takové pravidlo pro větinu vozů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.13 21:08

mně brzdili zejména za jízdy na jízdním kole,když jsem jel v létě jen v košili s rozepnutými rukávy,ale bylo to téměř neznatelné!Ale souhlas s AR jakým jazykem to hovoříš,resp.píšeš?

Ohodnoceno: 2x

Od: berobass
Datum: 11.06.13 21:27

pardon seřizoval jsem ruční brzdu (rukáv) a jakmile jsem to zutah tak mě to dřelo jako ne zvukem nic ale bylo to znat na vykonu prostě tak tedka nevim co stim děkuji za radu snad pochopitelne

Datum: 12.06.13 11:04

myslite že třeba zkušený odbornik i třeba vy byto poznal kdyby v tom autě jel? a neznal ho?

Datum: 12.06.13 11:02

dobry den jedna se o vuz bmw e36 coupe tedka sem povolil ruční brzdu šroubky sem zkratka povolil co to šlo a nepozoruji nic že by dřelo či tak ale stale nevim jsetli je to mym pocitem ale zdalo semě vubec auto lenivějši na 3ku 4 verku do kopce to šlo lehce znat taky neni naky zpusob jak ověřit zda auto nebrdi ručni brzda lehky zpusob jak bych si to ověřil a pak stim neco dělal? děkuji tayk to jde sy myslim i poznat na maximalce protože dneska mě to vubec nechtělo jet vic jak 170

Datum: 12.06.13 11:23
Je pro tebe velký problém vyzdvihnout zadní kola po jednom nebo obě najednou do vzduchu a otáčením rukou zjistit, zda ruční brzda po povolení nepřibrzďuje?! A volný pohyb v lanovodech už jsi zkontroloval?
S tím autem si dlouhou životnost neplánuj, jak píšeš v jiné otázce. Pokud tě štve, že nechce jezdit více jako 170, vyčkej. Brzo přijde den, a někde ho ve 150 zrušíš. Jen doufám, že zrovna nebudu na cestě.
Ohodnoceno: 2x

Od: bmwe36coupe
Datum: 13.06.13 19:42

ja snim litam i dvě kila zvuk ma jak vychlastaná amerika zrychleni velice dobre a chlasta jen 12L

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.