Vzorek pneu

Od: Datum: 09.06.13 09:53 odpovědí: 6 změna: 09.06.13 18:40

Zdravim motoriste,

byl jsem nucen vymenit 1 predni disk za rezervu(vadny),ale rezerva ma jiny vzorek nez ostatni 3 pneu ktere jsou aktualne na aute.Nechce se mi hedat v zakonech a proto se zeptam tady,muze to pomoct i jinym..Muze delat policie problemy pokud je na aute 1 pneu jine nez ostatni?(ctvrte stejne vozim jako rezervu,moznost zkusit ukecat ze je vadna a shanim jinou?) dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.06.13 10:01

Na jedné nápravě musíš mít shodné pneu - rozměr, značku i dezén - s výjimkou nouzového dojetí, takže při případné kontrole musíš tvrdit, že´s právě píchnul a jedeš do nejbližšího pneuservisu (apod.).

doplněno 09.06.13 10:43:

Už jsem nepíchnul ´ani nepamatuju´, ale rezervu mám jednu pro zimní i letní provoz - a neměl jsem s tím problém, ani když mne před pár lety ´kryštofové´ kontrolovali i 3x týdně a zkoumali i ´předpisovost´ nůžek... *smich*

Ohodnoceno: 2x

Od: maedal
Datum: 09.06.13 10:35

A myslite ze to ukecam? Pneumatice nic viditelneho neni,ani koply disk nebo co tomu doopravdy je neni videt..

Datum: 09.06.13 13:33

Jak ukecat? toto nepůjde pokud Vás chytí 2x za sebou.Jinak si pořádně přečtěte co píše Mowla a z toho vycházejte a neukecávejte!To ukecávání je v hooodně případech ještě dražší!

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 09.06.13 16:17

I kdyby ho chytili 10x za sebou, tak proste znova pichnul. Kdyz pujde do tuheho, tak to klidne nechat dojit do spravniho rizeni. Policajt nema co rozhodovat o tom, jestli jsem defekt mel nebo ne.

Od: pest®
Datum: 09.06.13 11:55
A co nechat ty pneu mezi sebou prohodit? Na vadný disk dat jiný vzorek a nechat jako rezervu. Je to jistější než to ukecavat, i když to nejspíš projde, ale tu co vozíš jako rezervu, bych trochu podhustil, a jen tak pohodil do kufru i s heverem, jako že jsi ji teď právě sundal. Stejně to ale dej do pořádku, přeci jen dvě různé pneu by někdy mohly překvapit...

Od: nu*
Datum: 09.06.13 18:40

Zákon platí pro všechny, a kdo nemá prostředky na provoz auta, nebo se mu zrovna neche ionvestovat, měl by jezdit hromadnou dopravou

Pokud jde o přední nápravu, rozdíl ve vzorku se projeví na jízdních vlastnostech, ta rezerva bude tak 15 let stará, i když má vzorek na první pohled dobrý, celkově už dávno ztratila své vlastnosti

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.