K čemu slouží ložiska uložení tlumiče?

Od: Datum: 06.06.13 16:32 odpovědí: 10 změna: 07.06.13 22:24

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat k čemu jsou ložiska uložení tlumiče? Vždyť tlumiče se neotáčenjí přece.

Mají tyto ložiska všechny auta?

Děkuji za vysvětlení

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.13 16:39

predni se ti otaci vuci karoserii

Ohodnoceno: 0x

Od: ar*
Datum: 06.06.13 16:41

Omyl, přední tlumiče se natáčejí. Zadní jsou "pevné" tam je gumové uložení tlumiče. Ložisko jako takové nemají všechny vozy. Někteé mají takovou kovovou misku uloženou v gumách. Je to podobné jako uločení u zqadních tlumičů. Pak se přední tlumič natáčí v té gumě. Záleží,ale na konstrukci, nejběžnějí je dnes s natáčecíma tlumičema.

Datum: 06.06.13 22:50

nejde ani tak o tlumiče,ale o pružiny-vzhledem k vinutí je jasné,že pružina musí mít dva konce(horní a spodní),tyto konce musí být v něčem uložené(misky) aby se jen tak "nekvrdlaly",no a jelokož jsou uloženy na pevno-zkuste si představit,že pootočíte s pružinou po směru vinutí(jakoby závitem)-lidskou silou nejdou ani stlačit,natož "motatů po vinutí...ted si představte,že při sebemenším pootočením volantu by řízení překonávalo odpor dost silné pružiny(nosnost jedné např.800 kg)...?!? No a ted už víte na co to je...

Od: miro®
Datum: 07.06.13 11:29

O jakých ložiscích hovoříte? Přední a nebo zadní tlumiče? Ložisko je radiální a nebo axiální? Ve kterém místě tlumiče je ložisko uloženo? Žel jsem se s tím ještě nesetkal.

U řady vozidel přední tlumiče pérování plní současně funkci rejdového čepu. Pak ložisko v tlumiči pérování na přední nápravě, by plnilo funkci ulehčení natáčení kol do rejdu. miro

Od: ar*
Datum: 07.06.13 11:53

Ložisko není v tlumiči. Ložisko tlumiče se říká hornímu uložení předních tlumičů.Ložiska jsou axiální.

doplněno 07.06.13 12:06:

honzas1® co máš za vůz?

doplněno 07.06.13 12:52:

honzas1® to ložisko je taky součástí horního uložení i u Pola. Jen si pleteš horní uložení, které je rozebiratelné a které je nerozebiratelné (např ložisko je zalito v gumě). Stále je to ,ale horní uložení tlumiče.

Datum: 07.06.13 11:59

já bych to zase tak nezamotával :D... třeba na mém autě je horní uložení a axiálni ložisko tlumiče zvlášť...

doplněno 07.06.13 12:45:

mám polo.. .. ono máš dva druhy.. myslel jsem toto

http://www.autodily-cardo.cz/…ulozeni-tlumicu-snr-kb657-13/

Od: pently
Datum: 07.06.13 13:22

Jak se může přední tlumič natáčet? Já myslel že je napevno.

Nechápu to, nemáte někdo nějaké video jak se tlumiče natáčí?

Děkuji

Od: axus®
Datum: 07.06.13 13:41

Ono vubec nejde o tlumic jako takovy. Ten se pouze vyhodne zakomponuje do celeho systemu.

Rejdova osa kola u aut, o kterych je rec prochazi v dolni casti kulovym cepem spodniho ramene a v horni casti axialnim loziskem - to je to lozisko, o kterem se tu diskutuje.

Vse mezi temito dvema body se vrti s tim, jak zatacime. Z toho, co nas zajima je to pruzina, jejiz horni miska funguje jako operny bod axialniho loziska (zachytava tihu vozidla) a tlumic, ktery je vestaven do vzpery, ktera vede od tehlice k hornimu ulozeni - tedy opet i k onomu lozisku.

Ohodnoceno: 2x

Od: pently
Datum: 07.06.13 13:49

Jste moc odborní, nějkaé obrázky by nebyly na vysvětlení?

děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.