Kvalitní benzín v Liberci?

Od: Datum: 06.06.13 15:08 odpovědí: 16 změna: 09.06.13 01:49

Dobrý den.

Neví někdo kde v Liberci koupit kvalitní benzín?

Děkuji

Hans S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.13 22:43

v čechách jsou všechna paliva překupována od České rafinerské-takže si de facto na jednotlivých čerpačkách(a to včetně jakože značkových) kupujete "jiný obal" (míněno název,barevné provedení apod.jednotlivých firem čerpaček) za různou cenu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.13 08:18

Nemáš pravdu.

Za rok 2011 bylo do Česka dovezeno 480tis tun motorového benzínu. Celkové množství motorového benzínu dodaného na trh je 1781tis tun.

To znamená, že cca 27% benzínu na trhu je dovozového.

doplněno 07.06.13 08:20:

Rok 2011 jsem uvedl, protože jsem měl zrovna tyto čísla po "ruce". Minulý rok 2012 bude ale +- stejný.

doplněno 08.06.13 09:22:

Za rok 2011 byl celkový únik na daních za minerální oleje(benzín, nafta ...) ve výši 284mil korun. V cca 1/2 případů se jedná o tzv. "řízenou insolvenci" - tedy přihlášení se k daňi, ale nezaplacení.O tom ty píšeš. Druhá polovina vůbec nic nepřiznala a proto také není ani zahrnuta v dovozech.

Celková částka zaplacená za rok 2011 na spotřební dani u dovezeného benzínu a nafty je přes 20mld. Kč.

Takže únik je prakticky zanedbatelný. A proč se sem dováží? Protože to je obchod. Proč když jsi jdu koupit mléko, tak bude třeba polské, německé, rakouské... Přitom zrovna mléko je +- stejně drahé, jako benzín či nafta, kdyby tam nebyla spotřební daň.

A proč by někdo do ČR fiktivně dovezl minerální oleje, odvedl tady daně a nic neprodal? To by mohl jen finančí masochista. *smich*

Datum: 08.06.13 00:35

trh s palivy a s nimi spojeným zdaněním je takový byznys,že se sice jakože dováží,ale nedováží se...proto jsou tam takový úniky a stát s tím nic neudělá(pokus s dvacetimilionovou kaucí je kapkou ze zisku jakože firmy,která funguje tři měsíce na Karla Okurku-bydlícího na Hlaváku,která udělá zásek za x stovek milionů ...) Bylo to je a bude-a podobný to je i třeba v Německu(info od jednoho známého co dělá v reichu logistiku pro Shell)-prostě danové úniky jsou zlatým dolem-no a z toho plyne jakože i dovoz(byt jen účetně-poněvadž ty já kdokoli,kdo bychom obchodovali legálně s benzínem přeci nebudem platit ještě drahou dopravu navíc z jiných zemí za totéž,co si koupíme od České rafinerské...,to by bylo trošku nesmyslné,že?)

Od: jarda3*
Datum: 06.06.13 23:00

Myslim, ze zvlast u benzinu, je to uplne jedno. Beru vetsinou u Globusu nebo Makra, ted byl ale nejlevnejsi kupodivu Agip, proste kouknu na pumpdroid a jedu tam, kde je nejlevnejsi ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.13 17:41

Zajímalo mě jestli je to s kvalitou u čerpacích stanic lepší... Není to tak dlouho co si lidé stěžovali na kvalitu pohonných hmot u některých prodejců.

Jistě ale bude kvalitnější benzín u Shell nebo OMW než třeba u Globusu..nebo se pletu?

H.S.

Datum: 07.06.13 20:23
Od té doby co ČOI smí ve výsledcích testů zveřejňovat přímo čerpací stanici u které byl závadný vzorek odebrán, se to razantně zlepšilo.

Datum: 08.06.13 16:18

Jistě má shell lepší paliva! a OMW taky,vždyť je mají jedny z nejdražších tak MUSÍ BÝT LEPŠÍ!

PS- 1.mistr s fedlou pikapem 1,3 jízdy po městě do 2km max.Potom asi rok a půl jízdy2x týdně cca 200km a denně potom 50 -začal brát na shelce na D1 a hned "klesla spotřeba o necelé dva litry" názor si udělejte sami!

2. U místní OMW- doplňují palivo cisterny s logem BENZINA tak nevím ,ale stejné doplňují i místní Agip ,ONO a taky i Frukoil!

Názor opět sami jak je to s lepšími a hlavně dražšími palivy!

PPS-konkrétně na místní Ono jsem slyšel pár stížností,z nichž nakonec vyplynulo že dotyční tam NIKDY NETANKOVALI!Prostě agentura JPP!

doplněno 08.06.13 16:24:

To Praivo-U ONO tankuji od té doby co u nás je (cca 8? roků)Jak naftu motorovou do P405 GRDT,nebo nyní Ekodiesel do VW Lupo 3L (1,2TDi-cca250 tisíckm) a do své Xantie 1,8i16V -N95+ E85.Kolega do všech aut v rodině (naftu-P306,N95-Fóbie,hundrtka a fáčko)-NIKDY žádný problém s palivy!

Datum: 07.06.13 18:00

Jen pozor na ONO, dědovi po jejich benzínu nechtělo startovat auto.

doplněno 08.06.13 17:03:

Yaris 1.0 *2000, ONO Cheb

Datum: 07.06.13 18:16

ONO? neznám...naštěstí :-D

Od: jarda3*
Datum: 07.06.13 20:07

U ONO beru pri nekterych cestach benzin i naftu a zadny problem, ono to bude asi stanici od stanice ruzne, ale asi vsude loterie. I nektere Shell mely problem s kvalitou a docela fatalni...

Datum: 07.06.13 18:15

jinak dík za tip s APP na amdroid...Pumpdroid is best!

Od: pavelhr*
Datum: 07.06.13 23:43

často beru na Agipu na vratislavický a nikdy jsem neměl problem ;)

Od: mil®
Datum: 08.06.13 07:40

Občas beru u Globusu. Nebyl nikdy problém.

Datum: 08.06.13 09:59

Už jsem to tady myslím jednou psal, nevím jak v celé ČR, ale na Moravu, pokud to tak je pořád, tak OMV vozí paliva z domácího Rakouska ;) jinak tankoval jsem v Liberci na OMV a naprosto bez problému...i po celé ČR, kvalitní naftu má i Benzina.

PS: Taková perlička, Verva od Benziny, je vyráběná v závodu OMV, Benzina tam pak šupne jen trochu modrého barviva, pro jejich modrou barvu :)

Od: zabu
Datum: 09.06.13 01:30

Já bych doporučil Shell. Díky jejich vnitřnímu systému kontrol, je skoro nemožné aby obsluha podváděla a prodávala nekvalitní, na černo nakoupené palivo.

Datum: 09.06.13 01:49

Obsluha benzinky? To jako ty ženský u pokladen že by jely v kešftu, jo?*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.