Berlingo tdi- po chvíli chcípne

Od: Datum: 03.01.16 21:20 odpovědí: 6 změna: 05.01.16 11:14

Dobrý den, stala se nám dnes taková divná věc. Včera berlingo normálně fungovalo, i dnes jsem ho natočil a v poho.(u nás celý den -10 až -12 ted večer -16). Žena jela večer pro děti k vlaku a po cca 1 km auto hodilo hlášku stop a nic. Natočit šlo,ale po chvilce opět stop a nic. Myslel jsem si že nafta zamrzla, ale nafta tam jde, náplň v chladící soustavě tekutá.

Na dvakrát jsem dojel domů a dal do garáže s tím, pokud je tam něco zamrzlé, tak to může do rána povolit. Co tomu může být? Nějaké čidlo či co?

Děkuji HM

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 03.01.16 22:13

Jak jste zjistil, že tam nafta jde? Ono to totiž opravdu vypadá na naftu. Co filtr, kdy byl měněnej naposledy?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.16 08:07
Aditivum nebo arkticka nafta? Pokud ne tak zamrzla nafta.

Datum: 04.01.16 15:47

Pokud opravdu máte Berlingo TDi-tak Vám nikdo solidně neporadí neboť máte raritujedinou na světě!PSA nikdy nepooužívala TDI buďt TD nebo pak HDi ! Ale ať již je to TD nebo je to HaD tak bych to také viděl v dopravě paliva-kdy naposledy byl měněn palivák?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.16 19:22

jestli máš HDI tak to muže dělat čidlo v palivové soustavě. jakože se to chová stejně jak ve tvém případě ale chce to napíchnout na diag.. a nebo přimrzla nafta.. ale pokud jsi to ještě pak nastartoval tak spíš to vidim na to čidlo..

Datum: 04.01.16 20:52

Normálně to nastartovat šlo, také jsem si myslel nafta, ale asi ne když jsem to natočil a v poho to bublalo. Po chvíli ale vyplo. Přišlo mi, že (berte to laicky) jakmile se po chvíli zahřeje motor, tak to vypne.Přišel jsem večer k tomu autu, nechal jsem ho chvilku odpočinout (-15 st) a pak jsem zkusil doje domů. Podařilo se mi to na dvakrát. Přes noc v garáži,dnes odpoledne jsem ho vytáhl ven, nechal bublat,už v pohodě bez vypnutí, projel jsem se a bez závad. Zítra mám domluvenou diag. v Citr. servise. Přišlo mi to jako by nefungovalo čidlo na sepnutí ochlazování motoru vodou. Ale to je jen domněnka. Zítra budu chytřejší.

Datum: 05.01.16 11:14

Máte trochu divnou terminologii-čidlo sepnutí na ochlazování vodou-motory mají většinou několik čidel na teplotu-jedno na chladiči -spíná sahary (větráky na chladiči) další čidlo-většinou jsou na termostatu-pro budík teploty na palubce,druhé pro ŘJ .To jak popisujete neexistuje-tuto funkci zastává termostat-studený motor (chl.kapalina)-termostat je zavřený a kapalina proudí jen v motoru a do topení ,stoupne-li pak nad cca70°C-otevře se velký okruh-termostat se otevře a pouští kapalinu i do chladiče ,kde čidlo na chladiči,stoupne-li teplota na (u mého dle budíku )na 80° ,přičemž tato teplota je většinou 100° sepne okruh a roztočí se větrák n chladiči!

doplněno 05.01.16 11:29:

osobně bych provedl kontrolu termostatu-nastartovat a hlídat teplotu-na tlusté hadici z termostatu do chladiče pak musí narůst skokově-studený a v průběhu ccapůl minuty horká že neudržíte dlouho ruku,a kontrola na budíku.Je-li toto OK pak dát do nafty aditivum (nikdy jsem nedával, jen cca půl litru lihu-svítila kontr.vody v palivu-) a pak jsem dával na cca 55l nafty v nádrži cca5l N95 (P405 měl nádrž na 65l)a nestalo se že by i v -25 zamrzla nafta! Mohla Vám nějaká kapička zamrznout v trubce -jak se autoi zastavilo tak teplo z motoru rozpustilo kapku vody a jelo se dál,ale proudicí studený vzduch opět spůsobil zamrznutí! Toto se mi kdysi stalo-ale zamrznul karburátor-na volno šel ale chcípal při přidání,na místě pak teplo rozpustilo námrazu a jel zase par minut.při druhé vynucené zastávce jsem na to přišel a přehodil klaoppku sání na sání od svodů a pak to už nedělalo-púravda jiný princip,ale na vejdě se občas toto taky zanedbáním údržby stalo-ale tam zamrzla voda ve "skleničce"

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.