Zrušení pov.ručení

Od: Datum: 02.06.13 14:34 odpovědí: 8 změna: 04.06.13 13:42

Dobrý den. Koupila jsem si v bazaru auto a zrovna mi zařídili i povinné ručení. Když jsem se o tom bavila s kamarádkou tak mi řekla že je to zbytečně drahé a že bych určitě našla levnější nabídku. Bylo by možné pojištění zrušit (ještě jsem ho nezaplatila) a přejít k jiné pojišťovně?
Snad to není hloupá otázka :)
Děkuji za odpovědi. Verča

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.13 14:41

Na tohle by se mohl vztahovat zákon o komunikaci na dálku, podle kterého lze zrušit smlouvy bez uvedení důodu do 14 dnů od sepsání smlouvy nebo objednání zboží. Pročtěte si všeobecné podmínky část odspupení od smlouvy, tam musejí být všechny případy popsány a podle nich tedy postupovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: laybor*
Datum: 02.06.13 15:01

Na všechny smlouvy u povinného ručení se vztahuje - do 2 měsíců od uzavření smlouvy můžete kdykoliv smlouvu ihned zrušit bez udání důvodu.

doplněno 02.06.13 15:03:
http://www.abcpojisteni.cz/ja…rusit-povinne-ruceni#2_m_s_ce

1. Výpověď do 2 měsíců od počátku pojistné smlouvy

Tato možnost výpovědi pojištění dovoluje pojistníkovi, který si například rozmyslel nákup vozidla, nebo nalezl výhodnější nabídku pojištění, ukončit řádně platnost pojištění.

Výpověď je nutné podat písemně do 2 měsíců od uzavření pojistné smlouvy. Doručením pojišťovně začíná běžet osmidenní výpovědní lhůta a pojištění zaniká až uplynutím této lhůty. Např.: pojištění uzavřeno 6. 2., výpověď byla doručena 4. 4., pojištění zaniká po 8 dnech tj. 12.4. (vzor ZDE).

Datum: 02.06.13 15:02

zcela jednoduše lze smlouvu v souladu s platnou legislativou uzavřít jakože prodejem(kupní smlouva,byt fiktivní-ale její zkoumání přísluší jen orgánům činn. v tr.řízení a soudům-ne pojištovně-no a i kdyby v budoucnu cokoli-pojištovny to rády zkouší jakože smlouva trvá,jelikoý nedošlo ke změně v registru(jenže legislativa je jiná a vztahuje se i na pojištovny) a kup.smlouva je u fyz.osob jediným,čím člověk deklaruje nabytí a pozbytí věci...Prostě si něco sepište,dojděte na pobočku té pojištovny a k tomu dni zrušte(těch pár dní od uzavření v bazaru si ale pak doplatte,bude to max.nějaká ta stovka)no a ten den(nebo dříve) si uzavřete smlouvu výhodnější,pojištění musí být kontiutivní...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.06.13 17:49

Čerstvě uzavřená smlouva se zruší podle zákona, jak píše laybor nebo podvodem, které je tady preferováno.

Datum: 02.06.13 18:05

Ono to uzákonění nemožnosti okamžitě ,mimo depozitu a prodeje či ekolikvidace auta, zrušit PR a přejít jinam za levnějším je taky podvod,ale na nás jako zákazníky!Navíc bazarista sjedná PR někde ,kde má velkou provizi a nehledí na kupce.takže z jejich strany je to taky podvod,teda svým způsobem!

Od: asd*
Datum: 03.06.13 13:16

Změna vlastníka není podvod - ty smlouvy nejsou fiktivní ale pravé. Vlastník se skutečně změní - auto se prodá/daruje, ukončí se pojištění a auto se koupí/daruje zpátky. Aneb pozor na to komu auto prodáte, ono se mu může zalíbit a nechá si ho ;)

Depozit je taky legální, ale není zadarmo a musíte na úřad...

Pojišťovny mají být levnější a nikdo by jim neutíkal...

Od: nu*
Datum: 02.06.13 18:12

Je to hloupá otázka protože se stačí podávat na net na zákon č.168/1999 Sb. nebo na stránky vlastní pojišťovny, nebo do vlastní pojistné smluvy

Ohodnoceno: 1x

Od: pavelc*
Datum: 04.06.13 13:42

Souhlasím s kamarádkou, levnější nabídka se určitě najde. Podíval bych se jak by mě to vycházelo například u Slavie, ta má hodně dobré ceny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.