Autobaterie nejde dobít

Od: Datum: 31.05.13 14:24 odpovědí: 10 změna: 31.05.13 20:46

Před rokem a půl jsem koupil novou autobaterii Sznajder silver 12V 80 Ah 700A. Ještě je v záruce. Po dvou měsících jsem přišel k vozidlu, které jsem tuto dobu neprovozoval a baterie je úplně vybitá- signalizace černé barvy. Dal jsem nabít a nic. V servisu mi provedli zátěžá a baterie je prý mrtvá. Jak postupovat v jejím oživení. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.13 14:31

Dva měsíce jsou sice dost, ale asi ne natolik aby se akumulátor zničil úplným vybitím, natož reltivně nový. Spíš bych ji na Vašem místě zkusil reklamovat, pokud je ještě v záruce.

Ohodnoceno: 1x

Od: 0000567
Datum: 31.05.13 14:34

Pokud je opravdu mrtvá tak ji nic neoživí...já jsem kdysi na asi dva měsíce oživil jednu baterii tím že jsem do ní nasypal takový prášek,tuším se to jmenovalo amper plus,ale účinek byl opravdu jen nachvíli,jenom takové předsmrtné chvilkové oživení...koupi nové baterie se nevyhnete,jo a nechte si skontrolovat dobíjení,páč výdrž rok a půl se mi zdá docela málo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.05.13 14:56

Je normální, že se akumulátor v autě po 2 měsících bez dobíjení vybije (ve skutečnosti se tak stane, vzhledem ke klidovému odběru vozidla, po několika málo týdnech) a je též potřeba říci, že úplné vybití akumulátoru vůbec nesvědčí. Nicméně 2 měsíce jsou příliš krátká doba na to, aby se stihnul vybít a zcela zničit, a proto bych jej reklamoval. Pokud by se to stalo v zimě, ještě bych podezříval nízké teploty - destilovaná voda ve vybitém a nepoužívaném akumulátoru zmrzne a mráz dílo dokoná.

Od: ecik®
Datum: 31.05.13 15:25
Nechte zkontrolovat alternator. Zda dobiji jak ma. Rok a pul je na baterku malo.

Od: tunta
Datum: 31.05.13 16:02

Ja jsem pro reklamaci a asi bych resil jestli ji nahodou nevybilo neco v aute. Svetylko, nebo radio atd atd a pak je jasne ze umrela a na reklamaci zapomen.

Datum: 31.05.13 16:19

reklamovat neřešit a příště uvažovat o nějaký lepší značce třeba meyle nebo proforce cenově dostupný a já s nima mám dobrou skušenost

Datum: 31.05.13 17:45

Asi je zbytečné uvažovat o revitalizaci AKU.To že odešla,má několik důvodů.Akumulátor vyžaduje nejen provozní režim,ale i pravidelnou údržbu.Nejhorší je,když se nechá delší dobu vybitá stát.Když se k tomu přidá ještě zima,kdy se nejezdí,pak je to pro baterii přímo hrob.V zimním provozu je přímo nutností baterii vymontovat ven a nechat dobít mimo vůz.Pokud se k tomu přidá špatná funkce dobíjecí soustavy,je na neštěstí hned zaděláno.

JABRAKA

Datum: 31.05.13 18:05

Auto Hyunday Atos Baterie Varta 12v 40Ah V prosinci auto odstavím do garáže odpojím baterii někdy v dubnu jak sleze sníh nasadím kontakty a auto nastartuji již šestým rokem.Doporučuji nijak baterii neoživovat a skusit reklamaci.V případě že do baterie nalijete,nasypete nějaký oživovač ztratíte záruku.

Ohodnoceno: 1x

Od: 0000567
Datum: 31.05.13 18:56

Oživovač je nouzové řešení na pár dnů,když vám třeba odejde baterie někde na dovolené a potřebujete těch pár dnů pojezdit...žádný větší účinek to nemá,to jen vytříská ze zničené baterie poslední náznaky výkonu...

Taky je rozdíl baterii odpojit a nechat ji zapojenou...každé auto,a ty moderní daleko více,mají klidový odběr elektřiny,na alarm kupříkladu nebo palubní hodiny atd...a tohle za několik týdnů baterii spolehlivě vybije když se auto nepoužívá...když se baterie odpojí tak se vybíjí jenom samovolným vybíjením,které je při dobrém stavu velice nízké

Jo a bacha na levná rádia typu sencor atd zapojené na tvrdo přes pojistku na + ...takové rádio dokáže baterii vybít třeba i během týdne úplně do mrtva(vlastní zkušenost)

Od: honzaj*
Datum: 31.05.13 20:46

Máte k baterii návod a záruční list? Pokud by jste návod četl víte, že musíte udržovat baterii nabitou a že záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.