Prodej auta z depozitu na náhradní díly

Od: Datum: 30.05.13 19:52 odpovědí: 8 změna: 30.05.13 23:01

Dobrý den, mám následující dotaz: skoro 2 roky mám auto v depozitu - zrušila jsem pojistku a není už ani platná emise + STK. Mám zájemce, který chce auto koupit na náhradní díly. Mou povinností je sepsat s kupujícím prodejní smlouvu a nechat ho zapsat do velkého TP. Musím udělat ještě něco nebo stačí toto? V prodejní smlouvě má být uvedeno, že auto prodávám pouze na náhradní díly nebo o těch náhradních dílech tam psát nemám? Jak to je pro mě lepší, abych neměla nějaké problémy s úřady? Případně má někdo vzor takové smlouvy? Mohu napsat můj meil pro zaslání. Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rancherka*
Datum: 30.05.13 19:53

Ještě dodatek. Ekologická daň není zaplacena, auto je 20 let staré.

Datum: 30.05.13 20:08

je jedno co napíšete do smlouvy, zdali je vozidlo na ND, nebo na okrasu. Prodejte mu ho, a dojděte na evidenci vozidel a vozidlo odhlaste na kupce. On ho stále nechá v depozitu a bude klidek nadále..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.05.13 21:16

Díky za odpověď

Od: nu*
Datum: 30.05.13 20:32

ve smlouvě může být i to že auto prodáváte na kuličky nebo jako větroň...prodáváte auto...máte povinnost odhlásit auto na nového majitele...depozit trvá 12 měsíců, budete nmuset požádat o prodloužení a doplatit správní poplatek...pokud se nový majitel nepřihláší, za 2 roky nový zákon auto "vymaže"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.05.13 21:18

Díky za odpověď. Takže pokud tomu dobře rozumím, nepřihlásí-li se nový majitel do 2 let, auto "přestane existovat"

Od: nu*
Datum: 30.05.13 21:58

prostudoval jsem důkladně novelu zákona scháenou parlamentem, pokud se do 6 měsíců od účinnosti zákona vlastník vozidla nepřihlásí na úřadu jako vlasntík, vozidlo bude považováno za zaniklé, doklady a značky za zničené

ještě to musí projít senátem a prezidentem, pak to vyjde ve sbírce s navrhovanou účinností k 1.1.2015

Ohodnoceno: 0x

Od: jarda3*
Datum: 30.05.13 22:03

Nejak se mi ale nezda, ze by to bylo bez postihu pro aktualne zapsaneho provozovatele, nebo, ze by se to s nim nejak neresilo (pokud se najde)... To by pak bylo IMHO lehce napadnutelne jako znehodnoceni majetku atd... I kdyz iluze, ze zijeme v nejakem pravnim state uz taky nemam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.13 23:01

Takže v současné době jsou to dva roky a od 2015 by se to mělo snížit na 6 měsíců?

doplněno 30.05.13 23:02:

Samozřejmě pokud to projde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.