Zadřená prevodovka?

Od: Datum: 30.05.13 12:39 odpovědí: 11 změna: 30.05.13 14:52

Dobrý den mám 206 2.0 hdi dával jsem měnit spojku,po vyměne asi za dva dny začal tect olej z převodovky já si toho nevšiml jel jsem a u semaforu chtěl jsem zařadit zařadil jsem ale už auto nejelo .Je to zadřená převodovka?Nevíte kolik bude stát oprava?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 12:48

To by také mohla být ukroucená poloosa.Potřebujeme více údajů: Když Vás někdo odtahoval-šly kola ve smyku, nebo se volně točila? Byla převodovka rozžhavená, horká?Když jste zařadil, motor se normálně točil, nebo musel přemáhat odpor a chcípl?

Ohodnoceno: 0x

Od: nicolsa
Datum: 30.05.13 12:58

kola se volně točila převodovka byla normální,a motor po zařazení se normálně točil.Je pravda že než se mi to stalo tak při otočení volantem na doraz tam něco dřelo

Datum: 30.05.13 12:59

to pochybuju..sice nevím co dělá převodovka na suchu ale nejspíš by byl hukot a šlo by špatně řadit.. záleží jak jako nejelo..to je široky pojem

doplněno 30.05.13 13:01:

to spíš se rozletěl homokinetak

Datum: 30.05.13 13:05

zařadit šlo plynule a spojka byla normální ale prostě po zařazení auto nic nerozjelo se

Od: k2
Datum: 30.05.13 13:06

Takze poustite spojku, pridavate plyn, otacky rostou a auto stoji na miste?

Datum: 30.05.13 13:08

jo přesně

Od: artemio2*
Datum: 30.05.13 13:23

S důvěrou bych se obrátil na servis,který měnil spojku.Oni si jistě vzpomenou,který blb se na tom podepsal.

Od: radce
Datum: 30.05.13 14:32

Jděte to hned reklamovat do servisu, kde Vám dělaly spojku-nejspíše tipnul bych, že olej tekl kolem polosy , co je v převodovce-

Špatně provedly svoji praci, tak ted at se starají a na své náklady to opraví! trvejte na svém a nenechte se odbýt.-

Přeji hodně uspěchů a at již brzi zase jezdíte

Datum: 30.05.13 14:34

tipoval bych "nedocvaklou" převodovku při zpětné montáži a na hulváta dotáhlou šrouby-každopádně ihned volat servis-at si to odtáhnou a v rámci reklamace zprovozní-auto se už nesmí samo hnout ani metr ...

Datum: 30.05.13 14:37

To nebude zadřená převodovka. Buď je to ukroucená poloosa-a nemusí se přitom ozvat ani křupnutí-a nebo něco s kinetickým kloubem. Zadíraná převodovka je hlučná a postupně jde ztuha, až motor nemá sílu ji přetočit (pokud se uvnitř něco neurve). Ukroucená poloosa je závada, která vznikne "z ničeho nic", chcete se rozjet, a najednou to nejede.Při této závadě se motor točí, reaguje na plynový pedál, jde normálně řadit...je to tak?

Od: ar*
Datum: 30.05.13 14:52

Podle mě pří výmněně spojky a následné motáži docvakli poloosu řádně do kloubu a nebo nechali starý rozpěrný kroužek a poloosa vyjela z kloubu. Stačí vzít za poloosu u kola a jestli drží jen v manžetě, vyjela z kloubu ven. Opravu by vám měli provést v záručním termínu, je to jejich chyba. Oprava není náročná, cena opravy 0

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.