Převodovka megane vs clio

Od: Datum: 29.05.13 17:11 odpovědí: 6 změna: 31.05.13 00:17

Zdravím, chci se zeptat budu na autě měnit převodovku jde o vozidlo clio II 1.2 benzín, koukal jsem na typ převodovky a je tam typ JB 1164, když jsem si tento typ převodovky dal do google, tak tato převodovka je z renault megane jak je to možné, že z megana pasuje n clio? A ještě jeen dotaz sehnal jsem již jinou převodovku, je to stejný typ JB 11 64, jako mám já, ale je tam ještě

SO 25016, A JÁ MÁM so29452,jsou důležitá i tato čísla nebo jen ten první typ JB 11 64? dĚKUJI ZA RADY A PŘEJI HEZKÝ DEN.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 01:32

jednoduše-viz téma motor 1200 do Ibizy-stejně jako stojí rance vývoj a odzkoušení motorů,podobné je to i s převodovkami-automobilky mají tak čtyři pět typů a ty mastí do všeho-kritériem převodovky je krouták,kterej je schopna dlouhodobě přenášet(zlom je okolo 200 Nm)-takže slabší motory (někde od 1.0,u renaultu dříve od 1.2 přes 1.4 až třeba po 1.6)tradá jeden typ,pak od větších motorizací šup další "silnější" typ,no a samozřejmě automatika atd.-takže se toho neboj,pokud je typově stejně označená,není a nebude problém...

Ohodnoceno: 0x

Od: prosim
Datum: 30.05.13 14:00

Já mám na plechovém štítku napsáno JB 1164 a pod tím ještě SO29452 -. Je důležité aby se shodovalo i toto číslo, nebo stačí koupit převodovku JB 1164 A TO ČÍSLO POD TÍM, UŽ JE JEDNO?

Datum: 30.05.13 14:31

to číslo pod horním(typ) je výrobní-každá převodovka má stejně jako motor své výr.číslo,ačkoli se u nás neeviduje(ani jedno)...

Od: prosim
Datum: 30.05.13 15:23

Takže to výrobní číslo převodovky není vůbec důležité, jen ten typ JB 1164? Měl bych ještě nabídku na jenu převodovku je ze stejného auta jako mám, stejný obsah, stejné kw,stejný typ motoru co mám v autě D7FG726 akorát že označení je JB 1138,prodávající tvdÍ , že je stejná jako tato moje, je to PRAVDA? Nerad bych něco koupil a pak mi to tam nešlo. díky

Datum: 30.05.13 18:57

Tak ji komplet rozeberte a spočítejte všechny zuby atd.pak zjistíte co a jak.*smich*

Jiank pro některé země jsou nepatrně jiné specifikace a proto se může ze dvou identických aut s identickými motory typ převodovky lišit!

Pkd máte 100% jistotu,že Vám prodejce nelže tak bych ji koupil!

Datum: 31.05.13 00:17

než jí zaplatíte-samozřejmostí by měla bát třeba 14denní záruka jak na funkci(odzkoušení) tak na "pasování"-pokud vám tohle prodejce nenabízí,hledejte dál...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.