Datum STK - kdy?

Od: Datum: 09.07.13 10:28 odpovědí: 17 změna: 10.07.13 00:11

Dobrý den, mám stk platnou do srpna tohoto roku. Chci se zeptat, zda mohu navštívit stk již nyní v červenci ( např. již zítra )?

Popřípadě, jestli je ta lhůta navštívení stk i na dny, nebo pouze na měsíce, tedy když mám do srpna, zda mohu navštívit kteréhokiliv data v srpnu např 1. - 29.? Nebo musím v den v měsíci v který jsem byl na stk před dvěma léty?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 09.07.13 10:31

Na STK muzete jezdit jak casto chcete, klidne kazdy rok, jiz zitra, ci libovolny jiny (pracovni) den, mesic...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.07.13 10:32

Na STK můžete zajet kdykoliv, nejpozději však v den, kdy končí její platnost.

Od: jarda3*
Datum: 09.07.13 21:31

Na stk muze kdykoli i potom, jen by tam nemel jet po vlastni ose... No taky budu mit brzo trosku adrenalin, platnost mi skoncila nekdy v breznu ;)

Datum: 09.07.13 10:34

Řiď se podle datumu ve velkém TP. to je poslední datum kdy můžeš po vlastní ose dojet na STK. Dřív jet můžeš.

Datum: 09.07.13 10:43

odpověděli (správně) již jiní. já odpovím otázkou na vaší poslední otázku. co byste dělal, kdyby den v měsíci, v který jste na STK byl před dvěma lety připadl na sobotu, či neděli? občas stačí lehce logicky zauvažovat a odpověď si dáte sám...

jinak všem přeji hezký slunečný den.

Od: buss®
Datum: 09.07.13 21:00

Známe počítání lhůt.

Od: frejt
Datum: 09.07.13 11:06

Já Vám děkuji za brzké odpovědi. Znamená to tedy, že když mám ve velkém tp datum např. 12. srpna, tak kdybych přijel např. 21 srpna, tak už je to pozdě?

Od: k2
Datum: 09.07.13 11:20

Na STK je jim to jedno-pozde neni nikdy, nicmene v pripade kontroly PCR kdekoliv na ceste z takovehoto jednani (jizda bez platne STK) mohou vyplyvat nejake dusledky-za predpokladu, ze auto jede na STK (nebo kamkoliv jinam) "po ose".

Datum: 10.07.13 00:05

Ahoj. Konání policie je jen taková prkotina. To právníci pojišťovny někoho, kdo by tě třeba naboural, ti by si na tobě smlsli.

Od: jen*
Datum: 09.07.13 12:03

Jestliže vám tk končí 12. srpna, tak je jasné, že 21. srpna je již pozdě! :D Pokud vlastníte ŘP, tak bych se malinko styděl*smich*

Datum: 09.07.13 12:19

vono to neni tak horký známka je vždy do konce měsíce a pokud na silnici nic nevivedete tak má skušenost je taková že vás firma pomáhat a chránit toleruje :)

Datum: 09.07.13 12:39

Já se obávám, že v případě kontroly PČR kdy zjistí, že na známce máte termín STK 8/2013, tak si v tom měsíci asi ověří o přesné datum (samozřejmě to vždy záleží na dané hlídce, ale...). A dnes mají i možnost Vás na STK poslat a předpoklad, že v měsíci na STK u starších aut něco najdou bude asi veliká, takže - pokuta + body + úhrada STK + samozřejmně odstavení vozu i okamžitá náprava technického stavu, která by Vám při vlastní STK třeba i prošla... + nová STK. Takže řekl bych drahá sranda polemizovat nad termínem STK

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.13 19:32

To Honza-záleží na lidech! Není pravda že si ihned budou ověřovat dokdy STK je,záleží na stavu auta pkd vypadá dobře svítí troubí atd tak max udělaj kontrolu a pustí s připomenutím,že končí technická!Pokud narazíš na blba,tak můžeš jet s autem ze salonu,kde jsi před 5 minutami koupil a budeš mít smůlu a opačně!

Nej problem bude kdy se nachomítne k nehodě-pak tutově lustrují-jak řidiče zda je to on,zda ná dané oprávnění atd,tak auto-zda je jeho,PR ,onu technickou atd,jo a dokonce i bodové ohodnocení

Datum: 10.07.13 00:06

Ahoj! Tohle by se tu teda určitě psát nemělo. Vis příspěvek nahoře.

doplněno 10.07.13 00:09:

To Dabel včera ve 12:19 hod.

Datum: 10.07.13 00:11

Ahoj. Po 12 srpnu je to nejbezpečnější tak na podvalu.

Od: frejt
Datum: 09.07.13 13:39

Dobrá, chápu. Právě jsem si říkal, jak poznají (pčr) den, když na známce je vyražený pouze měsíc, ale nenapadlo mě, že si udělají ( třeba ) lustraci a zjistí si den.

Tak děkuji všem zůčastněným

Od: nu*
Datum: 09.07.13 19:44

PČR má ze zákna přístup k údajům v registru vozidel, ale při tom jeho dnešním stavu se může stát že si tam neověří nic

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.