Rychlé určení předností na křižovatce

Od: Datum: 27.05.13 16:34 odpovědí: 10 změna: 27.05.13 19:25

Ahoj,potřeboval bych poradit nějáký tip,nebo nějákou radu o tom jak nejrychleji určit přednost na křižovatkách..Často se rozhoduji dost dlouho a zdržuji zbytečně provoz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.05.13 16:40

1. někdo (policajt) řídí provoz
2. jsou tam funkční semafory
3. jsou tam značky - ať už svislé nebo vodorovné
4. přednost z prava
Jak se chceš "dlouho rozhodovat"? - přednost je snad jasná, ještě než do křižovatky vjedeš, ne?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.05.13 16:41

No, důležitá jsou světla na semaforu. Když u Tebe svítí červená, klidně se ještě rozhoduj a do křižovatky vjeď teprve až bude svítit zelená. Ale bacha, nesmíš tam dlouho váhat, aby Ti uprostřed křižovatky neblikla zase červená *zed*

Pak by mohla být křižovatka se značkami. Existuje značka "hlavní silnice" - pakliže přijíždíš na křižovatku po této silnici a i po ní křižovatku budeš opouštět - máš přednost a jdeš...

Pak můžeš před křižovatkou zahlédnout značku v podobě bílého trojúhelníku, který je červeně olemován. Tady POZOR! Dáváš přednost ostatním autům.

Další rady dají určitě ostatní rádci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.13 16:44

Abych se přiznal, tak nevím. Mrknu a vidím, není nad čím dumat. Pokud jsou tam semafory, značky či platí přednost zprava, tak není o čem přemýšlet. Drobně zaváhám v případě, že provoz řídí policista - přeci jen to není tak časté. Akorát v případě tramvají je potřeba dávat pozor - zejména tehdy, když nejste mezi tramvajemi zvyklý.

Od: jodo*
Datum: 27.05.13 16:49

V autoškole se bohužel naučíš řešit křižovatku celou. A to zdržuje. Určitě to znáte - jako první vjede do křižovatky červené auto, jako druhé vjede do křižovatky ...atd. Řeš pouze svůj směr a to co s ním koliduje, nic víc.

doplněno 27.05.13 16:56:

Jinak pěkně hnusné křižovatky jsou v Brně. Znám hodně lidí, kteří si do Brna autem vůbec netroufnou, ale i takové, kteří cíleně chtěli dělat autoškolu právě tam, protože když to zvládnou tam, zvládnou to všude. Onehdy jsem tam byl, najel jsem do křižovatky, které byla veliká jak půl stadiónu, všude změť tramvajových kolejí a zjistil jsem, že vůbec nevím, kudy tu křižovatku mám opustit a kudy vlastně vedou jízdní pruhy. To byla situace.

Datum: 27.05.13 17:02

jak dlouho jezdíš? je to otázka praxe, každý jsme nějak začínali

Od: buss®
Datum: 27.05.13 17:05

Rychleji myslet..., přijíždět ke křižovatce pomaleji, chce to zkušenost, jde přece o pár pravidel. Toto je nejistota. Značky, beze značek, světla.

Od: dcmen
Datum: 27.05.13 17:44

v pátek jsem přijel do křižovatky ve tvaru "+" , předemnou bylo auto a za všech stran taky

takže v křižovatce 4 auta a všichni stojí a nikdo nevěděl kdo jede jako první, všichni se sebe hledělí a nic ne nekonalo, tak jsem se už dlouho nenasmál

Od: manitou
Datum: 27.05.13 18:16

To se mi stalo taky, tak jsem se prostě rozjel první a tím to roproudil.

Datum: 27.05.13 18:16

Pavle jediný tip je naučit se zákon 361/2000.

Jezdím desítky let, mám najeto přes milionkm, ale vůbec neporadím, jak se rychle rozhodovat. Když přijíždím na křožovatku, musím již vědět jak proběhne případné řešení situace. nejde přeci vjet do křižovatky a pak začnou přemýšlet, jaká tam byla značka, zdali vůbec a podobně..

Musí Vám někdo pomoci vedle na sedadle poradit si se situací...

Je lépe trošku zbytečně zdržet, nežli ukvapeně dělat škodu..

Datum: 27.05.13 19:25

no nejidealnější je projet kolem značek a pak dumat nad tím komu dávám vlastně přednost :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.