Brzdové světlo

Od: Datum: 08.07.13 21:40 odpovědí: 6 změna: 20.09.14 18:08

dobrý den měl bych dotaz jak vyměnit světlo či žárovku u střešního brzdového světla jedná se o citroen C3 rok 2003 1,1 obsah zkjistil sem že mi nefunguje. pokud by měl někdo radu jakým způsobem se to rozdělává děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.13 21:48

obávám se, že v tomto světle jsou LED diody. a na tišťáku jsou odpory, které jaksi shnily... pokud jste šikovný, světlo demontujete, opatrně rozeberete - vyrobeno tak, aby to rozebrat nešlo :). odpory vyměníte (pokud nepůjde hodnoty zjistit, budete muset dopočítat) a vše vrátíte zpět. já jsem líný, tak jsem tam vlepil LED pásek a celé světlo (navždy) slepil silikonem.

a pokud šikovný nejste, koupíte nové světlo za cca 1000,-Kč...

doplněno 08.07.13 22:20:

vrakáč nedoporučuji - můžete na tom za pár týdnů být stejně. s ostřikovačem problém není -pouze odpojíte hadičku. jak demontovat z auta si už přesně nepamatuji. ale snad jsem sundaval vnitřní plasty na dveřích a pak tam byly dva šrouby s hlavou na torx... světlo rozebírejte opatrně - jsou tam takové palstové "pacičky". polovina mi jich stejně praskla. zpuchřelé těsnění jsem vyhodil a celé to důkladně slepil silikonem.

doplněno 08.07.13 22:22:

pokud vám to světlo nesvítí, tak problém samozřejmě máte. neprojdete STK (vlastní zkušenost) a pokud vás odchytí pomahači a chrániči, zadarmo to nebude...

doplněno 08.07.13 23:18:

tady

Ohodnoceno: 2x

Od: colas
Datum: 08.07.13 21:53

klidně si to světlo koupím určitě by mi ho prodali i ve vrakáči pokud mi poradíte jak to otevřít tak bych to zkusil demontovat a vyměnit ale nevím jak se tam dostat abych tam něco nezlomil. Když jsem otevřel kufr tak sem si všiml že jsou tam dvě dírky jakoby pod světlem a jsou tam nějaký uchytky ale nechci do toho nějak hrabat pokud se z někým neporadím. je to nějakej problém pokud mi to nefunguje. myslím jestli je za to nějakej flastr či něco jiného

Datum: 08.07.13 22:09

v to světle je i odstřikávač na zadní světlo není s tím problém?

Datum: 08.07.13 23:14

když otevřu dveře tak tam nemám žádný plasty ale je tam jen plech a jsou tam dvě dírky jak kdyby to byli otvory na demontáž zkusím to nějak vyměnit a uvidím koupím si tedy nejspíše nevé světlo. nemáte nějaký web nebo obchod kde by se to dalo najít hledám to celý večer as nemohu nic najít

Datum: 08.07.13 23:23

Děkuji vám pokud byste náhodou někjde narazil na postup na demontáž tak mi zašlete na odkaz, ještě jedna věc je složité sehnat ty odpory?

Od: bob*
Datum: 20.09.14 18:08

Třetí brzdové světlo má žárovku.postup-otevřeme dveře zavazadlového prostoru a pomocí dvou šroubováků uvolníme pružinové příchytky,vytáhneme světlo,odpojíme konektor a vyjmeme žárovku zásuného typu-vytažením,jako obrysová přední světtla,pouze příkon je 16 W.Nandáme a opačně smontujem.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.