Kupní smlouva

Od: Datum: 10.01.14 14:23 odpovědí: 8 změna: 11.01.14 15:01

Dobrý den,chci se zeptat jak dlouho mužu jezdit na kupní smlouvu? Diky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 14:27

Můžu se jen domnívat, že máte na mysli automobil.

Pokud máte automobil, máte od něj klíče, máte k němu malý techničák, třeba i s ustřiženým rožkem a máte od toho auta doklad o uzavřeném pov. ručení (zelená karta), auto má v pořádku všechny náležitosti (STK, emise, pov. výbava), tak si s autem jezděte jak chcete.

Pokud některé z těchto bodů nebude mít splněné, a autem nejezděte.

Kupní smlouva je Vám dobrá jen při přepisu auta a možná, kdyby jste se později s někým dohadoval o vlastnictví automobilu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: patas*
Datum: 10.01.14 14:31

Jo jo omlouvám se jde o automobil. A je nějaky problém že předchozí majitel auto z půlky přehlasil na mě jelikož ve velkem TP mam svoje jméno a malý TP je přestřižený? jinak zelená karta je ještě psana na přechozího majitele do 5 měsice .

Datum: 10.01.14 14:37

Problémy budete mít asi vy. Auto je na vás odhlášeno, tak si jej dohlašte na sebe. Jestli původní majitel zrušil povinné ručení, tak jezdíte nepojištěn a můžete očekávat dohady s ČKP. Zjistit a pojistit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: patas*
Datum: 10.01.14 14:38

Ok diky :)

Od: zabu
Datum: 10.01.14 14:41

A jak víte, že ta zelená karta je platná? Co když už je povinné ručení dávno zrušené, a ta zelená karta je jen kus papíru? V tom případě jezdíte bez pojistky. Podle zákona jste v tom okamžiku jeden z nejhorších pirátů. viz porovnání výše trestů za různé přestupky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patas*
Datum: 10.01.14 14:47

No už jsem si vše zjistil :) takže v ponděli to du přepsat :) jinak diky.

Datum: 10.01.14 14:52

Auto se tedy nachází v tzv. polopřevodu. S ustřiženým malým techničákem můžete teoreticky jezdit neomezeně dlouho, policisté to při kontrolách tolerují, navíc ani nemají páku na to, s tím udělat cokoliv jiného.

Z mnoha důvodů ale doporučuji převod auta dotáhnout do konce.

Platnost zelené karty nic neznamená, původní majitel určitě už pojištění odhlásil (pokud jste se tedy nedohodli jinak), takže jezdit s autem už je o velkou pokutu a malér. Než půjdete na úřad auto přihlásit, nejprve uzavřete na sebe pov. ručení. Bez uzavřené pojistky Vám ho nepřihlásí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 11.01.14 15:01

1.) na kupní smlouvu se nejezdí protože to naše právní úprava neumožňuje stačí si přečíst zákony které se běžně vyučují v autoškole

2.) každý kdo HODLÁ provozovat vozidlo je povinen toto vozidlo registriovat, můk odobní názor je že slovo HODLÁ znamená nějaký duševní stav vědomí a rozhodnutí které vzniká v hlavě člověka, do ketrá nevidíme a nedá se proto ani proklázat, ale úpokud v něčí hlavě vznikne podbný stav, tímto momentem u vzbnikla povinnost regustarce...registrovat je tedy nutné OKAMŽITĚ po vzniku uvedeného duševního rozpoložení a jezdit autem i poté bez toho aniž by se dotyčný k autu registroval je pak jednoznačným porušením zákona, protýže jeřdění takovým autem je jedniozančným dlůkazem odhodlání - hodlání dotyčného toto auto provotovat.

Když si vypomlůžu zákonem 168/1999Sb,. o povinném ručení, tak tam je provozování auta chápání i jako jeho ponechání nebo zaparkování na veřejné přístuopní komunikaci, stačí si tedy auto v polopřevodu postavit před barák na silnici a je to důkaz toho že auto hodláte provozovat.

I uzavření povinného ručení je důkazem hodlání-odhodlání majitele auto provozovat, protože jen hlupák by kupoval a pojistil něco co provozovat nehodlá.

doplněno 11.01.14 15:02:

omluva ze překepy píšu z tabletu a má to miniklávesnici

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.