Škoda fabie vs octavie

Od: Datum: 19.05.13 22:26 odpovědí: 10 změna: 20.05.13 14:30

Rozhoduji se mezi škodou fabií kombi 1,9 SDi nebo škodou octavií 1,9 SDi.

Máte někdo nějaký zkušenosti, nebo i rady? Přemýšlela jsem i o fabii 1,4 benzin, ale ne 16-ti ventil, ale s českým motorem (protože má řetěz) jenže bude asi vyšší spotřeba než u toho dieslu. Tak, šup sem s tim...sama si s tim neporadim Díky,díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.13 22:34

tak urcite nekupovat sdi ale TDI. zda fabii nebo oktavku to je na vas. opravy a servis na fabii bude levnejsi. a ba naopak, kdyz benzin tak jedine 16V s řemenem!

Ohodnoceno: 1x

Od: axlik*
Datum: 19.05.13 22:35

Když už teda takovýho křápa s okřádleným šípem (omlouvám se všem škodovkářům, prostě můj názor) tak bych šel buď do felicie 1,4MPi a nebo Octavie 1,9TDi, jsou to asi tak nejspolehlivější motory, o zbytku auta radši nemluvím, je to marnost nad marnost a stejně je fabie nejprodávanější :D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.13 22:54

Asi myslíte Fabii 1.4 MPi. To jsou opravdu držáky, strýc ji má od 2001 a nalítáno má půl milionu, prakticky bez závad.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.13 22:36

Na konkrétní radu je dost málo vstupních informací. Je rozdíl, jestli bude auto jezdit denně mezi Lidlem a Penny , nebo jestli bude vozit 4 lidi 300km po dálnici. Jako auto do města pro 1-2 lidi mě přijde vhodnější ta Fábka, ale Octávka je zase lepší jako rodinný kočár. Totéž k motoru - na poskakování po městě je diesel naprosto zbytečný, lepší je benzín. naopak při vysokých nájezdech je výhodnější diesel, nebo ještě lépe benzín+LPG. Zní to divně, ale je to tak. Sám jezdím OII s motorem 1,6, na benzín si brala tak do 7l / 100km, s LPG je tak na 8,5 s tím, že se hodně lítá po dálnici.

Ohodnoceno: 3x

Od: hankakar*
Datum: 20.05.13 11:35

Auto potřebuju do práce, denně 50 km, sem tam někoho vezu, a pro rodinu, jsme čtyři a do krátký Felicie jsme se už nevešli, myslim když se jelo na nějakej větší nákup, nebo na dovolenou, proto kombi, ale octavie má dost velikej kufr i kjdyž v kombiku neni, takže ta by měla stačit krátká. Je mi jasný že díly budou na Fábinu levnější, i jsem dost slyšela že je Fábie uvnitř dost malá...Upřímě řečeno, radši bych se přiklonila k Oktávce, jen chci slyšet Váš názor, Ani ve Fabii, ani v oktávce jsem ještě nejela. A SDi proto, že míň žere a turba se prej dost porouchávají... ( nevim.. )

Od: nemec*
Datum: 19.05.13 23:03
s sdi nejaky zkusenosti mate? pokud ne muze byt tahle motorizace zklamanim. sice to nezere ale taky nejede. na predjizdeni to neni zrovna bezpecny auto. jinak max spokojenost mame kombi. uz to jsou ale stary auta a nejakou udrzbu holt vyzadujou. spotreba po rovine po dalnici pri stovce cca tri litry ve meste na ctyrku padesatkou taky cca tri litry. s vlekem 4.5 dlouhodobou 4.4 tohle s benzinem dost tezko.

Od: hankakar*
Datum: 20.05.13 11:29

S SDi nemam žádný zkušenosti a ani s naftou. Do teď jem měla Felicii 1,3 benzín. Vy píšete o Fabii?

Od: nemej
Datum: 20.05.13 11:50

v autech se moc nevyznám - ale 1,9 sdi fabia a 1,9 sdi octavia budou počítám, co do výkonu a chování , podobná, ne-li stejná auta? no každopádně doporučuju vyzkoušet, on ten motor je opravdu línej, jestli se jedná o ježdění třeba po jedničkách silnicích, kde je třeba předjíždět, pak předjíždění s sdi je tak trochu dobrodružství - to auto potřebuje kapku víc prostoru pro předjetí, což s ohledem na hustotu současného provozu je už docela problém bezpečně předjet.

taky by mě zajímaly ty rozdíly ve spotřebě - když já solo můžu jezdit z práce do práce za 3,5 litru tak by mě zajímalo, za kolik by tu samou trasu lítalo TDI - protože u TDI se často zmiňuje spotřeba mezi 5-6 litry, tak jestli se dá jet třeba taky za 4 při rozumný jízdě na spotřebu.

Datum: 19.05.13 23:41

radeji octavku , lepsi svezeni , vetsi kufr , a 1.4benzin je drzak ja svina . 16ventil vic zere a ze by o tolik vetsi vykon byl to neni , musi se strasne vytacet a zere vic oleje . Jinak retez je o dost lepsi nez remen , je bez staristi a jakmile mate najeto 200tisic tak uz rachti , tak se koupi novy za 4stovky , vymeni a je klid. Jinak SDI je drzak , ale aut s timto motorem je malo , maji nalito pres 300tisic , stoceny tachoc , nic nejede , zere jak TDI a oproti benzinu se o dost dele prohriva , takze na kratke trasy diesel vubec nedoporucuji.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.05.13 14:30

šel bych do octy.. fabka je vzadu totalni konzerva.. tam si ani s combikem nepomužete.. při vašem nájezdu bych šel do nafty... ale netuším kolik za to chcete dát, jaky rok vyroby atd... pokud starší jedničkovou octu tak tdi 66kw nebo 81kw.. nebo 1.6 +lpg... u dvojkove je rozumny motor tdi 77kw... bere to tež přes 5l.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.