Auto do a z depozitu

Od: Datum: 18.05.13 12:46 odpovědí: 7 změna: 20.05.13 19:34
avatar

Dobrý den poradíte mě prosím. Chci dát auto na asi 5 hodin do depozitu.V únoru jsem byl na technický.
Důvod: zrušení předražené pojistky,která končí až v prosinci (fiktivní kupní smlouva už nefunguje).
Otázka: 1) co budu potřebovat abych dal auto do depozitu.
Otázka: 2) co budu potřebovat abych vyndal auto z depozitu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.13 17:12
avatar

pojištovně nepřísluší zkoumat majetkoprávní vztahy,takže nemůže posoudit co je a není "fiktivní" kupní smlouva-tou jedinou totiž dle platných zákonů dvě a více fyz.osob deklaruje nabýtí(pozbytí) vlastnických práv movité věci(čili i auta),ničím jiným...To že třeba Kooperativa,Česká apod. chytají moresy ČKP na tom nic nemění,i pro ně platí tytéž zákony-takže pokud vám neakceptují kupní smlouvu(a může být jakkoli fiktivní)-vysvětlete jim dopor.dopisem,že akcionářům by se jistě nelíbila elementární neznalost platné legislativy referentů na přepážkách ,obáváte se o jejich pozice,které budou jako prvním nápravným krokem vedení až budete věc medializovat...V tomto duchu často koresponuji nejen s Kooperativou,Českou p.a ostatními a vždy do týdne příjde omluvný dopis,že smlouva zaniká z důvodu prodeje vozidla...Musíte jednat stejně jako oni-vy dáváte peníze jim ne oni vám(bohužel často i když ze smlouvy mají)...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.05.13 20:53
avatar

Více pojišťoven bohužel i ta má mají teď politiku brání se jde jim o prachy "kupní smlouvu a kopii velkého techničáku s přepisem nového majitele" nebyl by problém zfalšovat na počítači velký techničák ,ale na to já nemám žaludek dva podvody už je prostě moc.

Od: asd*
Datum: 20.05.13 10:25

Pojišťovny to zkouší, ale nemá to oporu v zákoně. Vlastnické vztahy určuje kupní smlouva a ne zápis v registru, přes to vlak nejede. Ukončení vlastnictví dokládáte kupní smlouvou (ta není fiktivní ale skutečná = pozor komu auto prodáte, taky vám ho nemusí prodat zpátky ;). Pojišťovna toto musí respektovat a pojištění ukončit - změna vlastníka je zákonný důvod okamžitého ukončení smlouvy. Depozit není potřeba, stačí se nenechat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rado
Datum: 19.05.13 19:38

Budeš potřebovat velký techničák, 100 kč. na poplatek a SPZ. Nedavno jsem to také řešil podobným zposobem a ani jsem značky nemusel sundávat protože na přepažce už vědí o co jde a když jim to vysvětlíš a narazíš na chápajícího uředníka tak za chvilku odcházíš s potvrzeným techničákem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 21:12
avatar

Dobrá odpověď to všechno bych dal dohromady ,ale co budu potřebovat až se vrátím a budu chtít auto z depozitu vyndat velký techničák ,novou pojistnou smlouvu, protokol z technické z února nebo ještě něco děkuji.

Datum: 20.05.13 19:34
avatar

vyplníte žádost, odevzdáte čisté značky, zaplatíte 100Kč. Udělají zápis do techničáku, vozidlo dočasně vyřazeno. Okopírujete techničák. Vrátíte se zpět, předložíte žádost, techničák, pojištění a značky Vám vydají.

protokol z technické netřeba

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 19.05.13 20:06

je smutné že si lidé musí své obchodněprávní vztahy s pojišťovnou řešit tímto způsobem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.