Stará SPZ z jiného kraje - nechci novou!

Od: Datum: 17.05.13 14:53 odpovědí: 21 změna: 15.08.13 13:26

Přeji hezký den,

zaujala mě zde TATO diskuze, především příspěvky uživatele diesel. Rád bych se k tématu dozvěděl něco víc :) .

Můj problém tkví v tom, že bydlím v jiném kraji, než původní majitel vozu, který bych na sebe rád přihlásil se zachováním stávajících SPZ.

Tím vozem je veterán, který během posledních cca 40 let nezměnil majitele a byl až do jeho smrti v provozu na starých SPZ ve formátu XX - YY - YY (X - písmeno, Y- číslice). Tyto SPZ bych rád na vozidle zachoval i po přihlášení na sebe. Jednoduše proto, že k tomu autu esteticky patří, nové RZ se mi na podobně starých vozech ani trochu nelíbí. Myslím si, že každý, kdo něco takového kdy viděl, uzná, že to tomu autu sluší asi jako dámě v letech bikiny.

Zatím všude jsem se dozvěděl jen to, že mám smůlu, že jediný způsob jak SPZ zachovat je změnit si místo trvalého bydliště na adresu v kraji, ke kterému SPZ náleží. Nemíním se ale jen tak vzdát a hledám proto pořád nějakou skulinku, skrze kterou bych to protlačil :) .

Předem díky za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.13 15:23
avatar

Mohu tě možná potěšit,je novelizace i co se týká čísel,každý si může koupit jakékoliv číslo.Jen to bude drahé.Ale při té příležitosti je možné při převodu zachovat i SPZ původního majitele.Zjisti si to,od kdy to platí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.13 15:41
avatar

je to novinka teprve dnes to schálil více info například zde

http://zpravy.idnes.cz/poslan…x?c=A130515_103152_domaci_kop

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novis*
Datum: 20.05.13 09:47

Tohle jsem samozřejmě četl. Nicméně pochopil jsem to tak, že bych ve výsledku měl na značce sice co bych chtěl, tj původní písmena a číslice, ale musel bych zaplatit 10k za nové tabulky. A tyto nové tabulky by mimo jejich novoty samozřejmě hyzdil i EU pruh. Takže bych za docela dost peněz dostal něco, co by mi vyhovovalo tak možná z půlky.

Nebo kecám?

Docela se mi totiž nezdá, že by bylo opravdu možné říct, že chci vlastní RZ, ale tabulky už mám a normálně to na nich přihlásil be nutnosti platit balík za nové.

Od: tr
Datum: 17.05.13 16:32

Zdravím, kamarád to normálně vyřešil na úřadě s kladným výsledkem a bez poplatku. Jednalo se sice o moto Jawa, ale taky mu nakonec nervali tu novou spz a měl tam origo tu první. Je to o úředníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.13 16:49
avatar

Já tevím jak dnes,již je to nějaký pátek co jsem to mělale zatím co vím nic nezměnili,takže by mělo platit že stará RZ ve tvaru XX-12-34 se při změně nemusí měnit (např v Přerovák může mít spz z Českých Budějc!) A nová RZ se musí měnit ,ale jen z kraje do kraje! nikoliv při změně třeba z okresu do okresu kraje (např Český krumlov a Tábor) .

Tenkrát jsem kupoval auto ze Sobíku (o.TA ) a jsem JH ,ptala se zda chci měnit či nikoliv!

doplněno 20.05.13 19:08:

nějaký pátek je blíže neurčená doba!Pkd to nevíte.

Zde konkrétně mezi 3 a 8 roky.Nejlepší by bylo zeptat se na patřičném úřadu nebo si to zjistit dle zákonů atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novis*
Datum: 20.05.13 10:15

Nějaký pátek je docela široký pojem... když rodiče před cca 15-ti lety kupovali, jak by se dnes řeklo - referenční feldu, také na autě zůstaly boleslavské značky MBM - xx - xx i přesto, že mají trvalé bydliště a trvale bydlí v Praze.

Od: novis*
Datum: 20.05.13 22:32

Samozřejmě že vím, že "nějaký pátek" je blíže neurčená doba, může to znamenat před půl rokem stejně jako před pěti lety... právě proto je to celkem široký pojem a já vám děkuji za upřesnění.

Na úřadě jsem se ptal hned zezačátku a bylo mi s jistotou řečeno, že přepis do jiného kraje znamená změna SPZ.

Asi jsem to tady hned zezačátku nenapsal dostatečně jasně, proto natvrdo a upřímně - prostě bych to chtěl nějak ojebat *frajer* .

Od: nu*
Datum: 20.05.13 19:16

- veteránem je podle zákona vozidlo registrované v registru historických a sportovnácj vozidel

- krajské přidělování RZ řeší zákon 56/25001 Sb as především vyhláška č.243

- uřadům tyto normy nařizují při registraci odebrat RZ , úpokud má znaky jiného kraje a vydat značky se znaky kraje kde má žadetel trvalý pobyt, a současně jim vyhláška ukládá vylepit na tyto nově přidělené znyčky kontrolní známky z měření emisí a TP

- nový zákon bude plati od 1.1.2015, pokud to tka skutečně bude, včetěn možnmsoti převodů značek na jiné auto...ale to je hudba budoucnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.13 21:07
avatar

Nu ale on se neptá na RZ ale na SPZ!

doplněno 22.05.13 19:02:

To Novis NE neznamená! RZ= (např) 1A2 3456. a SPZ= AB-12-34 ale to jistě víš!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novis*
Datum: 22.05.13 11:19

Myslet znamená ho*no vědět, ale řekl bych že RZ = nový název pro SPZ - není to tak?

Od: nu*
Datum: 22.05.13 19:14

s SPZ a RZ je to jako s technickým průkazem a osvědčením o registrarci část II...jde o pojmy se stejným významem...

A pokud jde o veterána zapsaného v RHSV, tomu je přidělena registrační značka historického vozidla...

Chce ttrochu studova a nepsat sem hlouposti...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: novis*
Datum: 24.05.13 09:27

Díky. "Veterán podle zákona" to není a nebude - "véčka" nechci ani omylem - podle toho co jsem o tom načetl by mi byly leda k zlosti. Pokud tedy budeme slovíčkařit, je to auto starší padesáti let.

Napadlo mě ještě jedno, vychcané *smich*, řešení - změnil bych si trvalé bydliště na adresu v patřičném kraji, přihlásil auto na sebe se stávajícími SPZ/RZ a poté bych bydliště změnil zpět na svou stávající adresu, kde skutečně bydlím. Otázka zní - zůstaly by mi po takové papírovací anabázi ty značky? Je nutné při změně trvalého bydliště RZ měnit?

Datum: 24.05.13 09:40
avatar

a pak zase musíte zmenit trvalé bydliště ve všech dokladech, i v technickém průkazu. Takže bohužel

jedině to nechat napsané na někoho z toho "okresu"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novis*
Datum: 24.05.13 11:40

Hm... a co kdybych na tu drobnou změnu v techničáku "zapomněl"? *smich*

Datum: 28.06.13 12:24

Tak jak jste to s tím vyřešíl? Docela by mě toto taky zajímalo. Mám totiž také veterána se starými čísly z jiného kraje a nejraději bych si je také nechal..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novis*
Datum: 28.06.13 13:22

Zatím bohužel nijak, proces přípravy vozu na STK, který už jen kvůli jistým napjatým vztahům "jede" se zataženou ruční brzdou na pár týdnů prakticky zastavily povodně. Nyní doufám, že do měsíce bude auto ready a jak projde STK, budu ho přihlašovat na sebe. Každopádně flintu do žita házet nemíním :) , určitě dám vědět jak jsem pochodil.

Od: andern
Datum: 01.08.13 16:25

Nějaký update? Aktuálně řeším něco podobného. Převod sice v rodině, ale kromě zachování původních SPZ ještě řeším eko výpalné (auto staré 40 let, jezdit se s ním samozřejmě nebude denně, spíš tak kvartálně). Veteránské značky rovněž nechci, také jsem v jiném kraji. Dejte vědět!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.08.13 18:43
avatar

a dotaz zní jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 01.08.13 19:37

ekovýpalné u vozidel starších 30 let není nutné při registraci platit pokud absolvujete klubovou atestaci s autem jako s historickým vozidlem a pokud vám přísušný registr historických vozidel k tomu vydá potvrzení

doporučuji vám důkladně si přečíst zákon o odpadech počínaje paragrafem 37, včetně odkazů pod čarou a pak novelu vyjlášky 355 platnou od loňského května...neřešte to po hospodách ani tady ale s důvěrou se obraťte na pracovníka registru historických vozidel který k tomu podá vysvětlení...

Jen připomínám že nepíšu o zápisu vozidla do registru historických vozidel, ale do registru SILNIČNÍCH vozidel...to kdyby jste nepochopil o co jde...ano, je to možné...

Původní zákon o odpadech s tím počítal a pod čaropui je uveden i odkaz na prováděcí právní předpis, který však do loňského května nebyl...Teď už je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novis*
Datum: 15.08.13 13:26

Bohužel ne, auto stále nemá technickou, brzdilo a brzdí to několik sracích okolností, o kterých kdybych se měl rozepisovat, tak mi šibne. *vezen*

Jen v mém případě se jedná o dědictví, tudíž alespoň EKO-výpalné jde mimo mě.

Od: nu*
Datum: 28.06.13 13:52

zákon platí pro každého...řešte to se svým poslancem a ne s vystresovanou úřednicí u okénka, .ve francii je jedna značka pro auto na celou dobu jeho žiovotnosti, ale tam neodává značky firma HICON, složena z bývalých úředníklů policajtů a vojáků a z bůhvíkoho ještě se vztahy s vůhvékým, na základě smlouvy která prý pro satát není výhodná...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.