Přívěsný vozík

Od: Datum: 16.05.13 20:11 odpovědí: 6 změna: 16.05.13 21:39

Dobrý den,

můj dotaz se týká přívěsného vozíku (kára za auto/do 750 kg).

Cca.před deseti lety prodal můj otec známému káru.Ten,jak jsem nedávno náhodou od něj zjistil,ji na sebe nenechal přepsat.

A tudíž,ani neplatil povinné ručení.(Mmch.to ručení před prodejem neplatil ani otec - řekl mi,že to prý nebylo povinné...).

.Od toho "známého" jsem dále zjistil,že půl roku po prodeji skončila SPZ v depozitu - a tam je dotedˇ.

Opravdu bylo před cca,deseti lety nepovinné ručení přívěsných vozíků?

Opravdu může být v depozitu SPZ více asi deset let - a to bez jakýchkoliv poplatků?

Může SPZ vůbec skončit v depozitu,bez vědomí papírového majitele? (ta kára je přece napsaná na otce a ten to určitě neví)

Otec už je důchodce a už se o to nechce starat.Tak to holt zbývá na mě a já bych nerad,aby mi v budoucnu nepřišel dopis s upomínkou o zaplacení nějaké horentní částky...:(

Mohl by mi někdo z Vás poradit,jak mám postupovat a co vlastně mohu očekávat (pokutu,...atd)?

Díky moc. Petr

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 16.05.13 20:18

můj přívěsný vozík který jsem půjčil a později věnoval potenciálnímu zeti "přepsala" bez mého vědomí na základě falešné plné moci kterou jsem nikdy nepodepsal osoba která se celá léta živí tím že za peníze provádí evidenční úkony na úřadech...

Vyinkasovala za to asi 800 korun. Malý český člověk si odkáže poradit.

Dočasné vyřazení nebylo do 30.6.2006 časově omezeno, novela přišl aqž k 1.7.2006 a od té doby je to 12 měsíců s možností prodloužení.

Nebudete postupvat nijak, protože vozík není váš, je registrován na někoho jiného.

Také nepřemýšlím o tom jak postuppvat abych udělal evidenční úkon ve vztahu j vašemu , tedy cizímu autu.

Ohodnoceno: 0x

Od: petrrr*
Datum: 16.05.13 20:48

Ta situace s Vaším vozíkem mě nijak neudivuje,páč v této zemi je zlodějna a podvod zcela normálním standartem...:(

Jinak,jak píšete od roku 2006 je to 12 měsíců s možností prodloužení...a to se jako prodlužuje automaticky?To zřejmě asi ne,jinak by to nechali časově neomezené...Co se tedy s tou SPZ tedy stane po těch 12 měsících?Dytˇ je to už tedy 7 let (od tohu roku 2006)!

Pravda ten vozík není můj,ale předpokládám,že je stále registrován na měho otce a za něj bych to chtěl vyřídit.Je to,už starej děda a bylo by na prd,kdyby mě nějaký problémy,kvůli káře,které se zbavil před deseti lety...A co to povinné ručení?Dytˇ to vůbec nikdo neplatil!

Od: laybor*
Datum: 16.05.13 20:56

Píšete - před deseti lety prodal vozík - Od datumu prodeje není Váš otec majitelem vozíku - nemá už co s vozíkem společné -

a že je v registru , Registr neřeší majetkoprávní vztahy .

Napište si prodejní smlouvu jaká vám vyhovuje a s ní (kupní smlouvou )a ničím jiným nelze vyvracet vlastnictví .

Datum: 16.05.13 21:06

Petře, dobrý den,

vy jste vůbec nepochopil příspěvek od odborníka, pana nu.

Sdělím Vám to polopatě,

Jestliže před 10 lety byl vozík prodán, tak se o něj nestarejte, páč se musí starat vlastník, to je kupec.

1) i před 10 lety se platilo pojištění

2) ano, můžou být značky v depozitu navždy...

3) ano, může, páč papírový majitel je jen papírový, nikoliv právní majitel.

4) otec má pravdu, nestarejte se.

5) nečekejte žádnou pokutu

6) před chvíli jsem řešil po skype podobně s majiteli z Chomutova, nakonec jsme to vyřešili až po telefonu. Dneska již budou spát klidně.

Stačí takto?

Od: petrrr*
Datum: 16.05.13 21:37

Ano,tedˇ už je mi to zcela jasné.A děkuji Vám .

Od: nu*
Datum: 16.05.13 21:39

I dodatečně lze vozík "odhlásit" na známého, táta vám podepíše zmocnění a známý vám zapůjčí TP, je to bezplatné a lze to provést i ve statutu dočasného vyřazení, zda to známý na sebe někdy přihlásí je jeho věc

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.