Odhlášení vozidla

Od: Datum: 16.05.13 18:01 odpovědí: 5 změna: 16.05.13 21:15

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že sem si tu otázku už jednou napsal a pak se smazala, tak to hodně zkrátím

Před pár dny mi bohužel odešel můj miláček. Oprava by neměla smysl. Takže mám takové 2 otázky.

1) Mám možného kupce, jenže.. Když bylo auto přepisováno na mě, tak sem neplatil eko. daň (3000,-). Z důvodu, že po prvním majiteli auto sdědila jeho manželka. Chápu tedy správně, že i jakýkoliv následující majitel by měl být ušetřen?

2) Pokud bych si auto chtěl ponechat a prodat ho na díly, je nějaká možnost? Jelikož pokud auto chci vyřadit trvale z registru, tak je potřeba potvrzení o likvidaci. Je nějaký způsob jak auto odhlásit, ale nemuset likvidovat?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.13 18:38
avatar

Minulý týden jsme to dělali v Brně, manžel zdědil a eko daň neplatil ovšem řekli další kupec platí pokud není ZTP, škodu 105 odhlásil jen vypsal jejich formulář, že po vyřazení z evidence bude sloužit pro hospodářské účely. Bez problémů a už je i prodaná.

doplněno 16.05.13 19:33:

Jen dodám, že jsme sepsali kupní smlouvu a tam jasně napsali, že jde o vozidlo vyřazené trvale z provozu. Vypsali čísla z techničáku, VIN a všechna co tam byla aby jsme měli krytí pokud by kluk s autem jezdil a havaroval a PČR podle čísel našla majitele co auto odhlásil. Ano pan Milan má pravdu, auto se nejdříve muselo přihlásit na dědice a následně u druhého okýnka vyřadit a odevzdat SPZ, TP z razítkem vyřazeno z provozu nám zůstal, ten potřebujete na zrušení povinného ručení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.13 18:46
avatar

1) ano zaplatí ten co se bude zapisovat do techničáku

2) nemůžete prodat vozidlo na náhradní díly, nemůžete vozidlo vyřadit, pokud nebudete zapsán v techničáku. Vozidlo zle vyřadit na zánik využití vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walden
Datum: 16.05.13 19:39

Četl jsem na internetu spoustu článků a tam je řečeno, že se eko daň platí akorát jednou a to při prvním převodu. Tedy pokud první převod vozidla byl řešen dědictvím a další převod na mě sem nic neplatil, tak mi přijde logické, že ani další majitel nebude nic platit.

Od: nu*
Datum: 16.05.13 20:22

přesně tak, po osvobození od ekodaně jí neplatí už nikdo, jde jen o to zda k osvobození skutečně došlo podle zákona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.13 21:15
avatar

V TP musí být razítko, osvobozeno od eko daně a to v BRNĚ jako dědic nedostanete i když daň neplatíte. Pokud tam je, nikdo už dál neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.