Zapojení kabelu svíček k rozdělovači

Od: Datum: 14.05.13 11:49 odpovědí: 10 změna: 15.05.13 09:15

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, palec v rozdělovači se točí kterým směrem?

Poté může mi někdo poradit jak se zapojují kabely od svíček k rozdělovači? Mám v tom zmatek, asi není jedno, který kabel kam zapojit? Mohl by mi to někdo napsat jak to příjde? Označil jsem svíčky zleva doprava čísly 1,2,3,4.

Děkuji mockrát

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.13 12:17

na víku rozdělovače bejvá značka někdy i čísla a postupuješ proti směru hodinových ručiček takže tam kde je značka dáš svíčku č.1 bráno od rozvodů

dál svíčku č.3 pak svíčku č.4 pak svíčku č.2

motor pálí 1,3,4,2

Ohodnoceno: 3x

Od: mowla*
Datum: 14.05.13 12:20

Bylo by velmi vhodné, kdyby s uvedl, o jaký jde motor... *smich*

Třeba pro škodovky platí pořadí 1-3-4-2, první tam, kde je na víčku výstupek.

Ohodnoceno: 1x

Od: ar*
Datum: 14.05.13 13:14

Tak pořadí pálení už zmiňovali přede mnou. Podle foto to typuji na rozdělovač na Felicii. Tam je směr pálení, ve směru hodinových ručiček.

doplněno 14.05.13 22:35:

To nejde dělat podle tvých představ. Rozdělovač není vždy na stejném místě a jednou může být kabel na první svíčku nejdelší podruhé nejkatší. Jednou se palec otáčí doleva podruhé doprava. Někdy je na víčku značka na první, jindy je posán číslicemi pořadí a někdy není vůbec nic.To se liší motor od motoru. První válec se bere v drtivé většině nejližší od rozvodů.

Taky musíš vycházet z nastavení rozdělovače. Někdy rozdělovač nejde otočit a jindy ho dáš klidně o 180° obráceně a pak musíš dát i kabely podle toho.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 14.05.13 13:38

Směr otáčení palce hravě zjistíte při odvíčkovaném rozdělovači, ať Vám někdo přes startér otočí motorem...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.13 17:12
Fascinují mě tazatelé kteří potřebují honem rychle poradit, ale neobtěžují se uvést ani typ auta.
Pokud je opravdu myšlena škodovka s motorem OHV, tak první označený vývod víčka rozdělovače je směrem dozadu, to je první válec a poté po směru hodinových ručiček 1-3-4-2. U jiných aut to ale může být jinak, většina automobilek vyráběla od 60tých let OHC a DOHC motory, měly rozdělovač na levém boku motoru na vačkovém hřídeli, levotočivý a první válec je u spojky.

Od: automechanik
Datum: 15.05.13 03:36

zjisteni univerzalne, sundas viko ventilu protocis si motor zjistis jak pali valce - (ventily ve strihu)

na rozdelovaci byva ryska prvniho valce od toho to pak skladas.

covece ale radeji se v tom nehrab :D

Od: kanik
Datum: 14.05.13 22:23

Jo tak to je, já bych to chtěl znát jak je to na všch autech, ne na konkretním.

Tedy nejprve si zjistim jakým směrem se otáčí palec a potom od značky rozdělovače je svíčka č. 1 a poté podle toho 3,4,2 jak se otáčel palec?

První svíčku ještě poznám jak? Jde od ní nejdelší kabel nebo nejkratší?

Děkuji

Od: hop®
Datum: 14.05.13 22:26

Buď a nebo. Každý výrobce to počítá z jiné strany, jak už tu někdo psal...

Od: automechanik
Datum: 15.05.13 03:37

zjisteni univerzalne, sundas viko ventilu protocis si motor zjistis jak pali valce - (ventily ve strihu)

na rozdelovaci byva ryska prvniho valce od toho to pak skladas.

covece ale radeji se v tom nehrab

Od: kanik
Datum: 15.05.13 09:15

Tak dobře, děkuju za informace všem ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.