Zapojení kabelu svíček k rozdělovači

Od: Datum: 14.05.13 11:49 odpovědí: 10 změna: 15.05.13 09:15

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, palec v rozdělovači se točí kterým směrem?

Poté může mi někdo poradit jak se zapojují kabely od svíček k rozdělovači? Mám v tom zmatek, asi není jedno, který kabel kam zapojit? Mohl by mi to někdo napsat jak to příjde? Označil jsem svíčky zleva doprava čísly 1,2,3,4.

Děkuji mockrát

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.13 12:17

na víku rozdělovače bejvá značka někdy i čísla a postupuješ proti směru hodinových ručiček takže tam kde je značka dáš svíčku č.1 bráno od rozvodů

dál svíčku č.3 pak svíčku č.4 pak svíčku č.2

motor pálí 1,3,4,2

Ohodnoceno: 3x

Od: mowla*
Datum: 14.05.13 12:20

Bylo by velmi vhodné, kdyby s uvedl, o jaký jde motor... *smich*

Třeba pro škodovky platí pořadí 1-3-4-2, první tam, kde je na víčku výstupek.

Ohodnoceno: 1x

Od: ar*
Datum: 14.05.13 13:14

Tak pořadí pálení už zmiňovali přede mnou. Podle foto to typuji na rozdělovač na Felicii. Tam je směr pálení, ve směru hodinových ručiček.

doplněno 14.05.13 22:35:

To nejde dělat podle tvých představ. Rozdělovač není vždy na stejném místě a jednou může být kabel na první svíčku nejdelší podruhé nejkatší. Jednou se palec otáčí doleva podruhé doprava. Někdy je na víčku značka na první, jindy je posán číslicemi pořadí a někdy není vůbec nic.To se liší motor od motoru. První válec se bere v drtivé většině nejližší od rozvodů.

Taky musíš vycházet z nastavení rozdělovače. Někdy rozdělovač nejde otočit a jindy ho dáš klidně o 180° obráceně a pak musíš dát i kabely podle toho.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 14.05.13 13:38

Směr otáčení palce hravě zjistíte při odvíčkovaném rozdělovači, ať Vám někdo přes startér otočí motorem...

Datum: 14.05.13 17:12

Fascinují mě tazatelé kteří potřebují honem rychle poradit, ale neobtěžují se uvést ani typ auta.
Pokud je opravdu myšlena škodovka s motorem OHV, tak první označený vývod víčka rozdělovače je směrem dozadu, to je první válec a poté po směru hodinových ručiček 1-3-4-2. U jiných aut to ale může být jinak, většina automobilek vyráběla od 60tých let OHC a DOHC motory, měly rozdělovač na levém boku motoru na vačkovém hřídeli, levotočivý a první válec je u spojky.

Od: automechanik
Datum: 15.05.13 03:36

zjisteni univerzalne, sundas viko ventilu protocis si motor zjistis jak pali valce - (ventily ve strihu)

na rozdelovaci byva ryska prvniho valce od toho to pak skladas.

covece ale radeji se v tom nehrab :D

Od: kanik
Datum: 14.05.13 22:23

Jo tak to je, já bych to chtěl znát jak je to na všch autech, ne na konkretním.

Tedy nejprve si zjistim jakým směrem se otáčí palec a potom od značky rozdělovače je svíčka č. 1 a poté podle toho 3,4,2 jak se otáčel palec?

První svíčku ještě poznám jak? Jde od ní nejdelší kabel nebo nejkratší?

Děkuji

Od: hop®
Datum: 14.05.13 22:26

Buď a nebo. Každý výrobce to počítá z jiné strany, jak už tu někdo psal...

Od: automechanik
Datum: 15.05.13 03:37

zjisteni univerzalne, sundas viko ventilu protocis si motor zjistis jak pali valce - (ventily ve strihu)

na rozdelovaci byva ryska prvniho valce od toho to pak skladas.

covece ale radeji se v tom nehrab

Od: kanik
Datum: 15.05.13 09:15

Tak dobře, děkuju za informace všem ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.