Cukání motoru Peugeot 307 1.6 16V

Od: Datum: 01.11.15 19:53 odpovědí: 2 změna: 02.11.15 16:16

Zdravím ,

tak sem znovu píši ohledně Našeho " Pažouta" 307 1.6 16V benízn. Před 14-ti dny jsem sem psal příspěvěk ohledně cukání motoru při volniběhu: https://www.poradte.cz/auto-m…7-1-6-16-v-cukani-motoru.html

Do motoru jsme tedy namontovali ony nové svíčky BOSCH , zda to bude jimi. Po namontování jsme nastartovali a zjisitli , že je to ještě horší než se svíčkami starými , motor už necukne občas ale cuká pořád v jednom kuse. Zajeli jsme tedy přímo do Peugeotu , aby s tím něco dělali , jelikož se mi to jako normální chování motoru , jak tvrdili dříve nezdá. Po příjezdu to tedy dali znovu na diagnostiku , nezapoměli si samozřejmě říct o 300 Kč a odpověď byla ,tady nic není , žádnou chybu to neukazuje.Na to jsem jim řekl, že jestli se jim tohle zdá normální, tak nevím co tam jako mechanici dělají. Zavolaljsemsitedy přímo příjmového technika a ten tedy zaperlil nejvíc.

"To máte ještě tu kvalitní ,benzínovou šestnáctistovku , ta je velmi spolehlivá a vůbec se nsesere , to klepání , to si nic nedělejte , tyto motory již od výroby trochu houpou."

To mě tedy nasralo ještě víc a sebral jsem se a odjel. Jelikož ale neznám v okolí nikoho , kdo by se zabejval Peugeotama , zajel jsem alespoň k menšímu servisu , který se zabývá škodovkami atam mi řekli , že jim to připadá jako zapalovací cívka ( lišta ) , asi by to i vysvětlovalo tu náhlou změnu při výměně svíček. No nevím ,jsem z toho jelen , asi dneska objednám tu zapalovací cívku za 3 157 Kč a uvidíme , jestli to bude tím.

Jo ještě sezeptám , když sme vyndali staré svíčky , měli na závitu trošku oleje , ale né jetého , černého , ale naprosto čistého a svíčky nebyly zanesené , ale naprosto čisté , zato uplně červené , barva jako rozžhavené. Olej auto nežere , po 6 000 Km není sebemenší úbytek. Někdomi říkal , že byto mohla být moc bohatá směs , co to znamená?

Děkuji a omlouvám se za tento dlouhý román.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.15 22:57
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.15 16:16
avatar

Nevím jak vypadá zapalovaci rampa na 1,6-16V,ale na 1,8-16V a na 2,0-16V se dá většinou ještě opravit teda dle závady-byvý tam prasklina v zalití "drátů na kontakty svící - okolo prasklin se pryskyřice odstraní a zaleje nově a rampa pak funguje opět na 1.Jinak nejlepší svíce pro motory od PSA jsou originál francouzské Euqyem-y..Projdi si fórum na pežotech-třeba se tam dozvíš více nebo se to tam třeba řešilo!

PS nejsi tu registrován,takže nelze písnout SZ!Takže odkud jsi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.