Pokuta za rychlost - neviděl jsem značku

Od: Datum: 13.05.13 15:42 odpovědí: 6 změna: 14.05.13 16:54

Zdravín všechny.

Dnes mě zastavila městská policie, kerá mi dala pokutu 500,- za překročení rychlosti. Jedná se o obec. A v určitém úseku je rychlost snížena na 30. Jel jsem 48. Nicméně značka nejde vůbec vidět. Je překrytá větví s listím. Nicméně opakuji, že nejde vidět vůbec. Pořídil jsem i fotografie. Je možné se odvolat, doložit fotografie? Jel jsem tudy poprvé. ,

Nejedná se mi o 500,- ale o princip. Stát po mě chce taky všechno v pořádku, v termínu, atd. . Tak je přece jejich problém, že umístili značku tak blbě a nebo nejsou schopni ostříhat strom.

Děkuji velice za cenné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 15:45

Pokud jsi pokutu zaplatil, je to vyřízená věc.

Pokud jsi nezaplatil a jdeš do správního řízení, můžeš podávat vysvětlení a hájit se jak uznáš za vhodné a máš šanci, že to dopadne dobře. Nebo taky ne.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 13.05.13 22:37
Předpis č. 30/2001 Sb. Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích
§ 5 Umístění svislých dopravních značek
(1) Svislé dopravní značky se umísťují tak, aby byly pro účastníky provozu na pozemních komunikacích, pro které jsou určeny, včas a z dostatečné vzdálenosti viditelné.
Pokud Vaše fotografie dokazují, že předmětná. DZ není včas a z dostatečné vzdálenosti viditelná, máte dost velkou šanci svoje tvrzení obhájit a vyhnout se pokutě.
doplněno 13.05.13 22:47: Pokud jste již zaplatil, je to horší!
Je možnost zažalovat městského poskoka za zneužití pravomoci veřejného činitele, měl se před zahájením měření přesvědčit, zda značka splňuje podmínky zákona a vyhlášky, a měření rychlosti má právní podklad.
Neviditelná značka = žádná značka, potom není ani porušení zákona...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.05.13 22:52

Pokud jsi zaplatil na místě, tek jediná cenná rada (pro příště) v tomto případě je-nic na místě neplatit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.13 00:09

Pokud značka nebyla vyditelná a jste si vědom že nebyla tak se nedejte jděte do sporu i když blbost byla na místě zaplatit mohl jste mít navrch ale stejně můžete vyhrát záleží jaký chytrák bude sedět na židly

Od: boxik
Datum: 14.05.13 13:52

Díky za rady. Naštěstí jsem nic nezaplatil, tak uvidíme.

Datum: 14.05.13 16:54

boxíku,

dostal jste pokutu, nebo nedostal? Pokud dostal a jen nezaplatil složenku, tak je zbytečná debata. Měl jste právo nesouhlasit s přestupkem, dojít do správního řízení a tam se hájit.

jak to tedy bylo?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.