Řidičák na babetu

Od: Datum: 13.05.13 09:15 odpovědí: 6 změna: 13.05.13 19:05

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda na tento stroj http://tw.xf.cz/obr/babeta.jpg musíte mít řídičák na moto? .. Někdo říká že ne, někdo že ano, tak se jen pro jistotu zeptám.. Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 09:18

ano na babetu je třeba řidičský průkaz

a při jízdě na babetě musíte mít i helmu pamatuju doby kdy to nebejvalo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.05.13 11:18

Tak tak. Řidičák být musí, dříve platil ten na malý motocykl, třeba na Pionýra, dneska je to už rozškatulkované víc.

Přílba povinná. Jela jsem jednou bez ní, jen kousek k benzínce s kanystrem, děda sekal zahradu a potřeboval trochu benzínu do sekačky. Jeli proti mě policajti, hned otočili a dalo mi moc a moc prošení, než mi odpustili pokutu. Od té doby si ten hrnec na hlavu beru, i kdybych jela jen 5 metrů. Člověk nikdy neví. *bzum*

Co je ale zajímavé, přestože babetka nemá SPZ, musí se z ní platit povinné ručení. Myslím, že na to hodně lidí zapomíná, když nemá SPZ, tak to svádí. Je fakt, že na mě doklad o zaplacení ale nikdy policajti nechtěli, i když mě na babětě už několikrát kontrolovali. Jaga.

Od: axlik*
Datum: 13.05.13 11:21

Platit povinné ručení se musí za vše co jezdí po veřejných komunikacích a má VIN kód, čili číslo karoserie.

Datum: 13.05.13 11:59

Ten zmatek je díky tomu, že kdysi na podobné mopedy řidičák fakt být nemusel. Ale to už dávno neplatí.

Od: nu*
Datum: 13.05.13 18:52

Babeta je moped se šlapadly a vztahuje se na něj zákon 361, takže ANO

Stačí ŘP B-čko nebo AM-ko

Datum: 13.05.13 19:05

Ano je na něj potřeba , konkrétně řidičské opravnění skupiny Am (mopedy do objemu motoru 50ccm a maximální konstruční rychlosti 45 km) do tohoto babeta spadá , Skupina Am je od 15 let . Případně pokud máte oprávnění skupiny B (tedy na dvoustopá osobní motorová vozidla) tak můžete v klidu bzučet i na Babetě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.