Kam uschovat motorku ve městě

Od: Datum: 10.05.13 18:30 odpovědí: 7 změna: 11.05.13 12:46

Ahoj bydlím ve městě v panelovém domě.Potřeboval bych poradit kam mam uschovat motorku.Nějaké nápady *smich*

Dík za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarda3*
Datum: 10.05.13 18:35

Pronajmout/koupit garaz? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.13 18:36
avatar

Pokud je bez PHM (olej a benál) tak můžeš v kočárkárně.

doplněno 11.05.13 08:24:

To Andrea může,mám to ověřeno! Jinak pokud byste chtěla vše brát do dúsledku,tak nesmíte mít doma ani víc jak půl litru alkoholu! (ne vína ale tvrdého!)

doplněno 11.05.13 08:31:

To Andrea-pokud by bod vzplanutí benálu byl 0°C,tak by se za normálních podmínek zejména od jara do podzimu,mnohdy i téměř celou zimu nedal skladovat,jen v nějakých speciálních nádržích jako jsou třeba na zkapalněné plyny!

doplněno 11.05.13 13:04:

To Masterjoe-tak to jste hledal či četl špatně.V bytových domech či panelových se nesmí dle požárních předpisů skladovat jakákoliv hořlavá kapalina v množství nad 0,5l a pochybuji že toto platí jen v jednom městě a v druhém něco jiného!

S tím parkováním malého moto v kolárně je jen a jen víceméně o domluvě partají někdy i závisti dalších.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.13 12:43
avatar

Proc bych nesmel mit vic nez pul litru alkoholu?

To zadna vyhlaska, zakon, ani pozarni rad nezakazuje. Tam se jedna o mnozstvi desitek litru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 10.05.13 21:41

Nemůže ani v kočárkárně. Je předpoklad, že jezdila a vypuštěný benzín zanechá stopy na stěnách nádrže a tudíž v ní zůstanou výpary benzínu, které v případě požáru a zahřátí nádrže motorky zvětší svůj objem a dojde k výbuchu. Benzín je hořlavá kapalina I. třídy nebezpečnosti tj. z hlediska požární ochrany obzvlášť nebezpečná s nízkým bodem vzplanutí - nižším než O °C.

doplněno 11.05.13 11:09:

Jenom pro info. Benzín se může skladovat pouze v garáži v množství 40 l, tj. ve dvou 20 l kanystrech.

doplněno 11.05.13 15:04:

Diesel, bod vzplanutí je teplota, za které jsou hořlavé kapaliny schopny za příblížení plamene, vzplanout. Benzín má tento bod, nevím nyní přesně, ale asi -13°C. To znamená, aby došlo k vzplanutí benzínu, nesmí být teplota nižší než těch -13°C. Skladování tuzemáku ani slivovice atd. v bytech PO neřeší. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rengea
Datum: 11.05.13 07:50

Nejsem si jistý, ale po nahlédnutí do stavebních plánů na st. úřadě ke konkrétnímu objektu zjistíte,že u mnoha starších panelovích domů-postavených před revolucí je ve specifikaci sklepních prostor napsáno.Společné prostory - sušárna, prádelna, náhradní wc a i kočárkárna kolárna s možností umístění motorky.Samozřejmě že se požární normy změnily ale do sklepních kojí každého znás požární inspektor nechodí,někdo tam má uloženy i sudy z benzínem a vúbec ho to netrápí-co je proti tomu moderní motorka ktérá nesmrdí protože nemá třeba ani karbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.05.13 08:54
avatar

Když jsem měl malého Mustanga nebo Babettu, parkoval jsem ve skolepní kóji v pražském paneláku.

Ovšem s větší motorkou bych tam nezajel, vím jen že kamarádi motorkáři se spolu domluví a pronajmou si garáž, při počtu třeba pěti motorek v garáži je to finančně únosné, navíc mají určité zázemí pro případné opravy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.13 12:46
avatar

Pred triceti lety to bylo zcela normalni, mit motorku umistenou ve sklepe, pokud tam byl takovy pristup. Doba se zmenila a dneska v 99% domovnich radu sje zakazano ve spolecnych prostorech uskladnovat motorova vozidla. jestli se to tyka i tveho domu najdes urcite v domovnim rade taky. Kdyby mi nekdo nacpal motorku do kocarkarny, tak mu ji vyhodim ven.

Takze k dotazu je jasna odpoved. Nejlepsi je pronajmout si garaz, kde muzes provadet i udrzbu a servis. Muzes tam mit uskladnene veci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.