Zrušení pojistky

Od: Datum: 10.05.13 10:52 odpovědí: 4 změna: 10.05.13 12:11

Ahoj, mám v garáži momentálně a vypadá, že dlouhodobě odstavenou motorku, tak jsem volal na českou pojišťovnu, že chci zrušit pojistku, že mám motorku jen v garáži, čili není proč komu co platit. Paní mi sdělila, že musím nejdřív odhlásit motorku z evidence vozidel a teprve mohu rušit motorku, jinak mohu platit pokutu cca 50kč / den. Je tohle pravda? To třeba za dva roky, až motorku zase vytáhnu z vlastní garáže, budu muset slavnostně zase zařadit do evidence vozidel a následně zahlásit pojistku? Tohle mně přijde trochu krkolomný postup. Jak se to v těhle případech v reálu dělá? Díky za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 10.05.13 11:02

depozit = značky dáte na odbor dopravy, na základě dokladu ukončíte pojistku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.13 11:03

Značku do depozita, dočasně vyřadit z provozu, zrušit pojistku nebo jen zrušit pojistku a připravit se na dohady s ČKP. Záleží na Vás, co je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.05.13 11:09

Vyřadit z ecidence, nebo pokud se počítá s někdy provoze dát RZ do depozita, je to na rok. Slavnostě nelze vyřazené znovu registrovat, tedy lze, ale zda by to stálo za to. Nebo nechat tak jak to je a pak se hádat s ČKP, prokázat neprovozování. Pokud by však postupovali dle zákona, tak bude moto vyřazeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcarlos*
Datum: 10.05.13 12:11

Už to bylo řečeno,dát do depozitu a oznámit to pojištovně a nechat si doklad pro ČKP,když se ozve třeba za pět let,abyste nemusel platit penále.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.